Plugins - Elementor Website Builder - Stable (latest release) - en to sv_SE translation catalogue (1200 entries)

en: %1$s ago (%2$s)
sv_SE: %1$s sedan (%2$s)

en: %1$sClick here%2$s to troubleshoot
sv_SE: %1$sKlicka här%2$s för att felsöka

en: %d row affected. | %d rows affected.
sv_SE[0]: %d rad påverkad.
sv_SE[1]: %d rader påverkade.

en: %s Settings
sv_SE: %s inställningar

en: %s Video Player
sv_SE: %s-videospelare

en: %s are disabled
sv_SE: %s är inaktiverad

en: &#8592; Back to WordPress Editor
sv_SE: &#8592; Tillbaka till WordPress-redigeraren

en: (more&hellip;)
sv_SE: (mer&hellip;)

en: (no title)
sv_SE: (ingen rubrik)

en: (opens in a new window)
sv_SE: (öppnas i ett nytt fönster)

en: 3D Rotate
sv_SE: 3D-rotera

en: <strong>Important:</strong> It is strongly recommended that you <a target="_blank" href="%s">backup your database</a> before using Replace URL.
sv_SE: <strong>Viktigt:</strong> Det rekommenderas starkt att du <a target="_blank" href="%s">säkerhetskopierar din databas</a> innan du använder Byt URL.

en: API Key
sv_SE: API-nyckel

en: Absolute
sv_SE: Absolut

en: Accent
sv_SE: Accentfärg

en: Accent Text
sv_SE: Accentfärg text

en: Access 1,500+ amazing Font Awesome 5 icons and enjoy faster performance and design flexibility.
sv_SE: Få åtkomst till 1500+ fantastiska Font Awesome 5-ikoner och njut av snabbare prestanda och flexiblare design.

en: Access denied.
sv_SE: Åtkomst nekad.

en: Accessibility Improvements
sv_SE: Tillgänglighetsförbättringar

en: Accordion
sv_SE: Dragspel

en: Accordion #1
sv_SE: Dragspel #1

en: Accordion #2
sv_SE: Dragspel #2

en: Accordion Content
sv_SE: Dragspelsinnehåll

en: Accordion Items
sv_SE: Dragspelsobjekt

en: Accordion Title
sv_SE: Dragspelsrubrik

en: Action not found.
sv_SE: Åtgärd hittades inte.

en: Actions
sv_SE: Åtgärder

en: Active
sv_SE: Aktiv

en: Active Breakpoints
sv_SE: Aktiva brytpunkter

en: Active Color
sv_SE: Aktiv färg

en: Active Icon
sv_SE: Aktiv ikon

en: Active by default
sv_SE: Aktiv som standard

en: Add Element
sv_SE: Lägg till element

en: Add Images
sv_SE: Lägg till bilder

en: Add Item
sv_SE: Lägg till objekt

en: Add New
sv_SE: Lägg till ny

en: Add New %s
sv_SE: Lägg till ny %s

en: Add New Container
sv_SE: Lägg till ny behållare

en: Add New Landing Page
sv_SE: Lägg till ny landningssida

en: Add New Page Template
sv_SE: Lägg till ny sidmall

en: Add New Section
sv_SE: Lägg till ny sektion

en: Add Template
sv_SE: Lägg till mall

en: Add Your Custom Code
sv_SE: Lägg till din anpassade kod

en: Add Your Custom Fonts
sv_SE: Lägg till dina anpassade typsnitt

en: Add Your Custom Icons
sv_SE: Lägg till dina anpassade ikoner

en: Add Your Heading Text Here
sv_SE: Lägg till din rubriktext här

en: Add nofollow
sv_SE: Lägg till nofollow

en: Add templates and reuse them across your website. Easily export and import them to any other project, for an optimized workflow.
sv_SE: Lägg till mallar och återanvänd dem överallt på din webbplats. Exportera och importera dem enkelt till ett annat projekt, för ett optimerat arbetsflöde.

en: Add your custom class WITHOUT the dot. e.g: my-class
sv_SE: Lägg till din anpassade klass UTAN punkten. t.ex: min-klass

en: Add your custom id WITHOUT the Pound key. e.g: my-id
sv_SE: Lägg till ditt eget id UTAN hash-tecken, t ex mitt-id

en: Additional Custom Breakpoints
sv_SE: Ytterligare anpassade brytpunkter

en: Additional Options
sv_SE: Ytterligare alternativ

en: Adds a new Elementor content type that allows creating beautiful landing pages instantly in a streamlined workflow.
sv_SE: Lägger till en ny Elementor-innehållstyp som gör det möjligt att skapa vackra målsidor direkt i ett strömlinjeformat arbetsflöde.

en: Adds a new color picker functionality that allows choose a color from other elements settings.
sv_SE: Lägger till en ny färgväljarfunktionalitet som gör det möjligt att välja en färg från andra elementinställningar.

en: Adds a top bar to elementors pages in admin area.
sv_SE: Lägger till en topplist på Elementor-sidor i administratörsområdet.

en: Advanced
sv_SE: Avancerat

en: After
sv_SE: Efter

en: Alert
sv_SE: Varning

en: Alignment
sv_SE: Justering

en: All
sv_SE: Alla

en: All Icons
sv_SE: Alla ikoner

en: All Landing Pages
sv_SE: Alla landningssidor

en: Already connected.
sv_SE: Redan ansluten.

en: Amount
sv_SE: Belopp

en: An error occurred
sv_SE: Ett fel uppstod

en: An error occurred while trying to create a kit.
sv_SE: Ett fel uppstod när ett kit skulle skapas.

en: Anchor
sv_SE: Ankare

en: Animation Delay
sv_SE: Animationsfördröjning

en: Animation Duration
sv_SE: Animationslängd

en: Animation Speed
sv_SE: Animationshastighet

en: Any Video
sv_SE: Något videoklipp

en: Apply
sv_SE: Tillämpa

en: Apply Link On
sv_SE: Tillämpa länk på

en: Apply the design and settings of another site to this one.
sv_SE: Tillämpa designen och inställningarna för en annan webbplats på den här.

en: Are you sure you want to delete your Site Settings?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort dina webbplatsinställningar?

en: Arrows
sv_SE: Pilar

en: Arrows and Dots
sv_SE: Pilar och punkter

en: Artwork
sv_SE: Konstverk

en: As a beta tester, you’ll receive an update that includes a testing version of Elementor and its content directly to your Email
sv_SE: Som beta-testare får du en uppdatering som innehåller en testversion av Elementor och dess innehåll direkt till din e-post

en: Aside
sv_SE: Notis

en: Aspect Ratio
sv_SE: Bildförhållande

en: Attachment Caption
sv_SE: Bildtext för bilaga

en: Attachment Page
sv_SE: Sida för bilaga

en: Attributes
sv_SE: Attribut

en: Attributes lets you add custom HTML attributes to any element.
sv_SE: Attribut låter dig lägga till anpassade HTML-attribut till vilket element som helst.

en: Auto Detect
sv_SE: Automatisk detektering

en: Autoplay
sv_SE: Automatisk uppspelning

en: Autoplay Speed
sv_SE: Hastighet för automatisk uppspelning

en: Autosave
sv_SE: Spara automatiskt

en: Back to Library
sv_SE: Tillbaka till biblioteket

en: Back to WordPress Editor
sv_SE: Tillbaka till WordPress-redigeraren

en: Back to default
sv_SE: Tillbaka till standard

en: Background
sv_SE: Bakgrund

en: Background Color
sv_SE: Bakgrundsfärg

[ctx: Background Control]
en: Angle
sv_SE: Vinkel

[ctx: Background Control]
en: Attachment
sv_SE: Bilaga

[ctx: Background Control]
en: Auto
sv_SE: Automatisk

[ctx: Background Control]
en: Background Color
sv_SE: Bakgrundsfärg

[ctx: Background Control]
en: Background Fallback
sv_SE: Andrahandsval bakgrund

[ctx: Background Control]
en: Background Image
sv_SE: Bakgrundsbild

[ctx: Background Control]
en: Background Type
sv_SE: Bakgrundstyp

[ctx: Background Control]
en: Bottom Center
sv_SE: Botten centrerat

[ctx: Background Control]
en: Bottom Left
sv_SE: Botten vänster

[ctx: Background Control]
en: Bottom Right
sv_SE: Botten höger

[ctx: Background Control]
en: Center Center
sv_SE: Mitten centrerat

[ctx: Background Control]
en: Center Left
sv_SE: Centrerat vänster

[ctx: Background Control]
en: Center Right
sv_SE: Mitten höger

[ctx: Background Control]
en: Classic
sv_SE: Klassisk

[ctx: Background Control]
en: Color
sv_SE: Färg

[ctx: Background Control]
en: Contain
sv_SE: Inneslut

[ctx: Background Control]
en: Cover
sv_SE: Täck

[ctx: Background Control]
en: Custom
sv_SE: Anpassa

[ctx: Background Control]
en: Default
sv_SE: Standard

[ctx: Background Control]
en: Fixed
sv_SE: Fixerad

[ctx: Background Control]
en: Image
sv_SE: Bild

[ctx: Background Control]
en: Images
sv_SE: Bilder

[ctx: Background Control]
en: Linear
sv_SE: Linjär

[ctx: Background Control]
en: Location
sv_SE: Plats

[ctx: Background Control]
en: No-repeat
sv_SE: Ingen repetering

[ctx: Background Control]
en: Radial
sv_SE: Radiell

[ctx: Background Control]
en: Repeat
sv_SE: Repetera

[ctx: Background Control]
en: Repeat-x
sv_SE: Repetera x

[ctx: Background Control]
en: Repeat-y
sv_SE: Repetera y

[ctx: Background Control]
en: Scroll
sv_SE: Skroll

[ctx: Background Control]
en: Second Color
sv_SE: Sekundär färg

[ctx: Background Control]
en: Size
sv_SE: Storlek

[ctx: Background Control]
en: Slideshow
sv_SE: Bildspel

[ctx: Background Control]
en: Top Center
sv_SE: Topp centrerat

[ctx: Background Control]
en: Top Left
sv_SE: Topp vänster

[ctx: Background Control]
en: Top Right
sv_SE: Topp höger

[ctx: Background Control]
en: Type
sv_SE: Typ

[ctx: Background Control]
en: Video Link
sv_SE: Videolänk

[ctx: Background Control]
en: Width
sv_SE: Bredd

[ctx: Background Control]
en: X Position
sv_SE: X-position

[ctx: Background Control]
en: Y Position
sv_SE: Y-position

en: Background Overlay
sv_SE: Bakgrundsöverlägg

en: Background Position
sv_SE: Bakgrundens position

en: Background Size
sv_SE: Bakgrundens storlek

en: Basic
sv_SE: Grundläggande

en: Basic Gallery
sv_SE: Grundläggande galleri

en: Become a Beta Tester
sv_SE: Bli en betatestare

en: Become a super contributor by opting in to share non-sensitive plugin data and to receive periodic email updates from us.
sv_SE: Bli en superbidragsgivare genom att tacka ja att dela icke-känslig data för tillägget och få regelbundna e-postuppdateringar från oss.

