Plugins - Easy WP SMTP – WordPress SMTP and Email - en to sv_SE translation catalogue (463 entries)

[ctx: "Note" as in "Note: keep this in mind"]
en: Note:
sv_SE: Obs:

en: %1$s (line: %2$s)
sv_SE: %1$s (rad: %2$s)

en: %1$sFollow this link%2$s to get a Domain Name from Mailgun.
sv_SE: %1$sFölj denna länk%2$s för att skaffa ett domännamn från Mailgun.

en: %1$sFollow this link%2$s to get a Sender Name for SMTP.com.
sv_SE: %1$sFölj denna länk%2$s för att skaffa ett avsändarnamn för SMTP.com.

en: %1$sFollow this link%2$s to get an API Key for Brevo.
sv_SE: %1$sFölj denna länk%2$s för att skaffa en API-nyckel för Brevo.

en: %1$sFollow this link%2$s to get an API Key for SMTP.com.
sv_SE: %1$sFölj denna länk%2$s för att skaffa en API-nyckel för SMTP.com.

en: %1$sFollow this link%2$s to get an API Key for SendGrid.
sv_SE: %1$sFölj denna länk%2$s för att skaffa en API-nyckel för SendGrid.

en: %1$sFollow this link%2$s to get an API Key for SendLayer.
sv_SE: %1$sFölj denna länk%2$s för att skaffa en API-nyckel för SendLayer.

en: %d Day | %d Days
sv_SE[0]: %d dag
sv_SE[1]: %d dagar

en: %name% is a PRO Feature
sv_SE: %name% är en PRO-funktion

en: %s icon
sv_SE: %s-ikon

[ctx: %s is replaced by "Support Forum" link]
en: Having issues or difficulties? You can post your issue on the %s
sv_SE: Har du problem eller svårigheter? Du kan publicera ditt problem på %s

[ctx: %s is replaced by "rating" link]
en: Like the plugin? Please give us a %s
sv_SE: Gillar du tillägget? Ge oss ett %s

en: 1 Month
sv_SE: 1 månad

en: 1 Week
sv_SE: 1 vecka

en: 1 Year
sv_SE: 1 år

en: 3 Months
sv_SE: 3 månader

en: 365 / Outlook
sv_SE: 365/Outlook

en: 6 Months
sv_SE: 6 månader

en: <a href="%s" rel="" target="_blank">More information</a> on SparkPost.
sv_SE: <a href="%s" rel="" target="_blank">Mer information</a> på SparkPost.

en: <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Upgrade to Pro</a> for detailed stats, email logs, and more!
sv_SE: <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Uppgradera till Pro</a> för detaljerad statistik, e-postloggar och mer!

en: API Key
sv_SE: API-nyckel

en: API Key:
sv_SE: API-nyckel:

en: Access Key ID
sv_SE: ID för åtkomstnyckel

en: Access rejected.
sv_SE: Åtkomst avvisad.

en: Activate
sv_SE: Aktivera

en: Add New Group
sv_SE: Lägg till ny grupp

en: Add New SES Identity
sv_SE: Lägg till ny SES-identitet

en: Additional Connections
sv_SE: Ytterligare anslutningar

en: Additional Information
sv_SE: Ytterligare information

en: Additional Settings
sv_SE: Ytterligare inställningar

en: Additional Settings (Optional)
sv_SE: Ytterligare inställningar (valfritt)

en: Advanced Email Reports
sv_SE: Avancerade e-postrapporter

en: Advanced Settings
sv_SE: Avancerade inställningar

en: Alerts
sv_SE: Varningar

en: All
sv_SE: Alla

en: All Time
sv_SE: Sedan starten

en: All settings have been deleted and plugin is deactivated.
sv_SE: Alla inställningar har tagits bort och tillägget är inaktiverat.

en: Allow Insecure SSL Certificates
sv_SE: Tillåt osäkra SSL-certifikat

en: Allow Usage Tracking
sv_SE: Tillåt användningsspårning

en: Almost Done
sv_SE: Nästan klar

en: Already purchased?
sv_SE: Redan köpt?

en: An email request was sent.
sv_SE: En e-postbegäran skickades.

en: An error occurred!
sv_SE: Ett fel uppstod!

en: An issue was detected.
sv_SE: Ett problem upptäcktes.

en: And
sv_SE: Och

en: Api Key:
sv_SE: API-nyckel:

en: Application ID
sv_SE: Applikations-ID

en: Application Password
sv_SE: Applikationslösenord

en: Are you enjoying Easy WP SMTP?
sv_SE: Gillar du Easy WP SMTP?

en: Are you sure want to clear log?
sv_SE: Är du säker att du vill rensa logg?

en: Are you sure you want to delete ALL your settings and deactive plugin?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort ALLA dina inställningar och inaktivera tillägget?

