RocketGenius - Gravity Forms - en to da_DK translation catalogue (1931 entries)

en:  Bulk action
da_DK:  Massehandling

en:  Bulk action
da_DK:  Massehandling

en: "Other" Choice
da_DK: Valgmuligheden "Andet"

en: "Select All" Choice
da_DK: "Vælg alle" mulighed

en: %1$s at %2$s
da_DK: %1$s kl. %2$s

en: %1$sView version %2$s details %3$s or %4$supdate now%5$s.
da_DK: %1$sVis version %2$s detaljer %3$s eller %4$sopdater nu%5$s.

en: %d entries
da_DK: %d indtastninger

en: %d files
da_DK: %d filer

en: %d of %d items shown. Edit field to view all
da_DK: %d af %d vises. Rediger feltet for at vise alle

en: %s Feeds
da_DK: %s feeds

en: %s Settings
da_DK: %s indstillinger

en: %s ago
da_DK: %s siden

en: %s deleted.
da_DK: %s slettet.

en: %s form deleted. | %s forms deleted.
da_DK[0]: %s formularer slettet.
da_DK[1]: %s formularer slettet.

en: %s form has been marked as active. | %s forms have been marked as active.
da_DK[0]: %s formular er blevet markeret som aktiv.
da_DK[1]: %s formularer er blevet markeret som aktiv.

en: %s form has been marked as inactive. | %s forms have been marked as inactive.
da_DK[0]: %s formular er blevet markeret som inaktiv.
da_DK[1]: %s formularer er blevet markeret som aktiv.

en: %s form moved to the trash. | %s forms moved to the trash.
da_DK[0]: %s formular flyttet til Papirkurven.
da_DK[1]: %s formularer flyttet til papirkurven.

en: %s form restored. | %s forms restored.
da_DK[0]: %s formular genoprettet.
da_DK[1]: %s formularer genoprettet.

en: %s has been captured successfully. Amount: %s. Transaction Id: %s
da_DK: %s er blevet fanget. Beløb: %s. Transaktion-Id: %s

en: %s has been successfully uninstalled. It can be re-activated from the %splugins page%s.
da_DK: %s er blevet afinstalleret. Det kan genaktiveres fra %splugins siden%s.

en: %s has requested permission to take over control of these settings.
da_DK: %s har anmodet om tilladelse til at overtage kontrollen med disse indstillinger.

en: %s has requested permission to take over control of this entry.
da_DK: %s har anmodet om tilladelse til at overtage kontrollen med denne indtastning.

en: %s has requested permission to take over control of this form.
da_DK: %s har anmodet om tilladelse til at overtage kontrollen med denne formular.

en: %s has requested permission to take over control.
da_DK: %s har anmodet om tilladelse til at overtage kontrollen.

en: %s has taken over and is currently editing.
da_DK: %s har overtaget og er ved at redigere.

en: %s is currently editing
da_DK: %s redigerer i øjeblikket

en: %s is not able to run because your WordPress environment has not met the minimum requirements.
da_DK: %s kan ikke køre fordi dit WordPress-miljø ikke overholder minimumskravene.

en: %s marked as read.
da_DK: %s markeret som læst.

en: %s marked as spam.
da_DK: %s markeret som spam.

en: %s marked as unread.
da_DK: %s markeret som ulæst.

en: %s moved to Trash.
da_DK: %s flyttet til papirkurven.

en: %s permanently deleted.
da_DK: %s slettet permanent.

en: %s restored from the Trash.
da_DK: %s gendannet fra papirkurven.

en: %s restored from the spam.
da_DK: %s gendannet fra spam.

en: %s settings updated.
da_DK: %s indstillinger opdateret.

en: %s starred.
da_DK: %s stjernemarkeret.

en: %s unstarred.
da_DK: %s ikke længere stjernemarkeret.

en: %s%% complete.
da_DK: %s%% afsluttet.

en: %sRegister%s your copy of Gravity Forms to receive access to automatic updates and support. Need a license key? %sPurchase one now%s.
da_DK: %sRegistrer%s Gravity Forms for at få adgang til automatiske opgraderinger og support. Har du brug for en licensnøgle? %sKøb en nu%s.

en: %sRegister%s your copy of Gravity Forms to receive access to automatic upgrades and support. Need a license key? %sPurchase one now%s.
da_DK: %sRegistrér%s Gravity Forms for at få adgang til automatiske opgraderinger og support. Har du brug for en licensnøgle? %sKøb en nu%s.

en: %sThis operation deletes ALL %s settings%s. If you continue, you will NOT be able to retrieve these settings.
da_DK: %sDenne handling sletter ALLE %s indstillinger%s. Hvis du fortsætter, vil du IKKE være i stand til at hente disse indstillinger mere.

en: 'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
da_DK: 'Annuller' for at stoppe, 'OK' for at slette.

en: 'Cancel' to stop, 'OK' to reset.
da_DK: 'Annuller' for at stoppe, 'OK' for at nulstille.

en: 1 entry
da_DK: 1 indtastning

en: 1 entry moved to the Trash. %sUndo%s
da_DK: 1 indtastning flyttet til papirkurven. %sFortryd%s

en: 1 item | %s items
da_DK[0]: 1 vare
da_DK[1]: %s varer

en: 1-3 years
da_DK: 1-3 år

en: 1-6 months
da_DK: 1-6 måneder

en: 12 hour
da_DK: 12 timer

en: 2 to 3 times a month
da_DK: 2 til 3 gange om måneden

en: 2 to 3 times a week
da_DK: 2 til 3 gange om ugen

en: 24 hour
da_DK: 24 timer

en: 5 of %d items shown. Edit field to view all
da_DK: 5 af %d enheder vises. Rediger feltet for at se alle

en: 65 or Above
da_DK: 65 eller ældre

en: <em>This page does not exist.</em>
da_DK: <em>Denne side eksisterer ikke.</em>

en: API Functions
da_DK: API-funktioner

en: About
da_DK: Om

en: About the Same
da_DK: Omtrent det samme

en: Above inputs
da_DK: Over felterne

en: Accept
da_DK: Accepter

en: Accepted file types: %s.
da_DK: Tilladte filtyper: %s.

en: Accounting/Finance
da_DK: Regnskab/finans

en: Activate this option to allow users to skip this field and submit the values entered in the associated field. For example, this is useful for shipping and billing address fields.
da_DK: Aktiver denne indstilling for at tillade brugere at springe dette felt over og indsende de værdier, der indtastes i det tilknyttede felt. Dette er f.eks. nyttigt for adressefelter omhandlende forsendelse og fakturering.