en: Before
sv_SE: Före

en: Beta Tester
sv_SE: Beta-testare

en: Blend Mode
sv_SE: Blandningsläge

en: Blog
sv_SE: Blogg

en: Blur
sv_SE: Suddighet

en: Body
sv_SE: Brödtext

en: Body Style
sv_SE: Stil på Body

en: Body Text
sv_SE: Brödtext

en: Bold
sv_SE: Fet

en: Border
sv_SE: Kantlinje

en: Border Color
sv_SE: Kantfärg

[ctx: Border Control]
en: Border Type
sv_SE: Kantstil

[ctx: Border Control]
en: Color
sv_SE: Färg

[ctx: Border Control]
en: Dashed
sv_SE: Streckad

[ctx: Border Control]
en: Dotted
sv_SE: Punktad

[ctx: Border Control]
en: Double
sv_SE: Dubbel

[ctx: Border Control]
en: Groove
sv_SE: Räffla

[ctx: Border Control]
en: Width
sv_SE: Bredd

en: Border Radius
sv_SE: Kantradie

en: Border Width
sv_SE: Kantbredd

en: Bottom
sv_SE: Botten

en: Bottom Center
sv_SE: Nere centrerat

en: Bottom Left
sv_SE: Nere till vänster

en: Bottom Right
sv_SE: Nere till höger

[ctx: Box Shadow Control]
en: Box Shadow
sv_SE: Lådskugga

[ctx: Box Shadow Control]
en: Inset
sv_SE: Lägg till

[ctx: Box Shadow Control]
en: Outline
sv_SE: Kontur

en: Boxed
sv_SE: Inboxad

en: Breakpoint
sv_SE: Brytpunkt

en: Breakpoints
sv_SE: Brytpunkter

en: Bring to Front
sv_SE: Flytta till framsidan

en: Build Effective Landing Pages for your business' marketing campaigns.
sv_SE: Bygg effektiva målsidor för ditt företags marknadsföringskampanjer.

en: Bundle your whole site - or just some of its elements - to be used for another website.
sv_SE: Samla hela din webbplats – eller bara några av dess element – för att användas för en annan webbplats.

en: Button
sv_SE: Knapp

en: Button ID
sv_SE: Knapp-ID

en: Buttons
sv_SE: Knappar

en: Buy Button
sv_SE: Köpknapp

en: By
sv_SE: Av

en: By clicking Sign Up, you agree to Elementor's %1$s and %2$s
sv_SE: Genom att klicka på ”Registrera” godkänner du Elementors %1$s och %2$s

en: By upgrading, whenever you edit a page containing a Font Awesome 4 icon, Elementor will convert it to the new Font Awesome 5 icon.
sv_SE: Genom att uppgradera, närhelst du redigerar en sida som innehåller en Font Awesome 4-ikon, konverterar Elementor den till den nya Font Awesome 5-ikonen.

en: CSS Classes
sv_SE: CSS-klasser

en: CSS ID
sv_SE: CSS-ID

en: CSS Print Method
sv_SE: CSS utskriftsmetod

en: Can't Edit?
sv_SE: Kan du inte redigera?

en: Cannot enable Safe Mode
sv_SE: Kan inte aktivera säkert läge

en: Caption
sv_SE: Bildtext

en: Center
sv_SE: Centrerat

en: Center Center
sv_SE: Centrerat mitten

en: Center Left
sv_SE: Centrerat vänster

en: Center Right
sv_SE: Centrerat höger

en: Changes will be reflected in the preview only after the page reloads.
sv_SE: Ändringar kommer att återspeglas i förhandsgranskningen endast efter att sidan laddats om

en: Checking this box will disable Elementor's Default Colors, and make Elementor inherit the colors from your theme.
sv_SE: Om du markerar den här rutan inaktiveras Elementors standardfärger, och gör så att Elementor ärver färgerna från ditt tema.

en: Checking this box will disable Elementor's Default Fonts, and make Elementor inherit the fonts from your theme.
sv_SE: Om du markerar den här rutan inaktiveras Elementors standardtypsnitt, och gör att Elementor ärver typsnitten från ditt tema.

en: Choose File
sv_SE: Välj fil

en: Choose Image
sv_SE: Välj bild

en: Choose Mode
sv_SE: Välj läge

en: Choose SVG
sv_SE: Välj SVG

en: Choose Sidebar
sv_SE: Välj sidopanel

en: Choose Template
sv_SE: Välj mall

en: Choose Template Type
sv_SE: Välj malltyp

en: Choose Video
sv_SE: Välj video

en: Choose an Elementor template JSON file or a .zip archive of Elementor templates, and add them to the list of templates available in your library.
sv_SE: Välj en Elementor-mall JSON-fil eller ett .zip-arkiv med Elementor-mallar och lägg till dem i listan över tillgängliga mallar i ditt bibliotek.

en: Choose between Coming Soon mode (returning HTTP 200 code) or Maintenance Mode (returning HTTP 503 code).
sv_SE: Välj mellan lägena ”Kommer snart” (returnerar HTTP-kod 200) eller ”Underhåll” (returnerar HTTP-kod 503).

en: Choose description
sv_SE: Välj beskrivning

en: Choose name
sv_SE: Välj namn

en: Circle
sv_SE: Cirkel

en: Clear Log
sv_SE: Rensa logg

en: Click here
sv_SE: Klicka här

en: Click here to run it now
sv_SE: Klicka här för att köra det nu

en: Click the media icon to upload file
sv_SE: Klicka på mediaikonen för att ladda upp fil

en: Close
sv_SE: Stäng

en: Collect Your Form Submissions
sv_SE: Samla dina formulärinlämningar

en: Color
sv_SE: Färg

en: Color Dodge
sv_SE: Färgskugga

en: Color Palette
sv_SE: Färgpalett

en: Color Palettes
sv_SE: Färgpaletter

en: Color Sampler
sv_SE: Färgprovtagare

en: Colors
sv_SE: Färger

en: Column
sv_SE: Kolumn

en: Column Position
sv_SE: Kolumnposition

en: Column Width
sv_SE: Kolumnbredd

en: Columns
sv_SE: Kolumner

en: Columns Gap
sv_SE: Kolumnmellanrum

en: Coming Soon
sv_SE: Kommer snart

en: Coming Soon returns HTTP 200 code, meaning the site is ready to be indexed.
sv_SE: Kommer Snart returnerar HTTP 200-kod, vilket innebär att webbplatsen är redo att bli indexerad.

en: Comments
sv_SE: Kommentarer

en: Compatibility Alert
sv_SE: Kompatibilitetsvarning

en: Compatibility not specified
sv_SE: Kompatibilitet inte specificerad

en: Compatibility unknown
sv_SE: Kompatibilitet okänd

en: Compatible
sv_SE: Kompatibel

en: Congrats!
sv_SE: Grattis!

en: Connect
sv_SE: Anslut

en: Connected Successfully.
sv_SE: Ansluten utan problem.

en: Connected as %s
sv_SE: Ansluten som %s

en: Connecting to the Library failed. Please try reloading the page and try again
sv_SE: Anslutning till biblioteket misslyckades. Försök ladda om sidan och försök igen

en: Contain
sv_SE: Inneslut

en: Container
sv_SE: Behållare

en: Content
sv_SE: Innehåll

en: Content Position
sv_SE: Innehållsposition

en: Content Width
sv_SE: Innehållsbredd

en: Continue reading
sv_SE: Fortsätt läsa

en: Continue reading %s
sv_SE: Fortsätt läsa %s

en: Controls Color
sv_SE: Kontrollerar färg

en: Convert
sv_SE: Konvertera

en: Convert to container
sv_SE: Konvertera till behållare

en: Cool Number
sv_SE: Coolt nummer

en: Copy
sv_SE: Kopiera

en: Copy & Paste Info
sv_SE: Kopiera och klistra in information

en: Could not create temporary file.
sv_SE: Kunde inte skapa temporär fil.

en: Counter
sv_SE: Räknare

en: Cover
sv_SE: Omslag

en: Create
sv_SE: Skapa

en: Create New Page
sv_SE: Skapa ny sida

en: Create New Post
sv_SE: Skapa nytt inlägg

en: Create Template
sv_SE: Skapa mall

en: Create Your First %s
sv_SE: Skapa din första %s

en: Create Your First Page
sv_SE: Skapa din första sida

en: Create Your First Post
sv_SE: Skapa ditt första inlägg

en: Created By
sv_SE: Skapad av

en: Creation Date
sv_SE: Skapat datum

en: Current
sv_SE: Nuvarande

en: Current Version
sv_SE: Nuvarande version

en: Current Video Channel
sv_SE: Nuvarande videokanal

en: Custom
sv_SE: Anpassad

en: Custom Attributes
sv_SE: Anpassade attribut

en: Custom CSS
sv_SE: Anpassad CSS

en: Custom CSS lets you add CSS code to any widget, and see it render live right in the editor.
sv_SE: Med anpassad CSS kan du lägga till CSS-kod till vilken widget som helst och se den återges live direkt i redigeraren.

en: Custom Caption
sv_SE: Anpassad bildtext

en: Custom Code
sv_SE: Anpassad kod

en: Custom Code is a tool gives you one place where you can insert scripts, rather than dealing with dozens of different plugins and deal with code.
sv_SE: Anpassad kod är ett verktyg som ger dig ett ställe där du kan infoga skript istället för att hantera dussintals olika tillägg och hantera kod.

en: Custom Colors
sv_SE: Anpassade färger

en: Custom Columns Gap
sv_SE: Anpassade kolumnmellanrum

en: Custom Fonts
sv_SE: Anpassade typsnitt

en: Custom Fonts allows you to add your self-hosted fonts and use them on your Elementor projects to create a unique brand language.
sv_SE: Anpassade typsnitt låter dig lägga till typsnitt från din egen server och använda dem i dina Elementor-projekt för att skapa ett unikt varumärke.

en: Custom Icons
sv_SE: Anpassade ikoner

en: Custom URL
sv_SE: Anpassad URL

en: Custom positioning is not considered best practice for responsive web design and should not be used too frequently.
sv_SE: Anpassad positionering anses inte som bästa praxis för responsiv webbdesign och ska inte användas för ofta.

en: Customizer
sv_SE: Anpassare

en: Danger
sv_SE: Fara

en: Dark
sv_SE: Mörk

en: Darken
sv_SE: Mörkare

en: Dashboard
sv_SE: Adminpanel

[ctx: Dashboard Overview Widget Recently Date]
en: M jS
sv_SE: j M

en: Dashed
sv_SE: Streckad

en: Database update process is running in the background. Taking a while?
sv_SE: Processen för databasuppdatering körs i bakgrunden. Tar det för lång tid?

en: Debug Bar
sv_SE: Felsökningsfält

en: Debug Bar adds an admin bar menu that lists all the templates that are used on a page that is being displayed.
sv_SE: Felsökningsfältet lägger till en adminfältmeny som listar alla mallar som används på den sida som visas.

en: Default
sv_SE: Standard

en: Default Fonts
sv_SE: Standardtypsnitt

en: Default Kit
sv_SE: Standard kit

en: Default Page Layout
sv_SE: Standard sidlayout

en: Default Page Template from your theme.
sv_SE: Standardsidmall från ditt tema.

en: Delete
sv_SE: Ta bort

en: Deprecated
sv_SE: Taget ur bruk

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Design sites faster with a template kit that contains some or all components of a complete site, like templates, content & site settings.
sv_SE: Designa webbplatser snabbare med ett mall-kit som innehåller några eller alla komponenter i en komplett webbplats, som mallar, innehåll och webbplatsinställningar.

en: Design sites faster with a template kit that contains some or all components of a complete site, like templates, content & site settings.%1$sYou can import a kit and apply it to your site, or export the elements from this site to be used anywhere else. %2$s
sv_SE: Designa webbplatser snabbare med ett mall-kit som innehåller några eller alla komponenter i en komplett webbplats, som mallar, innehåll och webbplatsinställningar.%1$sDu kan importera ett kit och tillämpa det på din webbplats, eller exportera elementen från denna webbplats för att kunna användas någon annanstans. %2$s

en: Desktop
sv_SE: Stationär dator

en: Development
sv_SE: Utveckling

en: Difference
sv_SE: Differens

en: Direction
sv_SE: Riktning

en: Disable
sv_SE: Inaktivera

en: Disable Default Colors
sv_SE: Inaktivera standardfärger

en: Disable Default Fonts
sv_SE: Inaktivera standardtypsnitt

en: Disable Safe Mode
sv_SE: Inaktivera säkert läge

en: Disabled
sv_SE: Inaktiverad

en: Discard
sv_SE: Kasta bort

en: Disconnect
sv_SE: Koppla från

en: Disconnected Successfully.
sv_SE: Frånkopplad utan problem.