en: Ask them to resolve the issue then try again.
sv_SE: Be dem att lösa problemet och försök sedan igen.

en: Attachments
sv_SE: Bilagor

en: Authentication
sv_SE: Autentisering

en: Authorization
sv_SE: Autentisering

en: Authorization Error!
sv_SE: Auktoriseringsfel!

en: Block all emails
sv_SE: Blockera all e-post

en: Body
sv_SE: Brödtext

en: Can't clear log - file is not writeable.
sv_SE: Kan inte rensa logg – fil är inte skrivbar.

en: Can't fetch plugins information.
sv_SE: Kan inte hämta information om tillägg.

en: Can't register the Amazon SES Identity
sv_SE: Kan inte registrera ”Amazon SES”-identiteten

en: Can't retrieve Amazon SES Identities.
sv_SE: Kan inte att hämta ”Amazon SES”-identiteter.

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Changes that you made to the settings are not saved!
sv_SE: Ändringarna som du gjort i inställningarna är inte sparade!

en: Channel:
sv_SE: Kanal:

en: Choose Your SMTP Mailer
sv_SE: Välj din e-postleverantör för SMTP

en: Choose a Different Mailer
sv_SE: Välj en annan e-postleverantör

en: Clear Log
sv_SE: Rensa logg

en: Clicked
sv_SE: Klickade

en: Close
sv_SE: Stäng

en: Close and exit the Setup Wizard
sv_SE: Stäng och avsluta installationsguiden

en: Common Information
sv_SE: Vanlig information

en: Compact Mode
sv_SE: Kompakt läge

en: Complete the steps in section "2. Verify Your Domain".
sv_SE: Slutför stegen i sektionen ”2. Verifiera din domän”.

en: Conditions
sv_SE: Villkor

en: Configure mailer
sv_SE: Konfigurera e-postleverantör

en: Confirm that your browser is updated to the latest version.
sv_SE: Bekräfta att din webbläsare är uppdaterad till den senaste versionen.

en: Confirmed
sv_SE: Bekräftade

en: Connect
sv_SE: Anslut

en: Connect to %s
sv_SE: Anslut till %s

en: Connected as
sv_SE: Ansluten som

en: Contact Us
sv_SE: Kontakta oss

en: Contact your web hosting provider and inform them your site has an issue with SSL certificates.
sv_SE: Kontakta ditt webbhotell och informera dem om att din webbplats har ett problem med SSL-certifikat.

en: Contains
sv_SE: Innehåller

en: Content
sv_SE: Innehåll

en: Continue
sv_SE: Fortsätt

en: Copied
sv_SE: Kopierat

en: Copied!
sv_SE: Kopierat!

en: Copy Error Log
sv_SE: Kopiera fellogg

en: Copy input value
sv_SE: Kopiera inmatningsvärde

en: Could Not Save Changes
sv_SE: Kunde inte spara ändringar

en: Could not authenticate your SMTP account.
sv_SE: Kunde inte autentisera ditt SMTP-konto.

en: Could not connect to host.
sv_SE: Kunde inte ansluta till webbhotell.

en: Could not connect to your host.
sv_SE: Kunde inte ansluta till webbhotell.

en: Could not install the plugin. Don't have file permission.
sv_SE: Kunde inte installera tillägget. Har inte filbehörighet.

en: Could not install the plugin. Plugin is not whitelisted.
sv_SE: Kunde inte installera tillägget. Tillägg är inte vitlistad.

en: Could not install the plugin. Plugin slug is missing.
sv_SE: Kan inte installera tillägget. Tilläggets slug saknas.

en: Could not install the plugin. You don't have permission to activate plugins.
sv_SE: Kunde inte installera tillägget. Du har inte behörighet att aktivera tillägg.

en: Could not install the plugin. You don't have permission to install plugins.
sv_SE: Kan inte installera tillägget. Du har inte behörighet att installera tillägg.

en: Create API Key
sv_SE: Skapa API-nyckel

en: Created Date
sv_SE: Datum för skapande

en: Current mailer
sv_SE: Nuvarande e-postleverantör

en: Custom Date Range
sv_SE: Anpassat datumintervall

en: Custom Email
sv_SE: Anpassad e-post

en: DB tables
sv_SE: DB-tabeller

en: Danger Zone
sv_SE: Farozon

en: Date
sv_SE: Datum

en: Debug
sv_SE: Felsök

en: Debug Events
sv_SE: Felsök händelser

en: Default (none)
sv_SE: Standard (ingen)

en: Delete All Events
sv_SE: Ta bort alla händelser

en: Delete Settings and Deactivate Plugin
sv_SE: Ta bort inställningar och inaktivera tillägg

en: Disable Email Summaries
sv_SE: Inaktivera e-postsammanfattningar

en: Disable Email Summaries weekly delivery.
sv_SE: Inaktivera veckovisa leveranser av e-postsammanfattningar.