en: Activated by Default
da_DK: Aktiveret som standard

en: Activated by default
da_DK: Aktiveret som standard

en: Active
da_DK: Aktiv

en: Active Columns
da_DK: Aktive kolonner

en: Active Plugins
da_DK: Aktive plugins

en: Active Theme
da_DK: Aktivt tema

en: Add
da_DK: Tilføj

en: Add Choices to this field. You can mark a choice as selected by default by using the radio buttons on the left.
da_DK: Tilføj valgmuligheder for dette felt. Du kan markere en mulighed der vælges som standard ved at benytte radioknapperne til venstre.

en: Add Custom
da_DK: Tilføj brugerdefineret

en: Add Custom Key
da_DK: Tilføj brugerdefineret nøgle

en: Add Custom Value
da_DK: Tilføj brugerdefineret værdi

en: Add Form
da_DK: Tilføj formular

en: Add Gravity Form
da_DK: Tilføj Gravity-formular

en: Add Icon URL
da_DK: Tilføj ikon-URL

en: Add New
da_DK: Tilføj ny

en: Add Note
da_DK: Tilføj note

en: Add Star
da_DK: Tilføj stjernemarkering

en: Add a condition
da_DK: Tilføj en betingelse

en: Add a new row
da_DK: Tilføj ny række

en: Add another row
da_DK: Tilføj ny række

en: Add page break between entries
da_DK: Tilføj sideskift mellem indtastninger

en: Add-On browser is currently unavailable. Please try again later.
da_DK: Add-On-browseren er ikke tilgængelig i øjeblikket. Prøv venligst igen senere.

en: Address
da_DK: Adresse

en: Address (Address Line 2)
da_DK: Adresse (Adresselinje 2)

en: Address (City)
da_DK: Adresse (By)

en: Address (Country)
da_DK: Adresse (Land)

en: Address (State / Province)
da_DK: Adresse (Stat / Provins)

en: Address (Street Address)
da_DK: Adresse (Gadeadresse)

en: Address (Zip / Postal Code)
da_DK: Adresse (Zip / Postnummer)

en: Address 2
da_DK: Adresse 2

en: Address Fields
da_DK: Adressefelter

en: Address Line 2
da_DK: Adresselinje 2

en: Address Type
da_DK: Adressetype

en: Admin Field Label
da_DK: Admin-feltetiket

en: Admin Label
da_DK: Administrator-etiket

en: Admin Notification
da_DK: Administrator-notifikation

en: Administrative
da_DK: Administrativt

en: Advanced
da_DK: Avanceret

en: Advanced Fields
da_DK: Avancerede felter

en: Advanced Fields are for specific uses.  They enable advanced formatting of regularly used fields such as Name, Email, Address, etc.
da_DK: Avancerede felter er til bestemte formål. De muliggør avanceret formatering af ofte benyttede felter, såsom Navn, E-mail, Adresse, osv.

en: Advanced Options
da_DK: Avancerede indstillinger

en: Advertising/Public Relations
da_DK: Reklame/PR

en: Aerospace/Aviation
da_DK: Luftrum/Luftfart

en: Africa
da_DK: Afrika

en: Age
da_DK: Alder

en: Aggregate Rank
da_DK: Aggregeret rangering

en: Agree
da_DK: Enig

en: Agreement
da_DK: Enighed

en: Ajax error while adding field
da_DK: Ajax-fejl under tilføjelse af felt

en: Ajax error while changing input type
da_DK: Ajax-fejl i forsøg på at ændre inputtype

en: Ajax error while deleting field.
da_DK: Ajax-fejl i forsøg på at slette felt.

en: Ajax error while selecting a form
da_DK: Ajax-fejl i forsøg på at vælge formular

en: Ajax error while setting lead property
da_DK: Ajax-fejl i forsøg på at sætte egenskab for lead

en: Ajax error while updating form
da_DK: Ajax-fejl under opdatering af formular

en: Akismet Integration
da_DK: Akismet-integration

en: Albania
da_DK: Albanien

en: Algeria
da_DK: Algeriet

en: All %s{0}%s entries have been selected.
da_DK: Alle %s{0}%s indtastninger er blevet valgt.

en: All %s{0}%s entries on this page are selected.
da_DK: Alle %s{0}%s indtastninger på denne side er valgt.

en: All Categories
da_DK: Alle kategorier

en: All Forms
da_DK: Alle formularer

en: All Pricing Fields
da_DK: Alle felter til Priser

en: All Submitted Fields
da_DK: Alle indsendte felter

en: All other characters are literal values and will be displayed automatically.
da_DK: Alle andre tegn er almindelige tegn og bliver vist automatisk.

en: Allow field to be populated dynamically
da_DK: Tillad at feltet kan udfyldes dynamisk

en: Allowable form fields
da_DK: Tilladte formularfelter

en: Allowed File Extensions
da_DK: Tilladte filformater

en: Allowed Files
da_DK: Tilladte filer

en: Allowed file extensions
da_DK: Tilladte filtyper

en: Allows notification to be sent to different email addresses depending on values selected in the form.
da_DK: Tillader notifikationer at blive sendt til forskellige e-mailadresser, afhængigt af værdier valgt i formularen.

en: Also email this note to
da_DK: Send også denne note via e-mail til

en: Alternative Text
da_DK: Alternativ tekst

en: American Samoa
da_DK: Amerikansk Samoa

en: Amount
da_DK: Beløb

en: An error prevented the entry for this form submission being saved. Please contact support.
da_DK: En fejl forhinderede indtastningen til denne formular i at blive gemt. Kontakt supporten.

en: An outdated add-on or custom code is attempting to access the %1$s table which is not valid in this version of Gravity Forms. Update your add-ons and custom code to prevent loss of form data. Further details: %2$s
da_DK: En uddateret add-on eller egen kode forsøger at få adgang til %1$s tabellen, som ikke er gyldig i denne version af Gravity Forms. Opdater dine add-ons og egen kode for at undgå tab af formulardata. Yderligere detaljer: %2$s

en: Animated transitions
da_DK: Animerede overgange

en: Antarctica
da_DK: Antarktis

en: Anti-spam honeypot
da_DK: Antispam-fælde (honeypot)

en: Antigua and Barbuda
da_DK: Antigua og Barbuda

en: Any form field
da_DK: Enhvert formularfelt

en: Appearance
da_DK: Visning

en: Apply
da_DK: Anvend

en: Apply filters
da_DK: Anvend filtre

en: Apr
da_DK: apr

en: Arabic
da_DK: Arabisk

en: Are you sure you wish to cancel these changes?
da_DK: Er du sikker på, at du vil annullere disse ændringer?