en: Dismiss
sv_SE: Avfärda

en: Dismiss Button
sv_SE: Avvisa knapp

en: Dismiss alert
sv_SE: Avfärda varning

en: Display
sv_SE: Visa

en: Display Percentage
sv_SE: Visa procent

en: Divider
sv_SE: Avdelare

en: Docs & FAQs
sv_SE: Dokumentation och vanliga frågor

en: Document
sv_SE: Dokument

en: Document not found.
sv_SE: Dokument hittades inte.

en: Don't rely solely on the FontAwesome icons everyone else is using! Differentiate your website and your style with custom icons you can upload from your favorite icons source.
sv_SE: Lita inte enbart på FontAwesome-ikoner som alla andra använder! Differentiera din webbplats och din stil med anpassade ikoner som du kan ladda upp från din favoritkälla med ikoner.

en: Dots
sv_SE: Punkter

en: Dotted
sv_SE: Punktad

en: Double
sv_SE: Dubbel

en: Download
sv_SE: Ladda ner

en: Download Button
sv_SE: Nedladdningsknapp

en: Download System Info
sv_SE: Ladda ner systeminformation

en: Download image
sv_SE: Ladda ner bild

en: Downloaded file has incorrect size
sv_SE: Nedladdad fil har felaktig storlek

en: Draft
sv_SE: Utkast

en: Draft saved on %1$s by %2$s
sv_SE: Utkast sparat %1$s av %2$s

en: Drag & Drop
sv_SE: Dra och släpp

en: Drag & drop your .JSON or .zip template file
sv_SE: Drag och släpp din .JSON- eller .zip-mallfil

en: Drag widget here
sv_SE: Dra widget hit

en: Drop Cap
sv_SE: Begynnelsebokstav

en: Duplicate
sv_SE: Duplicera

en: Duration
sv_SE: Varaktighet

en: Dynamic Tags
sv_SE: Dynamiska etiketter

en: Easy Navigation is Here!
sv_SE: Enkel navigering är här!

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Edit Landing Page
sv_SE: Redigera landningssida

en: Edit Template
sv_SE: Redigera mall

en: Edit with Elementor
sv_SE: Redigera med Elementor

en: Editing Handles
sv_SE: Redigeringshandtag

en: Editor successfully loaded?
sv_SE: Laddades redigeraren utan problem?

en: Effect
sv_SE: Effekt

en: Elementor Debugger
sv_SE: Elementor-felsökare

en: Elementor Dynamic Content
sv_SE: Elementor dynamiskt innehåll

en: Elementor Library automatically updates on a daily basis. You can also manually update it by clicking on the sync button.
sv_SE: Elementor-biblioteket uppdateras automatiskt dagligen. Du kan också uppdatera manuellt genom att klicka på synkroniseringsknappen.

en: Elementor Overview
sv_SE: Elementor översikt

en: Elementor lets you hide the page title. This works for themes that have "h1.entry-title" selector. If your theme's selector is different, please enter it above.
sv_SE: Sidrubriken kan döljas i Elementor. Detta fungerar för teman som har ”h1.entry-title” -väljare. Om ditt temas väljare är annorlunda, ange det ovan.

en: Elementor requires PHP version %s+, plugin is currently NOT RUNNING.
sv_SE: Elementor kräver PHP-version %s+. tillägget KÖRS INTE för närvarande.

en: Elementor requires WordPress version %s+. Because you are using an earlier version, the plugin is currently NOT RUNNING.
sv_SE: Elementor kräver WordPress version %s+. Eftersom du använder en tidigare version KÖRS INTE tillägget för närvarande.

en: Elementor will try to sanitize the unfiltered files, removing potential malicious code and scripts.
sv_SE: Elementor kommer att försöka sanera de ofiltrerade filerna och ta bort eventuell skadlig kod och skript.

en: Elements
sv_SE: Element

en: Elements Usage
sv_SE: Elementanvändning

en: Empty
sv_SE: Tom

en: Enable
sv_SE: Aktivera

en: Enable Lightbox In Editor
sv_SE: Aktivera lightbox i redigerare

en: Enable Safe Mode
sv_SE: Aktivera säkert läge

en: Enable Unfiltered File Uploads
sv_SE: Aktivera ofiltrerade filuppladdningar

en: End
sv_SE: Slut

en: End Time
sv_SE: Sluttid

en: Ending Number
sv_SE: Sista nummer

en: Enjoyed %1$s? Please leave us a %2$s rating. We really appreciate your support!
sv_SE: Uppskattar du %1$s? Lämna gärna %2$s i betyg. Vi uppskattar verkligen ditt stöd!

en: Enter Template Name
sv_SE: Ange mallnamn

en: Enter parent element selector to which stretched sections will fit to (e.g. #primary / .wrapper / main etc). Leave blank to fit to page width.
sv_SE: Ange föräldraelementväljare till vilken sträckta sektioner ska passa till (t.ex. #primary / .wrapper / main etc). Lämna blankt för att passa till sidbredd.

en: Enter template name (optional)
sv_SE: Ange mallnamn (valfritt)

en: Enter your URL
sv_SE: Ange din URL

en: Enter your code
sv_SE: Ange din kod

en: Enter your description
sv_SE: Ange din beskrivning

en: Enter your image caption
sv_SE: Ange din bildbeskrivning

en: Enter your old and new URLs for your WordPress installation, to update all Elementor data (Relevant for domain transfers or move to 'HTTPS').
sv_SE: Ange dina gamla och nya webbadresser till din WordPress-installation, för att uppdatera alla Elementor-data (Relevant för domänöverföringar eller flytt till ”HTTPS”).

en: Enter your shortcode
sv_SE: Ange din kortkod

en: Enter your title
sv_SE: Ange din rubrik

en: Entrance Animation
sv_SE: Ingångsanimation

en: Error
sv_SE: Fel

en: Error occurred, The version selected is invalid. Try selecting different version.
sv_SE: Fel uppstod. Den valda versionen är ogiltig. Prova att välja annan version.

en: Even after you import and apply a Template Kit, you can undo it by restoring a previous version of your site.
sv_SE: Även efter att du har importerat och tillämpat ett mall-kit kan du ångra det genom att återställa en tidigare version av din webbplats.

en: Every %d Minutes
sv_SE: Var %d:e minut

en: Every %d minutes
sv_SE: Var %d:e minut

en: Excerpt
sv_SE: Utdrag

en: Exclude Roles
sv_SE: Exkludera roller

en: Exclusion
sv_SE: Exkludering

en: Experiencing an issue with Elementor version %s? Rollback to a previous version before the issue appeared.
sv_SE: Upplever ett problem med Elementor version %s? Återställ till en tidigare version innan problemet dök upp.

en: Experiments
sv_SE: Experiment

en: Explore additional Premium Shape packs and use them in your site. %1$sLearn More%2$s
sv_SE: Utforska ytterligare Premium-formpaket och använd dem på din webbplats. %1$sLär dig mer%2$s

en: Export
sv_SE: Exportera

en: Export Template
sv_SE: Exportera mall

en: Export a Template Kit
sv_SE: Exportera ett mall-kit

en: Extended
sv_SE: Utökad

en: External File
sv_SE: Extern fil

en: External URL
sv_SE: Extern URL

en: Extra Large
sv_SE: Extra stor

en: Extra Small
sv_SE: Extra liten

en: Fade
sv_SE: Tona

en: Failed to create new user for %s. Their posts will be attributed to the current user.
sv_SE: Misslyckades att skapa ny användare för %s. Deras inlägg kommer att tillskrivas den nuvarande användaren.

en: Failed to import %1$s %2$s
sv_SE: Misslyckades att importera %1$s %2$s

en: Failed to import %1$s: Invalid post type %2$s
sv_SE: Misslyckades att importera %1$s: Ogiltig inläggstyp %2$s

en: Failed to import author %s. Their posts will be attributed to the current user.
sv_SE: Misslyckades att importera författare %s. Deras inlägg kommer att tillskrivas till den nuvarande användaren.

en: Failed to import category %s
sv_SE: Misslyckades att importera kategori %s

en: Failed to import post tag %s
sv_SE: Misslyckades att importera inläggsetikett %s

en: Failed to save user favorites
sv_SE: Misslyckades att spara användarfavoriter

en: Fallback
sv_SE: Reserv

en: Fallback Font Family
sv_SE: Reserv för typsnittsfamilj

en: Fast
sv_SE: Snabb

en: Favorite
sv_SE: Favorit

en: Favorite Widgets
sv_SE: Favoritwidgetar

en: Favorites
sv_SE: Favoriter

en: Featured Image
sv_SE: Utvald bild

en: Fetching attachments is not enabled
sv_SE: Hämta bilagor är inte aktiverat

en: Field
sv_SE: Fält

en: File Path: %s
sv_SE: Filens sökväg: %s

en: Fill
sv_SE: Fyll

[ctx: Filter Control]
en: Blur
sv_SE: Suddighet

[ctx: Filter Control]
en: Brightness
sv_SE: Ljusstyrka

[ctx: Filter Control]
en: CSS Filters
sv_SE: CSS-filter

[ctx: Filter Control]
en: Contrast
sv_SE: Kontrast

[ctx: Filter Control]
en: Hue
sv_SE: Nyans

[ctx: Filter Control]
en: Saturation
sv_SE: Mättnad

en: Find an Expert
sv_SE: Hitta en expert

en: Finder
sv_SE: Sökare

en: Fit
sv_SE: Passa

en: Fit To Screen
sv_SE: Anpassa till skärm

en: Fixed
sv_SE: Fixerad

[ctx: Flex Container Control]
en: Align Content
sv_SE: Justera innehåll

[ctx: Flex Container Control]
en: Align Items
sv_SE: Justera objekt

[ctx: Flex Container Control]
en: Center
sv_SE: Centrerat

[ctx: Flex Container Control]
en: Column
sv_SE: Kolumn

[ctx: Flex Container Control]
en: Default
sv_SE: Standard

[ctx: Flex Container Control]
en: Direction
sv_SE: Riktning

[ctx: Flex Container Control]
en: Flex End
sv_SE: Flexibelt slut

[ctx: Flex Container Control]
en: Flex Start
sv_SE: Flexibel start

[ctx: Flex Container Control]
en: Justify Content
sv_SE: Justera innehåll

[ctx: Flex Container Control]
en: No Wrap
sv_SE: Omslut inte

[ctx: Flex Container Control]
en: Reversed Column
sv_SE: Omvänd kolumn

[ctx: Flex Container Control]
en: Reversed Row
sv_SE: Omvänd rad

[ctx: Flex Container Control]
en: Row
sv_SE: Rad

[ctx: Flex Container Control]
en: Space Around
sv_SE: Utrymme runt

[ctx: Flex Container Control]
en: Space Between
sv_SE: Utrymme mellan

[ctx: Flex Container Control]
en: Stretch
sv_SE: Sträck

[ctx: Flex Container Control]
en: Wrap
sv_SE: Omslut

[ctx: Flex Item Control]
en: Align Self
sv_SE: Självjustera

[ctx: Flex Item Control]
en: Center
sv_SE: Centrerat

[ctx: Flex Item Control]
en: Custom
sv_SE: Anpassad

[ctx: Flex Item Control]
en: Custom Order
sv_SE: Anpassad sortering

[ctx: Flex Item Control]
en: Custom Width
sv_SE: Anpassad bredd

[ctx: Flex Item Control]
en: Default
sv_SE: Standard

[ctx: Flex Item Control]
en: End
sv_SE: Slut

[ctx: Flex Item Control]
en: Flex End
sv_SE: Flexibelt slut

[ctx: Flex Item Control]
en: Flex Shrink
sv_SE: Flexibel krympning

[ctx: Flex Item Control]
en: Flex Start
sv_SE: Flexibel start

[ctx: Flex Item Control]
en: Gap
sv_SE: Mellanrum

[ctx: Flex Item Control]
en: Grow
sv_SE: Väx

[ctx: Flex Item Control]
en: None
sv_SE: Ingen

[ctx: Flex Item Control]
en: Order
sv_SE: Sortering

[ctx: Flex Item Control]
en: Shrink
sv_SE: Krymp

[ctx: Flex Item Control]
en: Size
sv_SE: Storlek

[ctx: Flex Item Control]
en: Stretch
sv_SE: Sträck

en: Flip
sv_SE: Spegelvänd

en: Flip Horizontal
sv_SE: Vänd horisontellt

en: Flip Vertical
sv_SE: Vänd vertikalt

en: Flower
sv_SE: Blomma

en: Focus
sv_SE: Fokus

en: Font Awesome - Brands
sv_SE: Font Awesome – Varumärken

en: Font Awesome - Regular
sv_SE: Font Awesome – Vanlig

en: Font Awesome - Solid
sv_SE: Font Awesome – Solid

en: Font Awesome 4 support script (shim.js) is a script that makes sure all previously selected Font Awesome 4 icons are displayed correctly while using Font Awesome 5 library.
sv_SE: Font Awesome 4 support script (shim.js) är ett skript som ser till att alla tidigare valda Font Awesome 4-ikoner visas korrekt när du använder Font Awesome 5-biblioteket.