en: Dismiss
sv_SE: Avfärda

en: Dismiss this message
sv_SE: Avfärda detta meddelande

en: Dismiss this notice
sv_SE: Avfärda denna notis

en: Do Not Send
sv_SE: Skicka inte

en: Docs
sv_SE: Dokument

en: Documentation
sv_SE: Dokumentation

en: Domain Check Results
sv_SE: Resultat av domänkontroll

en: Domain Name
sv_SE: Domännamn

en: Don't Replace "From" Field
sv_SE: Ersätt inte fältet ”Från”

en: Easy WP SMTP Settings
sv_SE: Inställningar för Easy WP SMTP

en: Easy WP SMTP logo
sv_SE: Easy WP SMTP-logga

en: Email
sv_SE: E-post

en: Email Addresses
sv_SE: E-postadresser

en: Email Log
sv_SE: E-postlogg

en: Email Logs
sv_SE: E-postloggar

en: Email Reports
sv_SE: E-postrapporter

en: Email Source: %s
sv_SE: E-postkälla: %s

en: Email Test
sv_SE: Test av e-post

en: Email domain is configured correctly
sv_SE: E-postdomän är konfigurerad korrekt

en: Email domain issues detected
sv_SE: Problem med e-postdomän upptäckt

en: Enable Authentication
sv_SE: Aktivera autentisering

en: Enable Auto TLS
sv_SE: Aktivera automatisk TLS

en: Enable Debug Log
sv_SE: Aktivera felsökningslogg

en: Enable Domain Check
sv_SE: Aktivera domänkontroll

en: Encrypt Password
sv_SE: Kryptera lösenord

en: Encryption
sv_SE: Kryptering

en: Enter a custom subject for your message.
sv_SE: Ange ett anpassat ämne för ditt meddelande.

en: Enter a subject for your message
sv_SE: Ange ett ämne för ditt meddelande

en: Enter correct SMTP Username (usually this is an email address) and Password in the appropriate fields.
sv_SE: Ange korrekt SMTP-användarnamn (vanligtvis är detta en e-postadress) och lösenord i lämpliga fält.

en: Enter the recipient's email address
sv_SE: Ange mottagarens e-postadress

en: Enter your Easy WP SMTP License Key
sv_SE: Ange din licensnyckel för Easy WP SMTP

en: Error
sv_SE: Fel

en: Error Details
sv_SE: Feldetaljer

en: Error Message:
sv_SE: Felmeddelande:

en: Error icon
sv_SE: Felikon

en: Error occurred:
sv_SE: Fel uppstod:

en: Event #%d
sv_SE: Händelse #%d

en: Event Types
sv_SE: Händelsetyper

en: Export
sv_SE: Exportera

en: Export in CSV (.csv)
sv_SE: Exportera i CSV (.csv)

en: Export in EML (.eml)
sv_SE: Exportera i EML (.eml)

en: Export in Microsoft Excel (.xlsx)
sv_SE: Exportera i Microsoft Excel (.xlsx)

en: Export logs to CSV, XLSX, or EML
sv_SE: Exportera loggar till CSV, XLSX eller EML

en: Failed
sv_SE: Misslyckades

en: Filter
sv_SE: Filtrera

en: Finish Setup
sv_SE: Slutför inställning

en: Follow this link to get a Domain Name from Mailgun: %s.
sv_SE: Följ denna länk för att skaffa ett domännamn från Mailgun: %s.

en: Follow this link to get a Sender Name from SMTP.com: %s.
sv_SE: Följ denna länk för att skaffa ett avsändarnamn från SMTP.com: %s.

en: Follow this link to get an API Key from SMTP.com: %s.
sv_SE: Följ denna länk för att skaffa en API-nyckel från SMTP.com: %s.

en: Follow this link to get an API Key from SendGrid: %s.
sv_SE: Följ denna länk för att skaffa en API-nyckel från SendGrid: %s.

en: Follow this link to get an API Key from SendLayer: %s.
sv_SE: Följ denna länk för att skaffa en API-nyckel från SendLayer: %s.

en: Follow this link to get an API Key: %s.
sv_SE: Följ denna länk för att skaffa en API-nyckel: %s.