en: Are you sure you wish to delete this confirmation?
da_DK: Er du sikker på, at du vil slette denne bekræftelse?

en: Are you sure you would like to reset the Views for the selected forms?
da_DK: Er du sikker på, at du vil nulstille alle visninger for de valgte formularer?

en: Are you sure?
da_DK: Er du sikker?

en: Armenia
da_DK: Armenien

en: Armenian
da_DK: Armensk

en: Arts/Entertainment/Publishing
da_DK: Kunst/Underholdning/Forlagsvirksomhed

en: As this site doesn't support background tasks the upgrade process will take longer than usual and the status will change infrequently.
da_DK: Da dette websted ikke understøtter baggrundsopgaver, så vil opgraderingen tage længere tid end vanligt, og statusen vil ikke ændre sig lige så ofte.

en: Asia
da_DK: Asien

en: Associate Degree
da_DK: 2-årig universitetsgrad

en: At least one field must be filled out
da_DK: Mindst ét felt skal udfyldes

en: Attachments
da_DK: Vedhæftninger

en: Aug
da_DK: aug

en: Australia
da_DK: Australien

en: Australian Dollar
da_DK: Australske dollars

en: Austria
da_DK: Østrig

en: Authorization has been voided. Transaction Id: %s
da_DK: Tilladelse er blevet annulleret. Transaktion-id: %s

en: Auto
da_DK: Automatisk

en: Auto-formatting
da_DK: Auto-formatering

en: Automatic background migration is disabled but the database needs to be upgraded to version %s. %s
da_DK: Automatisk baggrundsflytning er deaktiveret, men databasen skal opgraderes til version %s. %s

en: Automotive
da_DK: Biler

en: Average Global Score
da_DK: Gennemsnitlig global score

en: Average Row Score
da_DK: Gennemsnitlig score pr. række

en: Average Score
da_DK: Gennemsnitlig score

en: Average global score
da_DK: Gennemsnitlig global score

en: Average score
da_DK: Gennemsnitlig score

en: Azerbaijan
da_DK: Aserbajdsjan

en: Azerbaijani
da_DK: Aserbajdsjanske

en: Bachelor's Degree
da_DK: Bachelorgrad

en: Back
da_DK: Tilbage

en: Background Color
da_DK: Baggrundsfarve

en: Background Updates
da_DK: Baggrundsopdateringer

en: Background tasks
da_DK: Baggrundsopgaver

en: Background updates
da_DK: Baggrundsopdateringer

en: Bad
da_DK: Dårlig

en: Bad request
da_DK: Dårlig anmodning

en: Banking/Mortgage
da_DK: Bank/Realkredit

en: Base Price
da_DK: Basispris

en: Basque
da_DK: Baskiske

en: Belarus
da_DK: Hviderusland

en: Belgium
da_DK: Belgien

en: Below inputs
da_DK: Under felterne

en: Bengali
da_DK: Bengalsk

en: Billing Cycle
da_DK: Faktureringsfrekvens

en: Billing Information
da_DK: Betalingsinformationer

en: Blind Carbon Copy Addresses
da_DK: Blind Carbon Copy-adresser

en: Blue
da_DK: Blå

en: Body
da_DK: Brødtekst

en: Bonaire, Sint Eustatius and Saba
da_DK: Bonaire, Sint Eustatius og Saba

en: Bosnia and Herzegovina
da_DK: Bosnien-Herzegovina

en: Bottom Left
da_DK: Nederst til venstre

en: Bottom Right
da_DK: Nederst til højre

en: Bouvet Island
da_DK: Bouvetøen

en: Brazil
da_DK: Brasilien

en: Brazilian Real
da_DK: Brasilianske real

en: Bulgaria
da_DK: Bulgarien

en: Bulgarian
da_DK: Bulgarsk

en: Bulk Add / Predefined Choices
da_DK: Massetilføj / Foruddefinerede valgmuligheder

en: Bulk Print
da_DK: Masseudskrivning

en: Business Development
da_DK: Forretningsudvikling

en: Business Opportunity
da_DK: Forretningsmuligheder

en: Button Text:
da_DK: Knaptekst:

en: By disabling background updates your site may not get critical bug fixes and security enhancements. We only recommend doing this if you are experienced at managing a WordPress site and accept the risks involved in manually keeping your WordPress site updated.
da_DK: Deaktiverer du baggrundsopdateringer, kan dit websted gå glip af kritiske rettelser og sikkerhedsforbedringer. Vi anbefaler kun dette, hvis du er en erfaren administrator af WordPress-websteder, og hvis du accepterer de risici, der er ved manuelt at holde dit WordPress-websted opdateret.

en: By selecting this option, the %s jQuery script will be applied to this field, enabling search capabilities to Drop Down fields and a more user-friendly interface for Multi Select fields.
da_DK: Vælger du dette, bliver der brugt %s jQuery script til feltet, der aktiverer søgemuligheder til rullemenufelter og laver en mere brugervenlig grænseflade til felter, hvor der kan vælges mere end én valgmulighed.

en: CAPTCHA Type
da_DK: CAPTCHA-type

en: CSS Class Name
da_DK: Navn på CSS-klasse

en: CSS Targeting Examples
da_DK: CSS targeting eksempler

en: Calculation
da_DK: Udregning

en: Calendar Icon
da_DK: Kalenderikon

en: California
da_DK: Californien

en: Cambodia
da_DK: Cambodja

en: Can't find your form? Make sure it is active.
da_DK: Kan du ikke finde din formular? Tjek om den er aktiveret.

en: Canadian
da_DK: Canadisk

en: Canadian Dollar
da_DK: Canadiske dollars

en: Canadian Province/Territory
da_DK: Canadisk provins/territorium

en: Cancel
da_DK: Annuller

en: Cancel Subscription
da_DK: Annuller abonnement

en: Cancel this upload
da_DK: Annuller denne upload

en: Cancel to stop, OK to delete.
da_DK: Annuller for at stoppe, OK for at slette.