en: Font Awesome Upgrade
sv_SE: Font Awesome-uppgradering

en: For Example: About
sv_SE: Till exempel: Om

en: For easy access, favorite the widgets you use most often by right clicking > Add to Favorites.
sv_SE: För enkel åtkomst, favorisera de widgetar du använder oftast genom att högerklicka > Lägg till i favoriter.

en: For troubleshooting server configuration conflicts.
sv_SE: För felsökning av konfigurationskonflikter på servern.

en: Form
sv_SE: Formulär

en: Form Fields
sv_SE: Formulärfält

en: Framed
sv_SE: Inramad

en: Full Width
sv_SE: Fullbredd

en: Fullscreen
sv_SE: Helskärm

en: Future
sv_SE: Framtid

en: Gap
sv_SE: Mellanrum

en: General
sv_SE: Allmänt

en: General Settings
sv_SE: Allmänna inställningar

en: Get Beta Updates
sv_SE: Skaffa Beta-uppdateringar

en: Get Help
sv_SE: Skaffa hjälp

en: Get Popup Builder
sv_SE: Skaffa Popup Builder

en: Get more with Elementor Pro
sv_SE: Gör mer med Elementor Pro

en: Getting Started
sv_SE: Komma igång

en: Global Colors
sv_SE: Globala färger

en: Global Fonts
sv_SE: Globalt typsnitt

en: Go Pro
sv_SE: Skaffa Pro

en: Go To
sv_SE: Gå till

en: Google Fonts Load
sv_SE: Ladda Google Fonts

en: HTML Code
sv_SE: HTML-kod

en: HTML Tag
sv_SE: HTML-tagg

en: Happy To Help
sv_SE: Glad att hjälpa

en: Having problems loading Elementor? Please enable Safe Mode to troubleshoot.
sv_SE: Har du problem att ladda Elementor? Aktivera säkert läge för att felsöka.

en: Heading
sv_SE: Rubrik

en: Heading Color
sv_SE: Rubrikfärg

en: Heads up, Please backup before upgrade!
sv_SE: Se upp, säkerhetskopiera innan uppgradering!

en: Height
sv_SE: Höjd

en: Help
sv_SE: Hjälp

en: Hidden
sv_SE: Dold

en: Hidden Elements
sv_SE: Dolda element

en: Hide
sv_SE: Dölj

en: Hide Notification
sv_SE: Dölj notisen

en: Hide On %s
sv_SE: Dölj på %s

en: Hide Panel
sv_SE: Dölj panel

en: Hide Title
sv_SE: Dölj rubrik

en: Hide native WordPress widgets from search results
sv_SE: Dölj inbyggda WordPress-widgetar från sökresultat

en: History
sv_SE: Historik

en: Homepage
sv_SE: Startsida

en: Horizontal
sv_SE: Horisontell

en: Horizontal Align
sv_SE: Horisontell justering

en: Horizontal Orientation
sv_SE: Horisontell orientering

en: Hover
sv_SE: Hovra

en: Hover Animation
sv_SE: Hovringsanimation

en: Hue
sv_SE: Nyans

en: Hurray! The upgrade process to Font Awesome 5 was completed successfully.
sv_SE: Hurra! Uppgraderingsprocessen till Font Awesome 5 slutfördes utan problem.

en: Hurray! Your %s is live.
sv_SE: Hurra! Din %s är live.

en: I am a description. Click the edit button to change this text.
sv_SE: Jag är en beskrivning. Klicka på redigeringsknappen för att ändra denna text.

en: I couldn't get the plugin to work
sv_SE: Jag kunde inte få tillägget att fungera

en: I found a better plugin
sv_SE: Jag hittade ett bättre tillägg

en: I have Elementor Pro
sv_SE: Jag har Elementor Pro

en: I no longer need the plugin
sv_SE: Jag behöver inte längre det här tillägget

en: Icon
sv_SE: Ikon

en: Icon Box
sv_SE: Ikonlåda

en: Icon Hover
sv_SE: Ikonhovring

en: Icon Library
sv_SE: Ikonbibliotek

en: Icon List
sv_SE: Ikonlista

en: Icon Position
sv_SE: Ikonposition

en: Icon Spacing
sv_SE: Ikonmellanrum

en: If you are experiencing a loading issue, contact your site administrator to troubleshoot the problem using Safe Mode.
sv_SE: Om du stöter på ett inladdningsproblem, kontakta din webbplatsadministratör för att felsöka problemet med säkert läge.

en: If you have a moment, please share why you are deactivating Elementor:
sv_SE: Om du har tid, vänligen berätta varför du inaktiverar Elementor:

en: Image
sv_SE: Bild

en: Image Box
sv_SE: Bildlåda

en: Image Carousel
sv_SE: Bildkarusell

en: Image Gallery
sv_SE: Bildgalleri

en: Image Lightbox
sv_SE: Bild-lightbox

en: Image Overlay
sv_SE: Bildöverlägg

en: Image Position
sv_SE: Bildposition

en: Image Size
sv_SE: Bildstorlek

[ctx: Image Size Control]
en: Custom
sv_SE: Anpassad

[ctx: Image Size Control]
en: Full
sv_SE: Fullstor

[ctx: Image Size Control]
en: Image Dimension
sv_SE: Bilddimensioner

[ctx: Image Size Control]
en: Image Size
sv_SE: Bildstorlek

en: Image Spacing
sv_SE: Bildmellanrum

en: Image Stretch
sv_SE: Bildsträckning

en: Images
sv_SE: Bilder

en: Import / Export Kit
sv_SE: Importera/exportera kit

en: Import Export Template Kit
sv_SE: Importera/exportera mall-kit

en: Import Now
sv_SE: Importera nu

en: Import Template
sv_SE: Importera mall

en: Import Template to Your Library
sv_SE: Importera mall till ditt bibliotek

en: Import Templates
sv_SE: Importera mallar

en: Import a Template Kit
sv_SE: Importera ett mall-kit

en: Improve Elementor
sv_SE: Förbättra Elementor

en: Improved CSS Loading
sv_SE: Förbättrad CSS-laddning

en: Inactive
sv_SE: Inaktiv

en: Inactive by default
sv_SE: Inaktiv som standard

en: Incompatible
sv_SE: Inkompatibel

en: Infinite Loop
sv_SE: Oändlig loopning

en: Info
sv_SE: Information

en: Inner Section
sv_SE: Inre sektion

en: Inner Text
sv_SE: Inre text

en: Insert
sv_SE: Infoga

en: Inside
sv_SE: Insida

en: Install & Activate
sv_SE: installera och aktivera

en: Integrations
sv_SE: Integrationer

en: Internal Embedding
sv_SE: Intern inbäddning

en: Intro Byline
sv_SE: Introduktionsbyline

en: Intro Portrait
sv_SE: Introduktionsporträtt

en: Intro Title
sv_SE: Introduktionsrubrik

en: Invalid Data: The Template ID cannot be the same as the currently edited template. Please choose a different one.
sv_SE: Ogiltig data: Mall-ID kan inte vara samma som den nuvarande redigerade mallen. Välj en annan.

en: Invalid URL
sv_SE: Ogiltig URL

en: Invalid file type
sv_SE: Ogiltig filtyp

en: Invalid title
sv_SE: Ogiltig rubrik

en: Invert
sv_SE: Invertera

en: It looks like the post revision feature is unavailable in your website.
sv_SE: Det verkar som inläggshistorik-funktionen är otillgänglig för din webbplats.

en: It seems like your site doesn't have any active Kit. The active Kit includes all of your Site Settings. By recreating your Kit you will able to start edit your Site Settings again.
sv_SE: Det verkar som om din webbplats inte har något aktivt kit. Det aktiva kitet innehåller alla dina webbplatsinställningar. Genom att återskapa ditt kit kommer du att kunna börja redigera dina webbplatsinställningar igen.

en: It's a temporary deactivation
sv_SE: Det är en tillfälliga inaktivering

en: Items
sv_SE: Objekt

en: Justified
sv_SE: Justerad

en: Keep Proportions
sv_SE: Behåll proportionerna

en: Keep my settings
sv_SE: Behåll mina inställningar

en: Keyboard Shortcuts
sv_SE: Tangentbordsgenvägar

en: Kit Library
sv_SE: Kit-bibliotek

en: Kit not exists.
sv_SE: Kit finns inte.

en: Kit not found
sv_SE: Kit hittades inte

en: Knowledge Base
sv_SE: Kunskapbas

en: Label
sv_SE: Etikett

en: Landing Page
sv_SE: Landningssida

en: Landing Pages
sv_SE: Landningssidor

en: Laptop
sv_SE: Bärbar dator

en: Large
sv_SE: Stor

en: Last edited on %1$s by %2$s
sv_SE: Senast redigerad %1$s av %2$s

en: Layout Settings
sv_SE: Layoutinställningar

en: Lazyload
sv_SE: Uppskjuten inläsning

en: Learn More
sv_SE: Lär dig mer

en: Learn more
sv_SE: Lär dig mer

en: Learn more about %1$sWordPress revisions%2$s
sv_SE: Lär dig mer om %1$sWordPress-versioner%2$s

en: Learn more.
sv_SE: Lär dig mer.

en: Left
sv_SE: Vänster

en: Left Border Width
sv_SE: Kantbredd vänster

en: Library
sv_SE: Bibliotek

en: Light
sv_SE: Ljus

en: Lighten
sv_SE: Ljusare

en: Like Button
sv_SE: Gilla-knapp

en: Line
sv_SE: Linje

en: Link
sv_SE: Länk

en: Link Color
sv_SE: Länkfärg

en: Link Hover Color
sv_SE: Länkhovringsfärg

en: Link Options
sv_SE: Länkalternativ

en: Link values together
sv_SE: Länka samman värden

en: List
sv_SE: Lista

en: List Item
sv_SE: Listobjekt

en: List Item #1
sv_SE: Listobjekt #1

en: List Item #2
sv_SE: Listobjekt #2

en: List Item #3
sv_SE: Listobjekt #3

en: Load Font Awesome 4 Support
sv_SE: Ladda stöd för Font Awesome 4

en: Loading
sv_SE: Laddar in

en: Local
sv_SE: Lokal

en: Location
sv_SE: Plats

en: Log
sv_SE: Logg

en: Logged In
sv_SE: Inloggad

en: Logo
sv_SE: Logga

en: Loop
sv_SE: Loopning

en: Love using Elementor?
sv_SE: Gillar du att använda Elementor?