en: Following error occurred when attempting to send test email:
sv_SE: Följande fel uppstod vid försök att skicka testmeddelande:

en: For most servers SSL/TLS is the recommended option
sv_SE: SSL/TLS är rekommenderat för de flesta servrar

en: Forever
sv_SE: För alltid

en: Found <strong>%1$s %2$s event</strong> | Found <strong>%1$s %2$s events</strong>
sv_SE[0]: Hittade <strong>%1$s %2$s händelse</strong>
sv_SE[1]: Hittade <strong>%1$s %2$s händelser</strong>

en: From Address
sv_SE: Från adress

en: From Email
sv_SE: Från e-post

en: From Email Address
sv_SE: Avsändaradress

en: From Name
sv_SE: Avsändarnamn

en: From Phone Number
sv_SE: Från telefonnummer

en: General
sv_SE: Allmänt

en: General Settings
sv_SE: Allmänna inställningar

en: Get API Key
sv_SE: Skaffa API-nyckel

en: Get Easy WP SMTP Pro
sv_SE: Skaffa Easy WP SMTP Pro

en: Get Sender Name
sv_SE: Hämta avsändarnamn

en: Get Started with Brevo
sv_SE: Kom igång med Brevo

en: Get Started with SMTP.com
sv_SE: Kom igång med SMTP.com

en: Get Started with SendLayer
sv_SE: Kom igång med SendLayer

en: Get a Domain Name
sv_SE: Skaffa ett domännamn

en: Get v3 API Key
sv_SE: Skaffa v3 API-nyckel

en: Give Feedback
sv_SE: Ge feedback

en: Go back to the Dashboard
sv_SE: Gå tillbaka till adminpanelen

en: Go to Easy WP SMTP Settings page
sv_SE: Gå till inställningssidan för Easy WP SMTP

en: Go to Easy WP SMTP settings page.
sv_SE: Gå till inställningssidan för Easy WP SMTP.

en: Go to your Mailgun account and verify that your <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Mailgun API Key</a> is correct.
sv_SE: Gå till ditt Mailgun-konto och verifiera att din <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Mailgun API-nyckel</a> är korrekt.

en: Google / Gmail
sv_SE: Google/Gmail

en: Google API Error.
sv_SE: Google API-fel.

en: Heads up!
sv_SE: Se upp!

en: Help
sv_SE: Hjälp

en: Help Us Improve Easy WP SMTP
sv_SE: Hjälp oss att förbättra Easy WP SMTP

en: Hi there,
sv_SE: Hej där,

en: Hide
sv_SE: Dölj

en: Hide Dashboard Widget
sv_SE: Dölj widget i adminpanel

en: Hide Debug Log
sv_SE: Dölj felsökningslogg

en: I Understand, Continue
sv_SE: Jag förstår, fortsätt

en: I already did
sv_SE: Jag har redan gjort det

en: I'll do it later
sv_SE: Jag gör det senare

en: Icon
sv_SE: Ikon

en: Improved Email Deliverability
sv_SE: Förbättrad e-postleverans

en: Invalid SendGrid API key
sv_SE: Ogiltig API-nyckel för SendGrid

en: Is
sv_SE: Är

en: Is email domain configured properly?
sv_SE: Är e-postdomänen korrekt konfigurerad?

en: It looks like something went wrong...
sv_SE: Det verkar som om något gick fel …

en: It looks like the plugin installation failed!
sv_SE: Det verkar som tilläggets installation misslyckades!

en: It looks like we can't fetch plugins information.
sv_SE: Det verkar som om vi inte kan hämta information om tillägg.

en: It looks like we can't import the plugin settings.
sv_SE: Det verkar som om vi inte kan importera tilläggets inställningar.

en: It looks like we can't install the plugin.
sv_SE: Det verkar som vi inte kan installera tillägget.

en: It looks like we can't load existing settings.
sv_SE: Det verkar som vi inte kan ladda in befintliga inställningar.

en: It looks like we can't load oAuth redirect.
sv_SE: Det verkar som om vi inte kan ladda oAuth-omdirigering.

en: It looks like we can't load the settings.
sv_SE: Det verkar som om vi inte kan ladda inställningarna.

en: It looks like we can't register the Amazon SES Identity.
sv_SE: Det verkar som om vi inte kan registrera identiteten för ”Amazon SES”.

en: It looks like we can't remove OAuth connection.
sv_SE: Det verkar som om vi inte kan ta bort OAuth-anslutningen.

en: It looks like we can't remove oAuth connection.
sv_SE: Det verkar som om vi inte kan ta bort OAuth-anslutning.

en: It looks like we can't retrieve Amazon SES Identities.
sv_SE: Det verkar som om vi inte kan hämta ”Amazon SES”-identiteter.

en: It looks like we can't retrieve the Amazon SES Identities.
sv_SE: Det verkar som om vi inte kan hämta identiteterna för ”Amazon SES”.

en: It looks like we can't save the settings.
sv_SE: Det verkar som om vi inte kan spara inställningarna.

en: It looks like we can't send the feedback.
sv_SE: Det ser ut som om vi inte kan skicka feedback.

en: It looks like your SendGrid API Key is invalid.
sv_SE: Det verkar som om din API-nyckel för SendGrid är ogiltig.