en: Canceled
da_DK: Annulleret

en: Cancelled
da_DK: Annulleret

en: Cape Verde
da_DK: Kap Verde

en: Caption
da_DK: Billedtekst

en: Carbon Copy Addresses
da_DK: Carbon Copy adresser

en: Card Number
da_DK: Kortnr.

en: Card Type
da_DK: Korttype

en: Cardholder Name
da_DK: Kortholders navn

en: Catalan
da_DK: Katalansk

en: Category
da_DK: Kategori

en: Cayman Islands
da_DK: Caymanøerne

en: Central African Republic
da_DK: Centralafrikanske Republik

en: Change the %sWordPress Permalink Settings%s from default to any of the other options to get started.
da_DK: Lav om på %sWordPress Permalink-indstillinger%s fra Standard til en af de andre muligheder for at komme i gang.

en: Check this box if you would like the progress bar to display with the confirmation text.
da_DK: Kryds af her hvis du vil vise forløbsbjælken sammen med bekræftelsesteksten.

en: Check this box if you would like to use the rich text editor for this field.
da_DK: Sæt flueben her hvis du gerne vil bruge rich text editor til dette felt.

en: Check this box to prevent Province field from being displayed in the form.
da_DK: Kryds af her, hvis du vil hindre, at provinsfeltet vises i formularen.

en: Check this box to prevent the State field from being displayed in the form.
da_DK: Kryds af her, hvis du vil hindre feltet Stat i at blive vist i formularen.

en: Check this box to prevent the State/Province/Region from being displayed in the form.
da_DK: Kryds af her, hvis du vil hindre feltet Stat/Provins/Region i at blive vist i formularen.

en: Check this box to prevent the extra address input (Address Line 2) from being displayed in the form.
da_DK: Kryds af her, hvis du vil hindre ekstra adresselinjer (adresselinje 2) i at blive vist i formularen.

en: Check this box to prevent this field from being displayed in a non-secure page (i.e. not https://). It will redirect the page to the same URL, but starting with https:// instead. This option requires a properly configured SSL certificate.
da_DK: Kryds af her, hvis du ikke vil have, at feltet vises på en side, der ikke er sikker, dvs. at den ikke bruger https://. Dette videresender siden til den samme URL, men med https:// i stedet for alm. http://. Denne indstilling kræver, at du har et gyldigt SSL certifikat.

en: Check this option to add a "Select All" checkbox before the checkbox choices to allow users to check all the checkboxes with one click.
da_DK: Vælg denne mulighed for at tilføje et "Vælg alle" afkrydsningsfelt før afkrydsningsmulighederne, der tillader brugerne at markere alle afkrydsningsfelterne med ét klik.

en: Check this option to add a text input as the final choice of your radio button field. This allows the user to specify a value that is not a predefined choice.
da_DK: Kryds af her for at tilføje et tekstfelt som den sidste valgmulighed i dit radioknapsfelt. Dette giver brugeren mulighed for at skrive noget, der ikke er på listen.

en: Check this option to enable a sliding animation when displaying/hiding conditional logic fields.
da_DK: Kryds af her for at bruge glidende overgange, når felter med betingelser vises eller skjules.

en: Check this option to enable data to be passed to the form and pre-populate this field dynamically. Data can be passed via Query Strings, Shortcode and/or Hooks.
da_DK: Marker denne indstilling for at aktivere at data overføres til formularen og udfylder dette felt dynamisk på forhånd. Data kan overføres via forespørgselsstrenge, shortcodes og/eller hooks.

en: Check this option to format and insert merge tags into the Post Content.
da_DK: Kryds af ved denne indstilling for at formatere og indsætte mergetags i indlæggets indhold.

en: Check this option to format and insert merge tags into the Post Title.
da_DK: Kryds af her for at formatere og indsætte mergetags i indlæggets titel.

en: Check this option to require a user to be logged in to view this form.
da_DK: Kryds af ved denne indstilling for at kræve, at brugere skal være logget ind for at se denne formular.

en: Check this option to set this image as the post's Featured Image.
da_DK: Kryds af her for at bruge billedet som indlæggets udvalgte billede.

en: Check this option to specify a value for each choice. Choice values are not displayed to the user viewing the form, but are accessible to administrators when viewing the entry.
da_DK: Kryds af her, hvis du vil angive en værdi for hver valgmulighed. Disse vises ikke til brugeren af formularen, men kan ses af administratorer, der kigger på indtastningen.

en: Checkbox
da_DK: Afkrydsningsfelt

en: Checkboxes
da_DK: Afkrydsningsfelter

en: China
da_DK: Kina

en: Chinese (Hong Kong)
da_DK: Kinesiske (Hong Kong)

en: Chinese (Simplified)
da_DK: Kinesisk (forenklet)

en: Chinese (Traditional)
da_DK: Kinesisk (traditionelt)

en: Choice
da_DK: Valgmulighed

en: Choices
da_DK: Valgmuligheder

en: City
da_DK: By

en: Clear
da_DK: Ryd

en: Clear selection
da_DK: Ryd markering

en: Clerical/Administrative
da_DK: Kontor/administration

en: Click to select...
da_DK: Klik for at vælge…

en: Click to view
da_DK: Klik for at se

en: Close Window
da_DK: Luk vindue

en: Column
da_DK: Kolonne

en: Column 1
da_DK: Kolonne 1

en: Column 2
da_DK: Kolonne 2

en: Column 3
da_DK: Kolonne 3

en: Columns
da_DK: Kolonner

en: Comoros
da_DK: Comorerne

en: Comparison
da_DK: Sammenligning

en: Completed
da_DK: Gennemført

en: Completion Text
da_DK: Tekst ved fuldførelse

en: Conditional Logic
da_DK: Betingelser

[ctx: Conditional Logic]
en: All
da_DK: Alle

[ctx: Conditional Logic]
en: Any
da_DK: Enhver

en: Configure
da_DK: Indstil

en: Configure Notifications
da_DK: Indstil notifikationer

en: Configure Routing
da_DK: Konfigurer routing

en: Configuring Confirmations
da_DK: Indstiling af bekræftelser

en: Configuring Notifications
da_DK: Indstilling af notifikationer

en: Confirm Email
da_DK: Bekræft e-mail

en: Confirm Password
da_DK: Bekræft adgangskode

en: Confirmation Message Text
da_DK: Tekst til bekræftelsesbesked

en: Confirmation Name
da_DK: Navn på bekræftelse

en: Confirmation Type
da_DK: Bekræftelsestype

en: Confirmation deleted.
da_DK: Bekræftelse slettet.