en: Love using Elementor? %1$sLearn how you can build better sites with Elementor Pro.%2$s
sv_SE: Gillar du att använda Elementor? %1$sLär dig hur du kan bygga bättre webbplatser med Elementor Pro.%2$s

en: Luminosity
sv_SE: Ljusstyrka

en: Maintenance
sv_SE: Underhåll

en: Maintenance Mode
sv_SE: Underhållsläge

en: Maintenance Mode ON
sv_SE: Underhållsläge PÅ

en: Maintenance Mode returns HTTP 503 code, so search engines know to come back a short time later. It is not recommended to use this mode for more than a couple of days.
sv_SE: Underhållsläge returnerar HTTP 503-kod, så sökmotorer kan komma tillbaka en kort stund senare. Det rekommenderas att inte använda det här läget i mer än ett par dagar.

en: Manage Breakpoints
sv_SE: Hantera brytpunkter.

en: Manage What Your Users Can Edit In Elementor
sv_SE: Hantera vad dina användare kan redigera i Elementor

en: Managing a multi-user site?
sv_SE: Hanterar du en webbplats för flera användare?

en: Map
sv_SE: Karta

en: Margin
sv_SE: Marginal

en: Mark widgets as favorites by right clicking them. Favorite widgets will always appear at the top of the editor panel for easy access.
sv_SE: Markera widgetar som favoriter genom att högerklicka på dem. Favoritwidgetar kommer alltid att visas överst i redigeringspanelen för enkel åtkomst.

en: Max Width
sv_SE: Maxbredd

en: Media File
sv_SE: Mediafil

en: Medium
sv_SE: Mellan

en: Meet Our Attributes
sv_SE: Möt våra attribut

en: Meet Our Custom CSS
sv_SE: Möt vår anpassade CSS

en: Meet Our Global Widget
sv_SE: Möt vår globala widget

en: Meet Page Transitions
sv_SE: Möt sidövergångar

en: Menu
sv_SE: Meny

en: Menu Anchor
sv_SE: Menyankare

en: Menus
sv_SE: Menyer

en: Middle
sv_SE: Mitten

en: Migrate to v3.0
sv_SE: Migrera till v3.0

en: Min Height
sv_SE: Min. höjd

en: Minimum Height
sv_SE: Minimumhöjd

en: Mobile
sv_SE: Mobil

en: Mobile Browser Background
sv_SE: Bakgrund på mobila webbläsare

en: Mobile and Tablet options cannot be deleted.
sv_SE: Alternativen för mobil och surfplatta kan inte tas bort.

en: Modest Branding
sv_SE: Försiktig varumärkning

en: More Palettes
sv_SE: Fler paletter

en: More actions
sv_SE: Fler åtgärder

en: Motion Effects
sv_SE: Rörelseeffekter

en: Multiply
sv_SE: Multiplicera

en: Mute
sv_SE: Tysta

en: My Favorites
sv_SE: Mina favoriter

en: My Skill
sv_SE: Mina färdigheter

en: Name
sv_SE: Namn

en: Name your template
sv_SE: Namnge din mall

en: Narrow
sv_SE: Smal

en: Navigation Icons Size
sv_SE: Storlek för navigationsikoner

en: Navigation Width
sv_SE: Navigationsbredd

en: Need Help
sv_SE: Behövs hjälp

en: Need More Shapes?
sv_SE: Behöver du fler former?

en: New
sv_SE: Ny

en: New Landing Page
sv_SE: Ny landningssida

en: New kit have been created successfully
sv_SE: Nytt kit har skapats

en: News & Updates
sv_SE: Nyheter och uppdateringar

en: Next
sv_SE: Nästa

en: No
sv_SE: Nej

en: No Gap
sv_SE: Inga mellanrum

en: No History Yet
sv_SE: Ingen historik ännu

en: No Results Found
sv_SE: Inga resultat hittades

en: No Revisions Saved Yet
sv_SE: Inga versioner sparade än

en: No access to editor
sv_SE: Ingen åtkomst till redigerare

en: No available experiments
sv_SE: Inga tillgängliga experiment

en: No header, no footer, just Elementor
sv_SE: Inget sidhuvud, ingen sidfot, bara Elementor

en: No landing pages found
sv_SE: Inga landningssidor hittades

en: No landing pages found in trash
sv_SE: Inga landningssidor hittades i papperskorgen

en: No sidebars were found
sv_SE: Inga sidopaneler hittades

en: No thanks
sv_SE: Nej tack

en: No-Repeat
sv_SE: Ingen repetering

en: None
sv_SE: Ingen

en: Not Supported
sv_SE: Stöds inte

en: Not allowed to rollback versions
sv_SE: Inte tillåtet att återställa versioner

en: Not working? You can set a different selector for the title in Site Settings > Layout
sv_SE: Fungerar det inte? Du kan ställa in en annan väljare för rubriken i webbplatsinställningar > Layout

en: Note: Attachment Fixed works only on desktop.
sv_SE: Obs: Bilaga fixerad fungerar endast på stationär dator.

en: Note: The ID link ONLY accepts these chars: %s
sv_SE: Obs! ID-länken accepterar ENDAST dessa tecken: %s

en: Note: This widget only affects themes that use `%s` in archive pages.
sv_SE: Obs! Denna widget påverkar bara teman som använder ”%s” i arkivsidorna.

en: Number
sv_SE: Nummer

en: Number Prefix
sv_SE: Nummer-prefix

en: Number Suffix
sv_SE: Nummer-ändelse

en: Object Fit
sv_SE: Objektpassning

en: Off
sv_SE: Av

en: Official Color
sv_SE: Officiella färger

en: Offset
sv_SE: Förskjutning

en: Offset X
sv_SE: Förskjutning X

en: Offset Y
sv_SE: Förskjutning Y

en: On
sv_SE: På

en: Once you fill your page with content, this window will give you an overview display of all the page elements. This way, you can easily move around any section, column, or widget.
sv_SE: När du fyller din sida med innehåll kommer detta fönster att ge dig en överblick över alla sidelement. På så sätt kan du enkelt flytta runt någon sektion, kolumn eller widget.

en: Once you start working, you'll be able to redo / undo any action you make in the editor.
sv_SE: När du har börjat arbeta kan du göra om/ångra någon åtgärd du gör i redigeraren.

en: Ongoing Experiments
sv_SE: Pågående experiment

en: Only works for YouTube videos.
sv_SE: Fungerar endast för YouTube-videoklipp.

en: Opacity
sv_SE: Genomskinlighet

en: Open Site Settings > History > Revisions.
sv_SE: Öppna webbplatsens inställningar > Historik > Versioner.

en: Open all image links in a lightbox popup window. The lightbox will automatically work on any link that leads to an image file.
sv_SE: Öppna alla bildlänkar i ett lightbox-popupfönster. Lightboxfönstret kommer automatiskt fungera på alla länkar som leder till en bildfil.

en: Open in new window
sv_SE: Öppna i nytt fönster

en: Optional
sv_SE: Valfritt

en: Or view %1$sTrashed Items%1$s
sv_SE: Eller visa %1$skastade objekt%1$s

en: Order By
sv_SE: Sortera efter

en: Other
sv_SE: Annat

en: Out
sv_SE: Ut

en: Outline
sv_SE: Markera ytterkanter

en: Outside
sv_SE: Utsida

en: Overflow
sv_SE: Överspill

en: Overlay
sv_SE: Överlägg

en: Page
sv_SE: Sida

en: Page Layout
sv_SE: Sidlayout

[ctx: Page Template]
en: Elementor Canvas
sv_SE: Elementor kanvas

[ctx: Page Template]
en: Elementor Full Width
sv_SE: Elementor fullbredd

[ctx: Page Template]
en: Theme
sv_SE: Tema

en: Page Title Selector
sv_SE: Sidrubriksväljare

en: Page Transitions
sv_SE: Sidövergångar

en: Page Transitions let you style entrance and exit animations between pages as well as display loader until your page assets load.
sv_SE: Sidövergångar låter dig utforma ingångs- och utgångsanimationer mellan sidor samt visningsladdning tills dina sidfiler laddas.

en: Pages
sv_SE: Sidor

en: Pagination
sv_SE: Sidonumrering

en: Panel Width
sv_SE: Panelbredd

en: Paragraph Spacing
sv_SE: Avstånd mellan stycken

en: Paste
sv_SE: Klistra in

en: Paste Style
sv_SE: Inklistringsutseende

en: Paste URL or type
sv_SE: Klistra in URL eller skriv

en: Pause on Hover
sv_SE: Pausa vid hovring

en: Pause on Interaction
sv_SE: Paus vid interaktion

en: Percentage
sv_SE: procentandel

en: Perspective
sv_SE: Perspektiv

en: Pin it
sv_SE: Klistra

en: Play Counts
sv_SE: Antal spelningar

en: Play Icon
sv_SE: Spela-ikon

en: Play On Mobile
sv_SE: Spela på mobil

en: Play Once
sv_SE: Spela en gång

en: Play Video
sv_SE: Spela videoklipp

en: Play Video about
sv_SE: Spela video om

en: Player Controls
sv_SE: Spelningskontroller

en: Please Note: We do not recommend updating to a beta version on production sites.
sv_SE: OBS: Vi rekommenderar inte att uppdatera till en betaversion på en produktionswebbplats.

en: Please note that the upgrade process may cause some of the previously used Font Awesome 4 icons to look a bit different due to minor design changes made by Font Awesome.
sv_SE: Observera att uppgraderingsprocessen kan leda till att några av de tidigare använda Font Awesome 4-ikonerna ser lite annorlunda ut på grund av mindre designändringar som gjorts av Font Awesome.

en: Please note!
sv_SE: Obs!

en: Please note! Allowing uploads of any files (SVG & JSON included) is a potential security risk.
sv_SE: Obs! Att tillåta uppladdningar av vilka filer som helst (SVG och JSON inkluderade) är en potentiell säkerhetsrisk.

en: Please note! We couldn't deactivate all of your plugins on Safe Mode. Please %1$sread more%2$s about this issue
sv_SE: Obs! Vi kunde inte inaktivera alla dina tillägg i säkert läge. %1$sLäs mer%2$s om detta problem

en: Please share the reason
sv_SE: Vänligen dela anledningen

en: Please share which plugin
sv_SE: Vänligen dela vilket tillägg

en: Plugin
sv_SE: Tillägg

en: Plugins
sv_SE: Tillägg

en: Popular
sv_SE: Populär

en: Popup Builder lets you take advantage of all the amazing features in Elementor, so you can build beautiful & highly converting popups. Go pro and start designing your popups today.
sv_SE: Popup Builder låter dig dra nytta av alla fantastiska funktioner i Elementor, så att du kan bygga vackra och mycket anpassningsbara popups. Skaffa pro och börja designa dina popups idag.

en: Post
sv_SE: Inlägg

en: Post Types
sv_SE: Inläggstyper

en: Post not found.
sv_SE: Inlägg hittades inte.