en: It seems that you forgot to activate your Mailgun account.
sv_SE: Det verkar som att du glömde att aktivera ditt Mailgun-konto.

en: Let's Get Started
sv_SE: Då sätter vi igång

en: License
sv_SE: Licens

en: License Key
sv_SE: Licensnyckel

en: License key input
sv_SE: Inmatning av licensnyckel

en: License key type
sv_SE: Typ av licensnyckel

en: Lite install date
sv_SE: Datum för Lite-installationen

en: Loading
sv_SE: Laddar in

en: Log cleared.
sv_SE: Logg rensad.

en: Mailer
sv_SE: E-postleverantör

en: Mailgun API Key
sv_SE: Mailgun API-nyckel

en: Mailgun failed.
sv_SE: Mailgun misslyckades.

en: Make sure that you have Gmail API enabled, and you can do that <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">here</a>.
sv_SE: Se till att du har Gmail API aktiverat, och du kan göra det <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">här</a>.

en: Message
sv_SE: Meddelande

en: Microsoft 365 / Outlook
sv_SE: Microsoft 365/Outlook

en: Misc
sv_SE: Övrigt

en: Miscellaneous
sv_SE: Övrigt

en: Misconfigured server certificate.
sv_SE: Felkonfigurerat servercertifikat.

en: Missing DB tables were created successfully.
sv_SE: Saknade DB-tabeller skapades.

en: Name
sv_SE: Namn

en: Need support?
sv_SE: Behöver du support?

en: Network error encountered. SMTP plugin import failed!
sv_SE: Nätverksfel uppstod. Import av SMTP-tillägg misslyckades.

en: Network error encountered. Settings not saved.
sv_SE: Nätverksfel uppstod. Inställningarna sparades inte.

en: Next message
sv_SE: Nästa meddelande

en: No
sv_SE: Nej

en: No DB tables found.
sv_SE: Inga DB-tabeller hittades.

en: No debug notices found.
sv_SE: Ingen felsökningsnotis hittades.

en: No events found.
sv_SE: Inga händelser hittades.

en: No registered domains or emails.
sv_SE: Inga registrerade domäner eller e-postadresser.

en: No thanks
sv_SE: Nej tack

en: Nonce check failed.
sv_SE: Kontroll av engångskod misslyckades.

en: None
sv_SE: Inget

en: None selected
sv_SE: Ingen vald

en: Nope, maybe later
sv_SE: Nej, kanske senare

en: Not Really
sv_SE: Inte riktigt

en: Notifications
sv_SE: Aviseringar

en: Notify when
sv_SE: Avisera när

en: Number of Attachments
sv_SE: Antal bilagor

en: Number of events per page:
sv_SE: Antal händelser per sida:

en: OK, you deserve it
sv_SE: Ok, du förtjänar det

en: Off
sv_SE: Av

en: On
sv_SE: På

en: Only the Lite version can be upgraded.
sv_SE: Endast Lite-versionen kan uppgraderas.

en: Oops!
sv_SE: Hoppsan!

en: Opened
sv_SE: Öppnade

en: PCRE library issue
sv_SE: Problem med PCRE-bibliotek

en: Paste license key here
sv_SE: Klistra in licensnyckel här

en: Paste your license key here
sv_SE: Klistra in din licensnyckel här

en: Please check the inbox of <b>%s</b> for a confirmation email.
sv_SE: Kontrollera inkorgen till <b>%s</b> för en e-postbekräftelse.

en: Please configure your SMTP credentials in the <a href="%s">settings menu</a> in order to send email using Easy WP SMTP plugin.
sv_SE: Konfigurera dina SMTP-uppgifter i <a href="%s">inställningsmenyn</a> för att kunna skicka e-post med tillägget Easy WP SMTP.

en: Please copy the error log message below into the support ticket.
sv_SE: Kopiera felloggmeddelandet nedan till supportärendet.

en: Please enter a domain
sv_SE: Ange en domän

en: Please enter a valid email address
sv_SE: Ange en giltig e-postadress

en: Please enter a valid email address in the 'FROM' field.
sv_SE: Vänligen ange en giltig e-postadress i fältet för avsändaradressen.

en: Please enter a valid email address in the recipient email field.
sv_SE: Ange en giltig e-postadress i mottagarens e-postfält.

en: Please enter a valid license key!
sv_SE: Ange en giltig licensnyckel!

en: Please enter a valid port in the 'SMTP Port' field.
sv_SE: Vänligen ange en giltig port i fältet för SMTP-port.

en: Please enter a value between %1$s and %2$s
sv_SE: Ange ett värde mellan %1$s och %2$s

en: Please enter your license key to connect.
sv_SE: Ange din licensnyckel för att ansluta.

en: Please fill out all the required fields to continue.
sv_SE: Fyll i de obligatoriska fälten för att fortsätta.