en: Confirmations
da_DK: Bekræftelser

en: Congo, Democratic Republic of the
da_DK: Congo, den Demokratiske Republik

en: Congo, Republic of the
da_DK: Congo, Republikken

en: Congratulations! Click the 'Create A Form' button to get started.
da_DK: Tillykke! Klik på 'Opret en formular' for at komme i gang.

en: Construction/Facilities
da_DK: Bygge/Anlæg

en: Consumer Goods
da_DK: Forbrugervarer

en: Contact Us
da_DK: Kontakt os

en: Content
da_DK: Indhold

en: Content Template
da_DK: Indholdsskabelon

en: Continents
da_DK: Kontinenter

en: Continue Editing this Form
da_DK: Fortsæt med at redigere denne formular

en: Contract
da_DK: Kontrakt

en: Conversion
da_DK: Konvertering

en: Conversion is the percentage of form views that generated an entry. If a form was viewed twice, and one entry was generated, the conversion will be 50%.
da_DK: Konvertering er den procentdel af formularvisninger, der ender med en fuldført indtastning. Hvis en formular vises to gange, og der blev lavet én indtastning, vil konverteringen være 50%.

en: Copied
da_DK: Kopieret

en: Copy %d
da_DK: Kopi %d

en: Copy 1
da_DK: Kopi 1

en: Copy System Report
da_DK: Kopier systemrapport

en: Countries
da_DK: Lande

en: Country
da_DK: Land

[ctx: Country]
en: Georgia
da_DK: Georgien

en: Course Code
da_DK: Kursusnummer

en: Create A Form
da_DK: Opret formular

en: Create Form
da_DK: Opret formular

en: Create a New Form
da_DK: Opret en ny formular

en: Create content template
da_DK: Opret indholdsskabelon

en: Create rules to dynamically display or hide the page's Next Button based on values from another field.
da_DK: Opret regler for dynamisk at vise eller skjule sidens Næste-knap, baseret på værdien af et andet felt

en: Create rules to dynamically display or hide the submit button based on values from another field.
da_DK: Opret regler for dynamisk at vise eller skjule knappen, der sender formularen, baseret på værdien af et andet felt

en: Create rules to dynamically display or hide this field based on values from another field.
da_DK: Opret regler for dynamisk at vise eller skjule dette felt baseret på værdier fra et andet felt.

en: Create rules to dynamically display or hide this page based on values from another field.
da_DK: Opret regler for dynamisk at vise eller skjule denne side, baseret på værdier fra et andet felt.

en: Created By (User Id)
da_DK: Oprettet af (Bruger ID)

en: Creating Form...
da_DK: Opretter formular…

en: Creating a Form
da_DK: Oprettelse af en formular

en: Credit Card
da_DK: Kreditkort

en: Croatia
da_DK: Kroatien

en: Croatian
da_DK: Kroatisk

en: Currency
da_DK: Valuta

en: Current PHP version (%s) does not meet minimum PHP version requirement (%s).
da_DK: Nuværende PHP version (%s) møder ikke minimumskravet for PHP version (%s).

en: Current Status: %s
da_DK: Nuværende status: %s

en: Current WordPress version (%s) does not meet minimum WordPress version requirement (%s).
da_DK: Nuværende WordPress-version (%s) møder ikke minimumskravet for WordPress-version (%s).

en: Current status: %s
da_DK: Nuværende status: %s

en: Custom
da_DK: Brugerdefineret

en: Custom CSS Class
da_DK: Brugerdefineret CSS-klasse

en: Custom Choices
da_DK: Brugerdefinerede valg

en: Custom Field
da_DK: Brugerdefineret felt

en: Custom Field Name
da_DK: Navn på brugerdefineret felt

en: Custom Icon
da_DK: Brugerdefineret ikon

en: Custom Key
da_DK: Brugerdefineret nøgle

en: Custom Mask Instructions
da_DK: Instruktioner til brugerdefineret maske

en: Custom Sub-Label
da_DK: Brugerdefineret underetiket

en: Custom Validation Message
da_DK: Brugerdefineret valideringsbesked

en: Custom Value
da_DK: Brugerdefineret værdi

en: Custom:
da_DK: Tilpasset:

en: Customer Service
da_DK: Kundeservice

en: Customize Fields
da_DK: Tilpas felter

en: Cyprus
da_DK: Cypern

en: Czech
da_DK: Tjekkisk

en: Czech Koruna
da_DK: Tjekkiske koruna

en: Czech Republic
da_DK: Tjekkiet

en: Côte d'Ivoire
da_DK: Elfenbenskysten

en: Daily
da_DK: Daglig

en: Danish
da_DK: Dansk

en: Danish Krone
da_DK: Danske kroner

en: Dark
da_DK: Mørk

en: Database Character Set
da_DK: Database tegnsæt

en: Database Collation
da_DK: Database kollation

en: Database Version
da_DK: Databaseversion

en: Database upgrade failed.
da_DK: Databaseopgradering mislykkedes.

en: Database upgraded successfully.
da_DK: Database blev opgraderet uden problemer.

en: Date
da_DK: Dato

en: Date Drop Down
da_DK: Dato-rullemenu

en: Date Field
da_DK: Datofelt

en: Date Format
da_DK: Datoformat

en: Date Input Type
da_DK: Inputtype for dato

en: Date Picker
da_DK: Datovælger

en: Date Range
da_DK: Datointerval

en: Date Range is optional, if no date range is selected all entries will be exported.
da_DK: Datointerval er valgfrit ‒ hvis du ikke vælger noget, bliver alle indtastninger eksporteret.

en: Date Range is optional, if no date range is specified it will be ignored.
da_DK: Datointerval er valgfri; hvis intet datointerval er angivet, ignoreres den.

en: Day
da_DK: Dag

en: Days of the Week
da_DK: Dage i ugen

en: Dec
da_DK: dec

en: Default
da_DK: Standard

en: Default %s
da_DK: Standard %s

en: Default Confirmation
da_DK: Standardbekræftelse

en: Default Country
da_DK: Standardland

en: Default Filter
da_DK: Standardfilter

en: Default Post Author
da_DK: Standardforfatter til indlægget

en: Default Province
da_DK: Standardprovins

en: Default State
da_DK: Standardstat

en: Default Value
da_DK: Standardværdi

en: Default Value:
da_DK: Standardværdi:

en: Default Values
da_DK: Standardværdier

en: Default option. The field is visible when viewing the form.
da_DK: Standardmulighed. Feltet er synligt, når du ser formularen.