en: Poster
sv_SE: Affisch

en: Posts
sv_SE: Inlägg

en: Preferences
sv_SE: Alternativ

en: Preview
sv_SE: Förhandsgranska

en: Preview Changes
sv_SE: Förhandsgranska ändringar

en: Previous
sv_SE: Föregående

en: Primary
sv_SE: Primär

en: Primary Color
sv_SE: Primär färg

en: Primary Headline
sv_SE: Primär rubrik

en: Privacy Mode
sv_SE: Integritetsläge

en: Privacy Policy
sv_SE: Integritetspolicy

en: Privacy mode
sv_SE: Integritetsläge

en: Progress Bar
sv_SE: Förloppsindikator

en: Publish
sv_SE: Publicera

en: Published
sv_SE: Publicerad

en: Quick Feedback
sv_SE: Snabb feedback

en: Quit
sv_SE: Avsluta

en: Random
sv_SE: Slumpad

en: Rating
sv_SE: Betyg

en: Rating Scale
sv_SE: Betygsskala

en: Read More
sv_SE: Läs mer

en: Read More Text
sv_SE: ”Läs mer”-text

en: Recently Edited
sv_SE: Nyligen redigerad

en: Recreate Kit
sv_SE: Återskapa kit

en: Redo
sv_SE: Gör om

en: Regenerate CSS & Data
sv_SE: Återskapa CSS och data

en: Regenerate Files & Data
sv_SE: Återskapa filer och data

en: Reinstall
sv_SE: Ominstallera

en: Remote
sv_SE: Fjärr

en: Remote file is too large, limit is %s
sv_SE: Fjärrfil är för stor, gräns är %s

en: Remote server did not respond
sv_SE: Fjärrserver svarade inte

en: Remote server returned the following unexpected result: %1$s (%2$s)
sv_SE: Fjärrserver returnerade följande oväntade resultat: %1$s (%2$s)

en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: Reorder
sv_SE: Ändra ordning

en: Repeat
sv_SE: Repetera

en: Repeat-X
sv_SE: Repetera-X

en: Repeat-Y
sv_SE: Repetera-Y

en: Replace URL
sv_SE: Ersätt URL

en: Request failed due to an error: %1$s (%2$s)
sv_SE: Begäran misslyckades på grund av ett fel: %1$s (%2$s)

en: Rerun Update Script
sv_SE: Kör uppdateringsskriptet igen

en: Reset
sv_SE: Återställ

en: Reset Data
sv_SE: Återställ data

en: Responsive
sv_SE: Responsiv

en: Responsive Mode
sv_SE: Responsivt läge

en: Responsive Preview
sv_SE: Responsiv förhandsgranskning

en: Responsive visibility will take effect only on preview or live page, and not while editing in Elementor.
sv_SE: Responsiv synligheten träder i kraft endast vid förhandsgranskning eller på en live-sida, och inte under tiden när man håller på att redigeria i Elementor.

en: Reverse Columns
sv_SE: Omvänd kolumner

en: Revision
sv_SE: Version

en: Revision history lets you save your previous versions of your work, and restore them any time.
sv_SE: Med versionshistorik kan du spara dina tidigare versioner av ditt arbete och återställa dem när som helst.

en: Revisions
sv_SE: Versioner

en: Right
sv_SE: Höger

en: Role Excluded
sv_SE: Roll exkluderad

en: Role Manager
sv_SE: Rollhanterare

en: Roles
sv_SE: Roller

en: Rollback Version
sv_SE: Återställningsversion

en: Rollback to Previous Version
sv_SE: Återgå till föregående version

en: Rotate
sv_SE: Rotera

en: Rotate X
sv_SE: Rotera X

en: Rotate Y
sv_SE: Rotera Y

en: Round
sv_SE: Rund

en: Rounded
sv_SE: Rundade

en: Safe Mode
sv_SE: Säkert läge

en: Safe Mode ON
sv_SE: Säkert läge PÅ

en: Safe Mode allows you to troubleshoot issues by only loading the editor, without loading the theme or any other plugin.
sv_SE: Säkert läge gör att du kan felsöka problem genom att bara ladda redigeraren utan att ladda in temat eller något annat tillägg.

en: Saturation
sv_SE: Mättnad

en: Save
sv_SE: Spara

en: Save Draft
sv_SE: Spara utkast

en: Save Options
sv_SE: Spara alternativ

en: Save and manage all of your form submissions in one single place.
    All within a simple, intuitive place.
sv_SE: Spara och hantera alla dina formulärinlämningar på ett enda ställe.
    Allt på en enkel, intuitiv plats.

en: Save as Template
sv_SE: Spara som mall

en: Saved Color
sv_SE: Sparade färger

en: Saved Templates
sv_SE: Sparade mallar

en: Scale
sv_SE: Skala

en: Scale X
sv_SE: Skala X

en: Scale Y
sv_SE: Skala Y

en: Screen
sv_SE: Skärm

en: Search
sv_SE: Sök

en: Search Landing Pages
sv_SE: Sök efter landningssidor

en: Search Templates:
sv_SE: Sök mallar:

en: Search Widget...
sv_SE: Sök widget…

en: Search Widget:
sv_SE: Sök widget:

en: Secondary
sv_SE: Sekundär

en: Secondary Color
sv_SE: Sekundär färg

en: Secondary Headline
sv_SE: Sekundär rubrik

en: Section
sv_SE: Sektion

en: Sections
sv_SE: Sektioner

en: See it in action
sv_SE: Se det i action

en: Select
sv_SE: Välj

en: Select File
sv_SE: Välj fil

en: Select Icon
sv_SE: Välj ikon

en: Select one or go ahead and %1$screate one%2$s now.
sv_SE: Välj en eller gå vidare och %1$skapa en%2$s nu.

en: Select the type of template you want to work on
sv_SE: Välj vilken typ av mall du vill arbeta på

en: Select your Structure
sv_SE: Välj din struktur

en: Self Hosted
sv_SE: Egen server eller webbhotell

en: Separator
sv_SE: Avgränsare

en: Set how many slides are scrolled per swipe.
sv_SE: Välj hur många bilder som ska rullas fram i bildspelet per svep.

en: Set light or dark mode, or use Auto Detect to sync it with your OS setting.
sv_SE: Ställ in ljust eller mörkt läge, eller använd autodetektering för att synkronisera det med din OS-inställning.

en: Set your Google Maps API Key in Elementor's %1$sIntegrations Settings%3$s page. Create your key %2$shere.%3$s
sv_SE: Ställ in din Google Maps API-nyckel på Elementors sida %1$sIntegrationsinställningar%3$s. Skapa din nyckel %2$shär.%3$s

en: Set your entire website as MAINTENANCE MODE, meaning the site is offline temporarily for maintenance, or set it as COMING SOON mode, meaning the site is offline until it is ready to be launched.
sv_SE: Sätt hela din webbplats på UNDERHÅLLSLÄGE, vilket innebär att webbplatsen är tillfälligt offline för underhåll, eller sätt den på KOMMER SNART-läge, vilket innebär att webbplatsen är offline tills den är klar att lanseras.

en: Sets the default space between widgets (Default: 20)
sv_SE: Ställer in standardutrymmet mellan widgetar (Standard: 20)

en: Sets the default width of the content area (Default: 1140)
sv_SE: Ställer in standardbredden för innehållsområdet (Standard: 1140)

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Shape
sv_SE: Form

en: Shape Divider
sv_SE: Figurdelare

[ctx: Shapes]
en: Arrow
sv_SE: Pil

[ctx: Shapes]
en: Book
sv_SE: Bok

[ctx: Shapes]
en: Clouds
sv_SE: Moln

[ctx: Shapes]
en: Curve
sv_SE: Båge

[ctx: Shapes]
en: Curve Asymmetrical
sv_SE: Båge asymmetrisk

[ctx: Shapes]
en: Drops
sv_SE: Droppar

[ctx: Shapes]
en: Fan Opacity
sv_SE: Öka opacitet

[ctx: Shapes]
en: Mountains
sv_SE: Berg

[ctx: Shapes]
en: Pyramids
sv_SE: Pyramider

[ctx: Shapes]
en: Split
sv_SE: Dela

[ctx: Shapes]
en: Tilt
sv_SE: Luta

[ctx: Shapes]
en: Tilt Opacity
sv_SE: Minska opaciteten

[ctx: Shapes]
en: Triangle
sv_SE: Triangel

[ctx: Shapes]
en: Triangle Asymmetrical
sv_SE: Triangel asymmetrisk

[ctx: Shapes]
en: Waves
sv_SE: Vågor

[ctx: Shapes]
en: Waves Brush
sv_SE: Vågborste

[ctx: Shapes]
en: Waves Pattern
sv_SE: Vågmönster

[ctx: Shapes]
en: Zigzag
sv_SE: Sicksack

en: Share
sv_SE: Dela

en: Share Button
sv_SE: Delningsknapp

en: Share on Facebook
sv_SE: Dela på Facebook

en: Share on Twitter
sv_SE: Dela på Twitter

en: Shortcode
sv_SE: Kortkod

en: Show
sv_SE: Visa

en: Show / Hide Panel
sv_SE: Visa/dölj panel

en: Show Path
sv_SE: Visa sökväg

en: Show editing handles when hovering over the element edit button.
sv_SE: Visa redigeringshandtag vid hovring över elementets redigeringsknapp.

en: Show me how
sv_SE: Visa mig hur

en: Sidebar
sv_SE: Sidopanel

en: Sign Up
sv_SE: Registrera

en: Single
sv_SE: Singel

en: Site
sv_SE: Webbplats

en: Site Description
sv_SE: Webbplatsbeskrivning

en: Site Favicon
sv_SE: Webbplatsens favicon

en: Site Identity
sv_SE: Webbplatsens identitet

en: Site Logo
sv_SE: Webbplatslogga

en: Site Name
sv_SE: Webbplatsnamn

en: Site Settings
sv_SE: Webbplatsinställningar

en: Size
sv_SE: Storlek

en: Skew
sv_SE: Skeva

en: Skew X
sv_SE: Skeva X

en: Skew Y
sv_SE: Skeva Y

en: Skin
sv_SE: Skal

en: Skip
sv_SE: Hoppa över

en: Slide
sv_SE: Bild

en: Slides to Scroll
sv_SE: Bilder att skrolla genom

en: Slides to Show
sv_SE: Bilder att visa

en: Slow
sv_SE: Långsam

en: Small
sv_SE: Liten

en: Social Icons
sv_SE: Sociala ikoner

en: Some of the plugins you’re using have not been tested with the latest version of %1$s (%2$s). To avoid issues, make sure they are all up to date and compatible before updating %1$s.
sv_SE: Några av tilläggen du använder har inte testats med den senaste versionen av %1$s (%2$s). För att undvika problem, se till alla är uppdaterade och kompatibla innan du uppdaterar %1$s.

en: Some of your theme files are missing.
sv_SE: Några av dina temafiler saknas.

en: Something went wrong.
sv_SE: Något gick fel.

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
sv_SE: Denna filtyp är inte tillåten av säkerhetsskäl.

en: Source
sv_SE: Källa

en: Space
sv_SE: Mellanrum

en: Space Around
sv_SE: Utrymme runt

en: Space Between
sv_SE: Avstånd mellan

en: Space Evenly
sv_SE: Utrymme jämnt

en: Spacer
sv_SE: Mellanrum

en: Spacing
sv_SE: Mellanrum

en: Specify a start time (in seconds)
sv_SE: Specifiera en starttid (i sekunder)

en: Specify an end time (in seconds)
sv_SE: Ange en sluttid (i sekunder)

en: Spread
sv_SE: Spridning

en: Square
sv_SE: Fyrkant

en: Stable
sv_SE: Stabil

en: Stable Features
sv_SE: Stabila funktioner

en: Stacked
sv_SE: Staplade

en: Star Rating
sv_SE: Stjärnbetyg

en: Stars
sv_SE: Stjärnor

en: Start Export
sv_SE: Starta export

en: Start Import
sv_SE: Starta import

en: Start Time
sv_SE: Starttid

en: Start designing your page and you will be able to see the entire revision history here.
sv_SE: Börja designa din sida och du kommer att kunna se hela versionshistoriken här.

en: Starting Number
sv_SE: Första nummer

en: Starting Point
sv_SE: Startpunkt

en: Stay tuned! More awesome templates coming real soon.
sv_SE: Håll ögonen öppna! Mer grymma mallar kommer inom kort.

en: Still experiencing issues?
sv_SE: Upplever du fortfarande problem?

en: Stretch
sv_SE: Sträck ut

en: Stretch Section
sv_SE: Sträck sektion

en: Stretch the section to the full width of the page using JS.
sv_SE: Sträck sektionen till hela sidans bredd med JS.

en: Stretched Section Fit To
sv_SE: Sträckt sektion för att passa

en: Structure
sv_SE: Struktur

en: Style
sv_SE: Stil

en: Submissions
sv_SE: Inlämningar

en: Success
sv_SE: Succé

en: Suggested Videos
sv_SE: Föreslagna videoklipp

en: Suggested favicon dimensions: 512 × 512 pixels.
sv_SE: Föreslagen dimension för favicon: 512 × 512 pixlar.

en: Suggested image dimensions: 350 × 100 pixels.
sv_SE: Föreslagna bilddimensioner: 350 × 100 pixlar.

en: Super Admin
sv_SE: Superadmin

en: Sure! I'd love to help
sv_SE: Självklart! Jag vill hjälpa till

en: Switch Editor Loader Method
sv_SE: Byt laddningsmetod för redigeraren

en: Switch to Revisions tab for older versions
sv_SE: Byt till versionsfliken för äldre versioner

en: Sync Library
sv_SE: Synkronisera bibliotek

en: System Colors
sv_SE: Systemfärger

en: System Fonts
sv_SE: Systemtypsnitt

en: System Info
sv_SE: Systeminformation

[ctx: System Info]
en: If you want to modify the source code of your theme, we recommend using a <a href="%s">child theme</a>.
sv_SE: Om du vill ändra ditt temas källkod, rekommenderar vi att du använder ett <a href="%s">barntema</a>.