en: Please refresh the page and try again.
sv_SE: Uppdatera sidan och försök igen.

en: Plugin installed & activated.
sv_SE: Tillägg installerat och aktiverat.

en: Plugin: %s
sv_SE: Tillägg: %s

en: Previous Step
sv_SE: Föregående steg

en: Previous message
sv_SE: Föregående meddelande

en: Primary
sv_SE: Primär

en: Pro Features:
sv_SE: Pro-funktioner:

en: Pro badge
sv_SE: Pro-märke

en: Pro version installed but needs to be activated on the Plugins page.
sv_SE: Pro-versionen är installerad men måste aktiveras på sidan ”Tillägg”.

en: Purchase Now
sv_SE: Köp nu

en: Rate Us
sv_SE: Betygsätt oss

en: Rate on WordPress.org
sv_SE: Betygsätt på WordPress.org

en: Read how to set up Brevo
sv_SE: Läs hur man ställer in Brevo

en: Read how to set up Mailgun
sv_SE: Läs hur man ställer in Mailgun

en: Read how to set up Postmark
sv_SE: Läs om hur man ställer in Postmark

en: Read how to set up SMTP.com
sv_SE: Läs om du ställer in SMTP.com

en: Read how to set up SMTP2GO
sv_SE: Läs hur man ställer in SMTP2GO

en: Read how to set up SendGrid
sv_SE: Läs om hur man ställer in SendGrid

en: Read how to set up SendLayer
sv_SE: Läs hur man ställer in SendLayer

en: Read how to set up SparkPost
sv_SE: Läs om hur man ställer in SparkPost

en: Recommended
sv_SE: Rekommenderad

en: Recommended next steps:
sv_SE: Rekommenderade nästa steg:

en: Redirect URI
sv_SE: URI för omdirigering

en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: Remove OAuth Connection
sv_SE: Ta bort OAuth-anslutning

en: Remove Password
sv_SE: Ta bort lösenord

en: Resend
sv_SE: Skicka igen

en: Return to Plugin Settings
sv_SE: Tillbaka till tilläggsinställningarna

en: SES Identities
sv_SE: SES-identiteter

en: SMTP Authentication
sv_SE: SMTP-autentisering

en: SMTP Configuration Settings
sv_SE: Konfiguration av SMTP-inställningar

en: SMTP Host
sv_SE: SMTP-server

en: SMTP Password
sv_SE: SMTP-lösenord

en: SMTP Port
sv_SE: SMTP-port

en: SMTP Settings
sv_SE: SMTP-inställningar

en: SMTP Username
sv_SE: SMTP-användarnamn

en: SMTP.com API Error.
sv_SE: SMTP.com API-fel.

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Save Settings
sv_SE: Spara inställningar

en: Save and Continue
sv_SE: Spara och fortsätt

en: Save file attachments sent from WordPress
sv_SE: Spara filbilagor skickade från WordPress

en: Save the plugin settings.
sv_SE: Spara tilläggets inställningar.

en: Scheduled Actions
sv_SE: Schemalagda åtgärder

en: Search
sv_SE: Sök

en: Search Events
sv_SE: Sök händelser

en: Secret Access Key
sv_SE: Hemlig åtkomstnyckel

en: Select a date range
sv_SE: Välj ett datumintervall

en: Select timespan
sv_SE: Välj tidsperiod

en: Send Test Email
sv_SE: Skicka ett testmeddelande

en: Send To
sv_SE: Skicka till

en: Send a Test
sv_SE: Skicka ett test

en: Send a Test Email
sv_SE: Skicka ett testmeddelande

en: Send us Feedback
sv_SE: Skicka oss feedback

en: Send with
sv_SE: Skicka med

en: Sender Name
sv_SE: Avsändarnamn

en: Sending Domain
sv_SE: Skickande domän

en: Sending...
sv_SE: Skickar …

en: Sent
sv_SE: Skickat

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Settings Updated
sv_SE: Inställningar uppdaterade

en: Settings are not saved.
sv_SE: Inställningarna har inte sparats.

en: Settings saved.
sv_SE: Inställningar sparade.

en: Settings were successfully saved.
sv_SE: Inställningar sparades.

en: Show
sv_SE: Visa

en: Show Debug Log
sv_SE: Visa felsökningslogg

en: Sign in with Google
sv_SE: Logga in med Google

en: Skip this Step
sv_SE: Hoppa över detta steg

en: Smart Contact Form
sv_SE: Smart kontaktformulär

en: Some DB Tables are still missing.
sv_SE: Några DB-tabeller saknas fortfarande.

en: Something went wrong. Please try again later.
sv_SE: Något gick fel. Försök igen senare.

en: Source
sv_SE: Källa

en: SparkPost API failed.
sv_SE: SparkPost-API misslyckades.