en: Definitely
da_DK: Helt sikkert

en: Definitely Not
da_DK: Slet ikke

en: Delete
da_DK: Slet

en: Delete All Spam
da_DK: Slet al spam

en: Delete Icon URL
da_DK: Slet ikon-URL

en: Delete Permanently
da_DK: Slet permanent

en: Delete file
da_DK: Slet fil

en: Delete permanently
da_DK: Slet permanent

en: Delete this custom choice list? 'OK' to delete, 'Cancel' to abort.
da_DK: Slet denne liste af egne valgmuligheder? 'OK' for at slette, 'Annuller' for at stoppe.

en: Delete this file
da_DK: Slet denne fil

en: Deleted Field
da_DK: Slettet felt

en: Denmark
da_DK: Danmark

en: Description
da_DK: Beskrivelse

en: Description Placement
da_DK: Placering af beskrivelsen

en: Deselect All
da_DK: Fjern markering af alle valgte

en: Designer Documentation
da_DK: Designerdokumentation

en: Details
da_DK: Detaljer

en: Developer Documentation
da_DK: Udviklerdokumentation

en: Disable
da_DK: Deaktiver

en: Disable Auto-Formatting
da_DK: Deaktiver auto-formatering

en: Disable Default Margins
da_DK: Deaktiver standardmargener

en: Disable Quantity
da_DK: Deaktiver antal

en: Disable auto-formatting
da_DK: Deaktiver auto-formatering

en: Disable auto-updates
da_DK: Deaktiver autoopdateringer

en: Disable default margins
da_DK: Deaktiver standardmargen

en: Disable quantity field
da_DK: Deaktiver felt for antal

en: Disable script output
da_DK: Deaktiver script output

en: Disabled
da_DK: Deaktiveret

en: Disables the quantity field.  A quantity of 1 will be assumed or you can add a Quantity field to your form from the Pricing Fields.
da_DK: Fjerner muligheden for at vælge antal. Antallet vil som standard så være 1, ellers kan du tilføje et Antalfelt fra prisfelterne.

en: Disagree
da_DK: Uenig

en: Dismiss
da_DK: Afvis

en: Display Mode
da_DK: Visningstilstand

en: Display completed progress bar on confirmation
da_DK: Vis gennemført forløbsbjælke på bekræftelse

en: Display form description
da_DK: Vis formularbeskrivelse

en: Display form title
da_DK: Vis formulartitel

en: Display option to use the values submitted in different field
da_DK: Vis indstilling til at bruge værdier indsendt i andet felt

en: Display placeholder
da_DK: Vis pladsholder

en: Divorced
da_DK: Skilt

en: Do not round
da_DK: Afrund ikke

en: Document Root
da_DK: Dokument rod

en: Dominican Republic
da_DK: Dominikanske Republik

en: Donations
da_DK: Donationer

en: Download Export File
da_DK: Download eksportfil

en: Download file
da_DK: Download fil

en: Draft
da_DK: Kladde

en: Drop Down
da_DK: Dropdown/rullemenu

en: Drop files here or
da_DK: Slip fil her eller

en: Duplicate
da_DK: Dupliker

en: Dutch
da_DK: Hollandsk

en: END PAGING
da_DK: SLUTNINGEN AF SIDEINDDELINGEN

en: Easily create web forms and manage form entries within the WordPress admin.
da_DK: Lav med lethed webformularer og håndter indtastede formularer i WordPress' administration.

en: Edit
da_DK: Rediger

en: Edit Form
da_DK: Rediger form

en: Edit Post
da_DK: Rediger Indlæg

en: Edit settings for this form
da_DK: Rediger indstillinger for denne formular

en: Education
da_DK: Uddannelse

en: Education/Training
da_DK: Uddannelse/træning

en: Egypt
da_DK: Egypten

en: Email
da_DK: E-mail

en: Email Address
da_DK: E-mailadresse

en: Email Service
da_DK: E-mailservice

en: Embed
da_DK: Indlejr

en: Embed Post/Page Id
da_DK: Indlejrings-indlæg/side id

en: Embed Post/Page Title
da_DK: Indlejrings-indlæg/side titel

en: Embed URL
da_DK: Indlejring-URL

en: Embed Url
da_DK: Indlejrings-Url

en: Embedding a Form
da_DK: Indlejring af en formular

en: Employed Full-Time
da_DK: Beskæftigelse fuldtid

en: Employed Part-Time
da_DK: Beskæftigelse deltid

en: Employee
da_DK: Ansat

en: Employment
da_DK: Beskæftigelse

en: Empty Trash
da_DK: Tøm papirkurven

en: Enable
da_DK: Aktiver

en: Enable "Select All" choice
da_DK: Aktiver "Vælg alle" muligheden

en: Enable "other" choice
da_DK: Aktiver "andet" som valgmulighed

en: Enable Ajax
da_DK: Aktiver Ajax

en: Enable Animation
da_DK: Aktiver animation

en: Enable Anti-spam honeypot
da_DK: Aktiver antispam-fælde (honeypot)

en: Enable Calculation
da_DK: Aktiver udregning

en: Enable Choice Values
da_DK: Aktiver værdier i valgmuligheder

en: Enable Condition
da_DK: Aktiver betingelse

en: Enable Conditional Logic
da_DK: Aktiver betinget logik

en: Enable Email Confirmation
da_DK: Aktiver e-mailbekræftelse

en: Enable Enhanced UI
da_DK: Aktiver udvidet UI

en: Enable Multi-File Upload
da_DK: Aktiver upload af flere filer

en: Enable Next Button Conditional Logic
da_DK: Aktiver betinget logik for Næste-knap

en: Enable Page Conditional Logic
da_DK: Aktiver betinget logik for side

en: Enable Password Input
da_DK: Aktiver adgangskodeinput

en: Enable Password Strength
da_DK: Aktiver adgangskodestyrke

en: Enable Save and Continue
da_DK: Aktiver, gem og fortsæt

en: Enable a trial period.  The user's recurring payment will not begin until after this trial period.
da_DK: Aktiver en prøveperiode.  Brugernes tilbagevendende betaling vil ikke begynde før efter denne prøveperiode.