[ctx: System Info]
en: We recommend to use php 5.4 or higher
sv_SE: Vi rekommenderar att du använder PHP 5.4 eller högre

en: Tab #1
sv_SE: Flik #1

en: Tab #2
sv_SE: Flik #2

en: Tab Content
sv_SE: Flikens innehåll

en: Tab Title
sv_SE: Flikens rubrik

en: Tablet
sv_SE: Läsplatta

en: Tabs
sv_SE: Flikar

en: Tabs Items
sv_SE: Flikobjekt

en: Template
sv_SE: Mall

en: Template Kits
sv_SE: Mall-kit

en: Template Library
sv_SE: Mallbibliotek

[ctx: Template Library]
en: Add New
sv_SE: Lägg till ny

[ctx: Template Library]
en: Add New Template
sv_SE: Lägg till ny mall

[ctx: Template Library]
en: All Categories
sv_SE: Alla kategorier

[ctx: Template Library]
en: All Templates
sv_SE: Alla mallar

[ctx: Template Library]
en: Categories
sv_SE: Kategorier

[ctx: Template Library]
en: Category
sv_SE: Kategori

[ctx: Template Library]
en: Edit Template
sv_SE: Redigera mall

[ctx: Template Library]
en: Filter by category
sv_SE: Filtrera efter kategori

[ctx: Template Library]
en: My Templates
sv_SE: Mina mallar

[ctx: Template Library]
en: New Template
sv_SE: Ny mall

[ctx: Template Library]
en: No Templates found
sv_SE: Inga mallar hittades

[ctx: Template Library]
en: No Templates found in Trash
sv_SE: Inga mallar hittades i papperskorg

[ctx: Template Library]
en: Saved Templates
sv_SE: Sparade mallar

[ctx: Template Library]
en: Search Template
sv_SE: Sök mallar

[ctx: Template Library]
en: Template
sv_SE: Mall

[ctx: Template Library]
en: Templates
sv_SE: Mallar

[ctx: Template Library]
en: Type
sv_SE: Typ

[ctx: Template Library]
en: View Template
sv_SE: Visa mall

en: Template not exist.
sv_SE: Mall finns inte.

en: Templates Help You %1$sWork Efficiently%2$s
sv_SE: Mallar hjälper dig att %1$sarbeta effektivt%2$s

en: Terms of Service
sv_SE: Användarvillkor

en: Tested up to %s version
sv_SE: Testad upp till version %s

en: Testimonial
sv_SE: Omdöme

en: Text Align
sv_SE: Textjustering

en: Text Color
sv_SE: Textfärg

en: Text Direction
sv_SE: Textriktning

en: Text Editor
sv_SE: Textredigerare

en: Text Indent
sv_SE: Textindrag

[ctx: Text Shadow Control]
en: Shadow
sv_SE: Skugga

[ctx: Text Shadow Control]
en: Text Shadow
sv_SE: Textskugga

en: The %1$s argument is deprecated since version %2$s!
sv_SE: Argumentet %1$s är taget ur bruk sedan version %2$s!

en: The %1$s argument is deprecated since version %2$s! Use %3$s instead.
sv_SE: Argumentet %1$s är taget ur bruk sedan version %2$s! Använd %3$s istället.

en: The Global value you are trying to use is not available.
sv_SE: Det globala värdet du försöker använda är inte tillgängligt.

en: The ID of Menu Anchor.
sv_SE: ID på menyankare.

en: The `from` and `to` URL's must be different
sv_SE: Webbadresserna ”från” och ”till” måste vara olika

en: The `from` and `to` URL's must be valid URL's
sv_SE: Webbadresserna ”från” och ”till” måste vara giltiga webbadresser

en: The current version of Elementor doesn't have any experimental features . if you're feeling curious make sure to come back in future versions.
sv_SE: Den nuvarande versionen av Elementor har inga experimentella funktioner. Om du känner dig nyfiken se till att komma tillbaka i kommande versioner.

en: The database update process is now complete. Thank you for updating to the latest version!
sv_SE: Processen för databasuppdateringen är nu klar. Tack för att du uppdaterade till den senaste versionen!

en: The file does not exist, please try again.
sv_SE: Filen finns inte, försök igen.

en: The issue was probably caused by one of your plugins or theme.
sv_SE: Problemet berodde troligen på ett av dina tillägg eller tema.

en: The list of fonts used if the chosen font is not available.
sv_SE: Listan av typsnitt används om det valda typsnittet inte är tillgängligt.

en: The preview could not be loaded
sv_SE: Förhandsgranskningen kunde inte laddas

en: The server does not have ImageMagick or GD installed and/or enabled! Any of these libraries are required for WordPress to be able to resize images. Please contact your server administrator to enable this before continuing.
sv_SE: Servern har inte ImageMagick eller GD installerad och/eller aktiverad! Några av dessa bibliotek krävs för att WordPress ska kunna ändra storlek på bilder. Kontakta din serveradministratör för att aktivera detta innan du fortsätter.

en: The upgrade process includes a database update
sv_SE: Uppgraderingsprocessen inkluderar en databasuppdatering

en: The uploaded file could not be moved
sv_SE: Den uppladdade filen kunde inte flyttas

en: Theme
sv_SE: Tema

en: Themes
sv_SE: Teman

en: There is a new version of Elementor Page Builder available. <a href="%1$s" class="thickbox open-plugin-details-modal" aria-label="%2$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s" class="update-link" aria-label="%5$s">update now</a>.
sv_SE: En ny version av Elementor Page Builder finns tillgänglig. <a href="%1$s" class="thickbox open-plugin-details-modal" aria-label="%2$s">Visa detaljer för version %3$s</a> eller <a href="%4$s" class="update-link" aria-label="%5$s">uppdatera nu</a>.

en: There was a problem setting your site logo
sv_SE: Det var ett problem att ställa in din webbplatslogga

en: There was a problem uploading your file
sv_SE: Det var ett problem att ladda upp din fil

en: There was an error when reading this WXR file
sv_SE: Det var ett fel vid läsningen av denna WXR-fil

en: There's already an active kit.
sv_SE: Det finns redan ett aktivt kit.

en: This ID will be the CSS ID you will have to use in your own page, Without #.
sv_SE: Detta ID kommer att vara det CSS-ID du måste använda på din egen sida, utan #.

en: This action is not reversible and cannot be undone by rolling back to previous versions.
sv_SE: Denna åtgärd är inte reversibel och kan inte ångras genom att rulla tillbaka till föregående versioner.

en: This cover image will replace the background video in case that the video could not be loaded.
sv_SE: Denna omslagsbild kommer att ersätta bakgrundsvideon ifall videon inte kunde laddas.

en: This does not appear to be a WXR file, missing/invalid WXR version number
sv_SE: Detta verkar inte vara en WXR-fil, saknas/ogiltigt WXR-versionsnummer

en: This file is not allowed for security reasons.
sv_SE: Denna fil är inte tillåten av säkerhetsskäl.

en: This is an Alert
sv_SE: Detta är en varning

en: This is the heading
sv_SE: Detta är rubriken

en: This tag has no settings.
sv_SE: Denna etikett har inga inställningar.

en: This template includes the header, full-width content and footer
sv_SE: Denna mall inkluderar sidhuvud, innehåll i fullbredd och sidfot

en: Thousand Separator
sv_SE: Tusentalsavgränsare

en: Title
sv_SE: Rubrik

en: Title & Description
sv_SE: Rubrik och beskrivning

en: Title HTML Tag
sv_SE: Rubrik HTML-tagg

en: Title Style
sv_SE: Rubrikstil

en: To achieve full height Container use %s.
sv_SE: För att uppnå full höjd på behållare, använd %s.

en: To enable maintenance mode you have to set a template for the maintenance mode page.
sv_SE: För att aktivera underhållsläge måste du ange en mall för sidan till underhållsläget.

en: To use an experiment on your site, simply click on the dropdown next to it and switch to Active. You can always deactivate them at any time.
sv_SE: För att använda ett experiment på din webbplats klickar du bara på rullgardinsmenyn bredvid den och byter till ”Aktiv”. Du kan alltid inaktivera det när som helst.

en: Toggle
sv_SE: Slå på/av

en: Toggle #1
sv_SE: Slå på/av #1

en: Toggle #2
sv_SE: Slå på/av #2

en: Toggle Content
sv_SE: Slå på/av innehåll

en: Toggle Items
sv_SE: Slå på/av objekt

en: Toggle Title
sv_SE: Slå på/av rubrik

en: Token Expired.
sv_SE: Token utgången.

en: Toolbar Icons Size
sv_SE: Ikon-storlek för verktygsfält

en: Tools
sv_SE: Verktyg

en: Top
sv_SE: Topp

en: Top Center
sv_SE: Uppe centrerat

en: Top Left
sv_SE: Uppe till vänster

en: Top Right
sv_SE: Uppe till höger

en: Transform
sv_SE: Omvandla

en: Transition
sv_SE: Övergång

en: Transition Duration
sv_SE: Övergångens varaktighet

en: Transition Duration (ms)
sv_SE: Övergångens varaktighet (ms)

en: Triangle
sv_SE: Triangel

en: Try out Elementor Pro and design your forms visually with one powerful tool.
sv_SE: Testa Elementor Pro och designa dina formulär visuellt med ett kraftfullt verktyg.

en: Turn-on Beta Tester, to get notified when a new beta version of Elementor or Elementor Pro is available. The Beta version will not install automatically. You always have the option to ignore it.
sv_SE: Slå på Beta-testare för att aviseras när en ny beta-version av Elementor eller Elementor Pro är tillgänglig. Beta-versionen kommer inte att installeras automatiskt. Du har alltid alternativet att ignorera det.