en: Star icon
sv_SE: Stjärnikon

en: Start Troubleshooting
sv_SE: Börja felsöka

en: Step %1$s of %2$s
sv_SE: Steg %1$s av %2$s

en: Subject
sv_SE: Ämne

en: Submit Feedback
sv_SE: Skicka feedback

en: Successful Authorization
sv_SE: Auktorisering lyckades

en: Successful Upgrade!
sv_SE: Uppgradering lyckades!

en: Successful Verification!
sv_SE: Verifiering lyckades!

en: Support Forum
sv_SE: Supportforum

en: Table is | Tables are
sv_SE[0]: Tabell är
sv_SE[1]: Tabeller är

en: Test Email
sv_SE: Testa e-post

en: Test email was successfully sent. No errors occurred during the process.
sv_SE: Testmeddelande har skickats. Inga fel uppstod under processen.

en: Test failed. Please use a valid email address and try to resend the test email.
sv_SE: Testet misslyckades. Använd en giltig e-postadress och försök att skicka testmeddelandet igen.

en: Thanks for the feedback!
sv_SE: Tack för feedbacken!

en: The License Key format is incorrect. Please enter a valid key and try again.
sv_SE: Formatet för licensnyckeln är ogiltigt. Ange en giltig nyckel och försök igen.

en: The following plugin will be installed for free:
sv_SE: Följande tillägg kommer att installeras gratis:

en: The password to login to your mail server
sv_SE: Lösenordet för att logga in på din e-postserver

en: The port to your mail server
sv_SE: Porten till din e-postserver

en: The port to your mail server.
sv_SE: Porten till din e-postserver.

en: The username to login to your mail server
sv_SE: Användarnamnet för att logga in på din e-postserver

en: The value entered does not match the required format
sv_SE: Det angivna värdet matchar inte det obligatoriska formatet.

en: Theme: %s
sv_SE: Tema: %s

en: There was a problem while sending the test email.
sv_SE: Det var ett problem att skicka testmeddelandet.

en: There was an error while installing an upgrade. Please try again.
sv_SE: Det var ett fel när en uppgradering skulle installeras. Försök igen.

en: They should be able to resolve this issue for you.
sv_SE: De borde kunna lösa detta problem åt dig.

en: This email address will be used in the 'From' field.
sv_SE: Denna e-postadress kommer att användas i avsändarfältet.

en: This means your test email was unable to be sent.
sv_SE: Det betyder att ditt testmeddelande inte kunde skickas.

en: This options should always be checked 'Yes'
sv_SE: Detta alternativ borde alltid vara markerat ”Ja”

en: This text will be used in the 'FROM' field
sv_SE: Denna text kommer att användas i avsändarfältet

en: To
sv_SE: Till

en: To Address
sv_SE: Till adress

en: To Phone Number
sv_SE: Till telefonnummer

en: Tools
sv_SE: Verktyg

en: Track when a link in an email is clicked
sv_SE: Spåra när en länk i ett e-postmeddelande klickas

en: Track when an email is opened
sv_SE: Spåra när ett e-postmeddelande öppnas

en: Twilio Account ID
sv_SE: Twilio konto-ID

en: Type
sv_SE: Typ

en: Type of Encryption
sv_SE: Typ av kryptering

en: Typically this error is returned when web server is not configured properly.
sv_SE: Vanligtvis returneras detta fel när webbservern inte är korrekt konfigurerad.

en: Unconfirmed
sv_SE: Obekräftade

en: Unfortunately there was a server connection error.
sv_SE: Det var ett anslutningsfel till servern.

en: Uninstall Easy WP SMTP
sv_SE: Avinstallera Easy WP SMTP

en: Unknown.
sv_SE: Okänd.

en: Unlock more features by <strong><a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">upgrading to PRO</a></strong>.
sv_SE: Lås upp fler funktioner genom <strong><a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">uppgradering till PRO</a></strong>.

en: Upgrade Failed!
sv_SE: Uppgradering misslyckades!

en: Upgrade to Easy WP SMTP Pro
sv_SE: Uppgradera till Easy WP SMTP Pro

en: Upgrade to PRO
sv_SE: Uppgradera till PRO

en: Upgrade to Pro
sv_SE: Uppgradera till Pro

en: Value
sv_SE: Värde

en: Value has to be a round number
sv_SE: Värdet måste vara ett avrundat tal

en: Verification Error!
sv_SE: Verifieringsfel!

en: Verify Domain
sv_SE: Verifiera domän

en: Verify Email
sv_SE: Verifiera e-post

en: Verify Email Address
sv_SE: Verifiera e-postadress

en: Verify License Key
sv_SE: Verifiera licensnyckel

en: Verify SES Identity
sv_SE: Verifiera SES-identitet

en: Verify that the host's SSL certificate is valid.
sv_SE: Verifiera att SSL-certifikatet på ditt webbhotell är giltigt.