en: Enable access to the API
da_DK: Aktiver adgang til API

en: Enable auto-updates
da_DK: Aktiver autoopdateringer

en: Enable conditional logic
da_DK: Aktiver betingelser

en: Enable enhanced user interface
da_DK: Aktiver udvidet brugergrænseflade

en: Enable entry limit
da_DK: Aktiver begrænsning på antallet af indtastninger

en: Enable logging
da_DK: Aktivere logging

en: Enable multiple columns
da_DK: Aktiver flere kolonner

en: Enabled
da_DK: Aktiveret

en: Enables the honeypot spam protection technique, which is an alternative to the reCAPTCHA field.
da_DK: Aktiverer en teknik til spam-beskyttelse, kaldet honeypot, der er et alternativ til at bruge reCAPTCHA-feltet.

en: Enabling calculations will allow the value of this field to be dynamically calculated based on a mathematical formula.
da_DK: Aktivering af beregninger muliggør, at værdien af dette felt kan beregnes dynamisk af en matematisk formel.

en: End
da_DK: Slut

en: Energy/Utilities
da_DK: Energi/redskaber

en: Engineering
da_DK: Teknik

en: English (UK)
da_DK: Engelsk (UK)

en: English (US)
da_DK: Engelsk (US)

en: Enter Email
da_DK: Skriv e-mail

en: Enter Password
da_DK: Indtast adgangskode

en: Enter Your License Key
da_DK: Indtast din licensnøgle

en: Enter a comma separated list of email addresses you would like to receive a BCC of the notification email.
da_DK: Skriv en liste af e-mailadresser, adskilt med komma, som du vil sende BCC-kopier af notifikationen til.

en: Enter a comma separated list of email addresses you would like to receive a CC of the notification email.
da_DK: Skriv en liste af e-mailadresser, adskilt med komma, som du vil sende CC-kopier af notifikationen til.

en: Enter a comma separated list of email addresses you would like to receive the selected notification emails.
da_DK: Skriv en liste af e-mailadresser, adskilt af kommaer, der skal modtage de valgte notifikation e-mails.

en: Enter a custom mask
da_DK: Indtast din brugerdefinerede maske

en: Enter a description for your form. This may be used for user instructions.
da_DK: Skriv en beskrivelse af din formular. Kan f.eks. bruges til instruktioner til brugeren.

en: Enter a feed name to uniquely identify this setup.
da_DK: Angiv et feednavn til entydigt at identificere denne opsætning.

en: Enter a message to be displayed to users who are not logged in (shortcodes and HTML are supported).
da_DK: Angiv en meddelelse, der skal vises for brugere, der ikke er logget ind (kortkoder og HTML understøttes).

en: Enter a number in the input box below to limit the number of entries allowed for this form. The form will become inactive when that number is reached.
da_DK: Skriv et tal i feltet nedenunder for at begrænse det samlede antal indtastninger tilladt i denne formular. Denne formular bliver inaktiv, når grænsen er nået.

en: Enter a value
da_DK: Indtast værdi

en: Enter an amount
da_DK: Indtast et beløb

en: Enter name
da_DK: Skriv navn

en: Enter text to display at the top of the progress bar.
da_DK: Skriv den tekst der skal stå over forløbsbjælken.

en: Enter the CSS class name you would like to use in order to override the default styles for this field.
da_DK: Skriv navn på CSS-klasse, som du vil bruge for at overskrive standardstyles for dette felt.

en: Enter the CSS class name you would like to use in order to override the default styles for this form.
da_DK: Skriv navnet på den CSS-klasse du vil bruge for at overskrive standardstyles for denne formular.

en: Enter the URL of a custom image to replace the default 'add item' icon. A maximum size of 16px by 16px is recommended
da_DK: Skriv en URL til den grafik du vil bruge som 'tilføj element' standardikon. Det anbefales, at størrelsen maksimalt er 16px gange 16px.

en: Enter the URL of a custom image to replace the default 'delete item' icon. A maximum size of 16px by 16px is recommended
da_DK: Skriv en URL til den grafik du vil bruge som 'slet element' standardikon. Det anbefales, at størrelsen maksimalt er 16px gange 16px.

en: Enter the URL of the webpage you would like the user to be redirected to after they have submitted the form.
da_DK: Skriv URL på en webside du vil sende brugere til, efter de har udfyldt formularen.

en: Enter the admin label of the form field.  Entering a value in this field will override the Field Label when displayed in the Gravity Forms administration tool.
da_DK: Skriv administrator-etiket til dette felt. Det, du skriver her, erstatter den normale etiket, når feltet vises i Gravity Forms administrationen.

en: Enter the allowed file extensions for file uploads.  This will limit the type of files a user may upload.
da_DK: Indtast de tilladte filtypenavne for fil-uploads.  Dette vil begrænse de filtyper, en bruger kan uploade.

en: Enter the base price for this product.
da_DK: Skriv basisprisen for dette produkt.

en: Enter the content (Text or HTML) to be displayed on the form.
da_DK: Skriv det indhold (tekst eller HTML) der skal vises i formularen.

en: Enter the description for the form field.  This will be displayed to the user and provide some direction on how the field should be filled out or selected.
da_DK: Skriv en beskrivelse af formularfeltet. Dette bliver vist til brugeren og kan bruges som hjælpetekst eller instruktion til korrekt udfyldelse.

en: Enter the email address you would like the notification email sent to.
da_DK: Skriv den e-mailadresse der skal sendes notifikationer til.

en: Enter the email address you would like to be used as the reply to address for the notification email.
da_DK: Skriv den e-mailadresse du vil bruge som svar til-adresse i e-mailnotifikationen.

en: Enter the label for this HTML block. It will help you identify your HTML blocks in the form editor, but it will not be displayed on the form.
da_DK: Skriv etiket til denne HTML-blok. Dette gør det lettere for dig at finde en bestemt HTML-blok, men den bliver ikke vist i formularen.

en: Enter the label of the form field.  This is the field title the user will see when filling out the form.
da_DK: Skriv etiket til formularfeltet. Denne tekst vises til brugere, når de udfylder formularen.

en: Enter the label to be displayed next to the check box. For example, &quot;same as shipping address&quot;.
da_DK: Angiv etiket der skal vises ved siden af afkrydsningsfeltet. For eksempel, &quot;samme som forsendelsesadresse&quot;.