en: Type
sv_SE: Typ

en: Type to find anything in Elementor
sv_SE: Skriv för att hitta något i Elementor

en: Typography
sv_SE: Typografi

[ctx: Typography Control]
en: Capitalize
sv_SE: Ledande versaler

[ctx: Typography Control]
en: Decoration
sv_SE: Dekoration

[ctx: Typography Control]
en: Family
sv_SE: Familj

[ctx: Typography Control]
en: Italic
sv_SE: Kursiv

[ctx: Typography Control]
en: Letter Spacing
sv_SE: Teckenmellanrum

[ctx: Typography Control]
en: Line Through
sv_SE: Linje genom

[ctx: Typography Control]
en: Line-Height
sv_SE: Radavstånd

[ctx: Typography Control]
en: Lowercase
sv_SE: Gemener

[ctx: Typography Control]
en: None
sv_SE: Ingen

[ctx: Typography Control]
en: Oblique
sv_SE: Sned

[ctx: Typography Control]
en: Overline
sv_SE: Överstreck

[ctx: Typography Control]
en: Size
sv_SE: Storlek

[ctx: Typography Control]
en: Style
sv_SE: Stil

[ctx: Typography Control]
en: Transform
sv_SE: Omvandla

[ctx: Typography Control]
en: Typography
sv_SE: Typografi

[ctx: Typography Control]
en: Underline
sv_SE: Understreck

[ctx: Typography Control]
en: Uppercase
sv_SE: Versaler

[ctx: Typography Control]
en: Weight
sv_SE: Vikt

[ctx: Typography Control]
en: Word Spacing
sv_SE: Ordmellanrum

en: UI Color
sv_SE: Användargränssnitt färg

en: UI Hover Color
sv_SE: Användargränssnitt svävande färg

en: UI Theme
sv_SE: Gränssnittstema

en: Undo
sv_SE: Ångra

en: Unknown
sv_SE: Okänd

en: Unlinked values
sv_SE: Olänkade värden

en: Unmarked Color
sv_SE: Omarkerad färg

en: Unmarked Style
sv_SE: Omarkerad stil

en: Update Elementor Now
sv_SE: Uppdatera Elementor nu

en: Update Notification
sv_SE: Uppdateringsmeddelande

en: Update Now
sv_SE: Uppdatera nu

en: Update Site Address (URL)
sv_SE: Uppdatera webbplatsadress (URL)

en: Update changes to page
sv_SE: Uppdatera ändringarna till sida

en: Update your PHP to keep getting Elementor updates
sv_SE: Uppdatera ditt PHP för att fortsätta få Elementor-uppdateringar

en: Upgrade To Font Awesome 5
sv_SE: Uppgradera till Font Awesome 5

en: Upload
sv_SE: Ladda upp

en: Upload SVG
sv_SE: Ladda upp SVG

en: Usage Data Sharing
sv_SE: Delning av användningsdata

en: Use Elementor Pro and enjoy unlimited integrations, visual design, templates and more.
sv_SE: Använd Elementor Pro och njut av obegränsade integrationer, visuell design, mallar och mer.

en: Use external CSS files for all generated stylesheets. Choose this setting for better performance (recommended).
sv_SE: Använda externa CSS-filer för alla genererade stilmallar. Välj denna inställning för bättre prestanda (rekommenderas).

en: Use internal CSS that is embedded in the head of the page. For troubleshooting server configuration conflicts and managing development environments.
sv_SE: Använd intern CSS som är inbäddad i sidans huvud. För felsökning av serverkonfiguration samt hantering av utvecklingsmiljöer.

en: Use templates to create the different pieces of your site, and reuse them with one click whenever needed.
sv_SE: Använd mallar för att skapa olika delar av din webbplats och återanvänd dem med ett klick när det behövs.

en: User Preferences
sv_SE: Användarpreferenser

en: Username
sv_SE: Användarnamn

en: Users
sv_SE: Användare

en: Using Elementor & Contact Form 7?
sv_SE: Använder du Elementor och Contact Form 7?

en: Using WooCommerce?
sv_SE: Använder WooCommerce?

en: Using popups on your site?
sv_SE: Använder du popups på din webbplats?

en: Version Control
sv_SE: Versionskontroll

en: Vertical
sv_SE: Vertikal

en: Vertical Align
sv_SE: Vertikalt justering

en: Vertical Alignment
sv_SE: Vertikal justering

en: Vertical Orientation
sv_SE: Vertikal orientering

en: Video Info
sv_SE: Videoinfo

en: Video Options
sv_SE: Videoinställningar

en: Video Tutorials
sv_SE: Videoguider

en: View
sv_SE: Visa

en: View Elementor Documentation
sv_SE: Läs dokumentation om Elementor

en: View Elementor Video Tutorials
sv_SE: Se Videoguider om Elementor

en: View Elementor version %s details
sv_SE: Visa detaljer för Elementor version %s

en: View Landing Page
sv_SE: Visa landningssida

en: Visibility
sv_SE: Synlighet

en: Visual Player
sv_SE: Visuell spelare

en: Wait! Don't deactivate Elementor. You have to activate both Elementor and Elementor Pro in order for the plugin to work.
sv_SE: Vänta! Inaktivera inte Elementor. Du måste aktivera både Elementor och Elementor Pro för att tillägget ska fungera.

en: Want to create custom text paths with SVG? %1$sLearn More%2$s
sv_SE: Vill du skapa anpassade textsökvägar med SVG? %1$sLär dig mer%2$s

en: Want to design better MailChimp forms?
sv_SE: Vill du designa bättre formulär för MailChimp?

en: Want to give access only to content?
sv_SE: Vill du ge åtkomst till endast innehåll?

en: Want to learn more about the Elementor library?
sv_SE: Vill du lära dig mer om Elementor-biblioteket?

en: Warning
sv_SE: Varning

en: Warning: Please backup your database before making the rollback.
sv_SE: Varning: Säkerhetskopiera databasen innan en återgång.

en: Warning: This will reset your current Global Fonts and Colors, and will migrate your previous settings from v2.x versions.
sv_SE: Varning: Detta kommer att återställa dina nuvarande globala typsnitt och färger och migrera dina tidigare inställningar från v2.x-versioner.

en: Watch the Full Guide
sv_SE: Se hela guiden

en: Wave
sv_SE: Våg

en: We highly recommend backing up your database before performing this upgrade.
sv_SE: Vi rekommenderar starkt att du säkerhetskopierar din databas innan du utför denna uppgradering.

en: We recommend you only enable this feature if you understand the security risks involved.
sv_SE: Vi rekommenderar att du endast aktiverar denna funktion om du förstår de säkerhetsrisker som är involverade.

en: We're sorry, but something went wrong. Click on 'Learn more' and follow each of the steps to quickly solve it.
sv_SE: Vi är ledsna, men något gick fel. Klicka på ”Lär dig mer” och följ varje steg för att snabbt lösa det.

en: Web Designer
sv_SE: Webbdesigner

en: Weight
sv_SE: Vikt

en: Welcome to Elementor
sv_SE: Välkommen till Elementor

en: When you turn on privacy mode, YouTube won't store information about visitors on your website unless they play the video.
sv_SE: När du slår på integritetsläget lagrar YouTube inte information om besökare på din webbplats om de inte spelar upp videoklippet.

en: Who Can Access
sv_SE: Vem kan komma åt

en: Wide
sv_SE: Bred

en: Wider
sv_SE: Bredare

en: Widgets Panel
sv_SE: Widgetpanel

en: Widgets Space
sv_SE: Widgetutrymme

en: Width
sv_SE: Bredd

en: With Elementor Pro, you can control user access and make sure no one messes up your design.
sv_SE: Med Elementor Pro kan du kontrollera användaråtkomst och se till att ingen förstör din design.

en: With this feature, you can save a widget as global, then add it to multiple areas. All areas will be editable from one single place.
sv_SE: Med denna funktion kan du spara en widget som global, lägg sedan till den på flera områden. Alla områden kommer vara redigerbara från en enda plats.

en: Word Spacing
sv_SE: Ordmellanrum

en: WordPress widgets will not be shown when searching in the editor panel. Instead, these widgets can be found in the “WordPress” dropdown at the bottom of the panel.
sv_SE: WordPress-widgetar kommer inte att visas vid sökning i redigeringspanelen. Istället kan dessa widgetar hittas i rullgardinsmenyn ”WordPress” längst ner på panelen.

en: X Anchor Point
sv_SE: Ankarpunkt X

en: X Position
sv_SE: X-position

en: Y Anchor Point
sv_SE: Ankarpunkt Y

en: Y Position
sv_SE: Y-position

en: Yes
sv_SE: Ja

en: You can copy the below info as simple text with Ctrl+C / Ctrl+V:
sv_SE: Du kan kopiera informationen nedan som enkel text med Ctrl+C/Ctrl+V:

en: You can crop the original image size to any custom size. You can also set a single value for height or width in order to keep the original size ratio.
sv_SE: Du kan beskära den ursprungliga bildstorleken till någon anpassad storlek. Du kan också ställa in ett enda värde för höjd eller bredd för att behålla originalstorleksförhållandet.

en: You can enable it from the %1$sElementor settings page%2$s.
sv_SE: Du kan aktivera det från %1$sElementors inställningssida%2$s.

en: You can import a kit and apply it to your site, or export the elements from this site to be used anywhere else.
sv_SE: Du kan importera ett kit och tillämpa det på din webbplats eller exportera elementen från denna webbplats för att användas någon annanstans.

en: You created over 10 pages with Elementor. Great job! If you can spare a minute,
    				please help us by leaving a five star review on WordPress.org.
sv_SE: Du har skapat över 10 sidor med Elementor. Bra jobbat! Om du kan avvara en minut,
    				hjälp oss genom att lämna en femstjärnig recension på WordPress.org.

en: You don't have permissions to download this file
sv_SE: Du har inte behörighet att ladda ner denna fil

en: YouTube/Vimeo link, or link to video file (mp4 is recommended).
sv_SE: YouTube/Vimeo-länk eller länk till videofil (mp4 är rekommenderad).

en: Your Email
sv_SE: Din e-post

en: Your feedback is important - %1$shelp us%2$s improve these features by sharing your thoughts and inputs.
sv_SE: Din feedback är viktig – %1$shjälp oss%2$s att förbättra dessa funktioner genom att dela dina tankar och synpunkter.

en: Your site database needs to be updated to the latest version.
sv_SE: Din webbplatsdatabas måste uppdateras till den senaste versionen.

en: Your site's .htaccess file appears to be missing.
sv_SE: Din .htaccess-fil verkar saknas på webbplatsen.

en: You’re missing out!
sv_SE: Du saknar det!

en: Zero size file downloaded
sv_SE: Fil med noll storlek laddades ner

en: e.g. Web Designer
sv_SE: Till exempel Webbdesigner

en: or
sv_SE: eller

[ctx: revision date format]
en: M j @ H:i
sv_SE: j M kl. H:i

[ctx: revision date format]
en: M j, H:i
sv_SE: j M, H:i

[ctx: shapes]
en: Arrows
sv_SE: Pilar

[ctx: shapes]
en: Curly
sv_SE: Krullig

[ctx: shapes]
en: Curved
sv_SE: Bågformig

[ctx: shapes]
en: Dots
sv_SE: Prickar

[ctx: shapes]
en: Fir Tree
sv_SE: Granträd

[ctx: shapes]
en: Half Rounds
sv_SE: Halvrunda

[ctx: shapes]
en: Leaves
sv_SE: Löv

[ctx: shapes]
en: Multiple
sv_SE: Multipel

[ctx: shapes]
en: Parallelogram
sv_SE: Parallellogram

[ctx: shapes]
en: Pluses
sv_SE: Plus

[ctx: shapes]
en: Rectangles
sv_SE: Rektanglar

[ctx: shapes]
en: Rhombus
sv_SE: Romb

[ctx: shapes]
en: Slashes
sv_SE: Snedstreck

[ctx: shapes]
en: Squared
sv_SE: Fyrkantig

[ctx: shapes]
en: Squares
sv_SE: Kvadrater

[ctx: shapes]
en: Stripes
sv_SE: Ränder

[ctx: shapes]
en: Trees
sv_SE: Träd

[ctx: shapes]
en: Tribal
sv_SE: Stam

[ctx: shapes]
en: Wavy
sv_SE: Vågig

[ctx: shapes]
en: Zigzag
sv_SE: Sicksack

en: you are not allowed to perform this action
sv_SE: du har inte behörighet att utföra denna åtgärd