en: Verify your <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Domain Name</a> is correct.
sv_SE: Verifiera att ditt <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">domännamn</a> är korrekt.

en: Verify your domain Region is correct.
sv_SE: Verifiera att din domänregion är korrekt.

en: View DNS
sv_SE: Visa DNS

en: View Detailed Email Stats
sv_SE: Visa detaljerad e-poststatistik

en: View Email Summary Example
sv_SE: Visa exempel på e-postsammanfattning

en: View Example
sv_SE: Visa exempel

en: View Full Error Log
sv_SE: Visa hela felloggen

en: View Log
sv_SE: Visa logg

en: Visit <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">our documentation</a> for additional tips on how to resolve this error.
sv_SE: Besök <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">vår dokumentation</a> för ytterligare tips på hur man löser detta fel.

en: WP Core
sv_SE: WP-kärnan

en: Want More Stats?
sv_SE: Vill du ha mer statistik?

en: Warning icon
sv_SE: Varningsikon

en: Warning! This can't be undone.
sv_SE: Varning! Detta kan inte ångras.

en: We're sorry to hear you aren't enjoying Easy WP SMTP. We would love a chance to improve. Could you take a minute and let us know what we can do better?
sv_SE: Tråkig att höra att du inte gillar Easy WP SMTP. Vi skulle bli glada om vi fick en chans att förbättra oss. Kan du ägna en minut och berätta vad vi kan göra bättre?

en: Webhook URL
sv_SE: Webhook-URL

en: Weekly Email Report
sv_SE: Veckovis e-postrapport

en: What could we do to improve?
sv_SE: Vad kan vi göra för att bli bättre?

en: Which email features do you want to enable?
sv_SE: Vilka e-postfunktioner vill du aktivera?

en: Whoops, something's not working.
sv_SE: Hoppsan, det är något som inte fungerar.

en: Whoops, we found an issue!
sv_SE: Hoppsan, vi hittade ett problem!

en: Would you like to purchase the following features now?
sv_SE: Vill du köpa följande funktioner nu?

en: Write your custom email message.
sv_SE: Skriv ditt anpassade e-postmeddelande.

en: Write your email message
sv_SE: Skriv ditt e-postmeddelande

en: Yes
sv_SE: Ja

en: Yes, count me in
sv_SE: Ja, räkna med mig

en: Yikes! WordPress Update Required
sv_SE: Usch! Uppdatering av WordPress krävs

en: You appear to be offline.
sv_SE: Du verkar vara offline.

en: You appear to be offline. Plugin information not retrieved.
sv_SE: Du verkar vara offline. Information om tillägg har inte hämtats.

en: You appear to be offline. Plugin not installed.
sv_SE: Du verkar vara offline. Tillägg är inte installerat.

en: You are not allowed to install plugins.
sv_SE: Du har inte behörighet att installera tillägg.

en: You don't have permission to change options for this WP site!
sv_SE: Du har inte behörighet att ändra alternativ för denna WP-webbplats!

en: You don't have the capability to perform this action.
sv_SE: Du har inte behörighet att utföra denna åtgärd.

en: You don't have the permission to perform this action.
sv_SE: Du har inte behörighet att utföra denna åtgärd.

en: You may have added a new API to a project
sv_SE: Du kan ha lagt till ett nytt API till ett projekt

en: Your Email Address
sv_SE: Din e-postadress

en: Your Mailgun account does not have access to send emails.
sv_SE: Ditt Mailgun-konto har inte åtkomst till att skicka e-post.

en: Your PHP version is %s, encryption function requires PHP version 5.3.0 or higher.
sv_SE: Din PHP-version är %s, krypteringsfunktionen kräver PHP-version 5.3.0 eller högre.

en: Your email address is needed if you want to receive recommendations.
sv_SE: Din e-postadress behövs om du vill ta emot rekommendationer.

en: Your host is rejecting the connection.
sv_SE: Ditt webbhotell avvisar anslutningen.

en: Your license was successfully verified! You are ready for the next step.
sv_SE: Din licens har verifierats! Du är redo för nästa steg.

en: Your mail server
sv_SE: Din e-postserver

en: Your web server is blocking the connection.
sv_SE: Din webbserver blockerar anslutningen.

en: between %1$s and %2$s
sv_SE: mellan %1$s och %2$s

en: control panel
sv_SE: kontrollpanel

en: how to disable it
sv_SE: hur man inaktiverar det

en: is a PRO Feature
sv_SE: är en PRO-funktion

en: no
sv_SE: nej

en: on %s
sv_SE: den %s

en: or
sv_SE: eller

en: rating
sv_SE: betyg