en: Enter the maximum number of characters that this field is allowed to have.
da_DK: Skriv det maksimale antal tegn der kan indtastes i dette felt.

en: Enter the maximum number of rows that users are allowed to add.
da_DK: Skriv det maksimale antal rækker brugeren kan tilføje.

en: Enter the minimum and maximum values for this form field.  This will require that the value entered by the user must fall within this range.
da_DK: Skriv minimum- og maksimumværdierne for dette felt. Dette vil kræve, at den værdi brugeren indtaster, er indenfor det valgte interval.

en: Enter the name you would like the notification email sent from, or select the name from available name fields.
da_DK: Skriv navnet du vil bruge som afsendernavn i e-mailnotifikationerne, eller vælg navnet fra de tilgængelige navnefelter.

en: Enter the path to an image you would like to use as the form submit button.
da_DK: Skriv en sti til den grafik, som du vil bruge til formularknappen.

en: Enter the path to an image you would like to use as the page next button.
da_DK: Angiv stien til et billede du gerne vil bruge som Næste side-knap.

en: Enter the path to an image you would like to use as the page previous button.
da_DK: Angiv stien til et billede du gerne vil bruge som Forrige side-knap.

en: Enter the text you would like the user to see on the confirmation page of this form.
da_DK: Skriv teksten, som du vil have, at brugeren ser på bekræftelsessiden til denne formular.

en: Enter the text you would like to appear on the form submit button.
da_DK: Skriv hvad du vil have der skal stå på den knap, man sender formularen med.

en: Enter the text you would like to appear on the page next button.
da_DK: Angiv teksten du gerne vil have på Næste side-knappen.

en: Enter the text you would like to appear on the page previous button.
da_DK: Angiv teksten du gerne vil have på Forrige side-knappen.

en: Enter the title of your form.
da_DK: Skriv titlen på din formular.

en: Enter value
da_DK: Udfyld værdi

en: Enter values in this setting to override the Sub-Label for each field.
da_DK: Angiv værdier i denne indstilling for at tilsidesætte underetiketten for hvert felt.

en: Enter your Gravity Forms License Key below.  Your key unlocks access to automatic updates, the add-on installer, and support.  You can find your key on the My Account page on the %sGravity Forms%s site.
da_DK: Indtast din Gravity Forms-licensnøgle nedenfor. Din nøgle åbner adgang til automatiske opdateringer, add-on-installatør og support. Du kan finde din nøgle på siden Min konto på %sGravity Formsʼ hjemmeside%s.

en: Enter your reCAPTCHA Secret Key, if you do not have a key you can register for one at the provided link.  reCAPTCHA is a free service.
da_DK: Indtast din reCAPTCHA Hemmelig nøgle. Hvis du ikke har en nøgle, kan du anmode om en ved at klikke på linket. reCAPTCHA er en gratis tjeneste.

en: Enter your reCAPTCHA Site Key, if you do not have a key you can register for one at the provided link.  reCAPTCHA is a free service.
da_DK: Indtast din reCAPTCHA Webstedsnøgle. Hvis du ikke har en nøgle, kan du anmode om en ved at klikke på linket. reCAPTCHA er en gratis tjeneste.

en: Entries
da_DK: Indtastninger

en: Entries Conversion
da_DK: Konvertering af indtastninger

en: Entries deleted successfully: %d
da_DK: Indtastninger slettet: %d

en: Entries for %s form have been deleted. | Entries for %s forms have been deleted.
da_DK[0]: Indtastninger for %s formular er blevet slettet.
da_DK[1]: Indtastninger for %s formularer er blevet slettet.

en: Entries processed: %1$d of %2$d
da_DK: Indtastninger behandlet: %1$d af %2$d

en: Entries updated successfully
da_DK: Indtastninger opdateret

en: Entry
da_DK: Indtastning

en: Entry #
da_DK: Indtastning #

en: Entry Date
da_DK: Dato for indtastning

en: Entry ID
da_DK: Indtastnings-id

en: Entry Id
da_DK: Indtastnings-id

en: Entry Limit Reached Message
da_DK: Besked når indtastningsgrænse er nået

en: Entry List
da_DK: Liste af indtastninger

[ctx: Entry List]
en: All
da_DK: Alle

[ctx: Entry List]
en: Starred
da_DK: Stjernemarkerede

[ctx: Entry List]
en: Unread
da_DK: Ulæste

en: Entry URL
da_DK: Indtastnings-URL

en: Entry Updated.
da_DK: Indtastning opdateret.

en: Entry deleted.
da_DK: Indtastning slettet.

en: Entry details migrated.
da_DK: Indtastningsdetaljer flyttet.

en: Entry not found
da_DK: Indtastning ikke fundet

en: Entry updated successfully
da_DK: Indtastning opdateret

en: Entry with id %s not found
da_DK: Indtastning med id %s ikke fundet

en: Equatorial Guinea
da_DK: Ækvatorialguinea

en: Error
da_DK: Fejl

en: Error Migrating Entry Details: %s
da_DK: Fejl ved flytning af indtastningsenkeltheder: %s

en: Error Migrating Entry Headers: %s
da_DK: Fejl ved flytning af overskrifter på indtastninger: %s

en: Error Migrating Entry Meta: %s
da_DK: Fejl ved flytning af indtastningsmeta: %s

en: Error Migrating incomplete submissions: %s
da_DK: Fejl ved flytning af ufuldstændige indsendelser.: %s

en: Error retrieving results. If the problem persists, please contact support.
da_DK: Fejl under hentning af resultaterne. Hvis problemet fortsætter, skal du kontakte support.

en: Error updating form
da_DK: Fejl under opdatering af formularen

en: Error updating form confirmations
da_DK: Fejl under opdatering af formularbekræftelser

en: Error updating form notifications
da_DK: Fejl under opdatering af formularnotifikationer

en: Error updating title
da_DK: Fejl under opdatering af titel

en: Estonia
da_DK: Estland

en: Estonian
da_DK: Estisk

en: Ethiopia
da_DK: Etiopien

en: Europe
da_DK: Europa

en: Event
da_DK: Begivenhed

en: Every %d Minutes
da_DK: Hver %d minutter

en: Every day
da_DK: Hver dag

en: Examples
da_DK: Eksempler

en: Excerpt
da_DK: Uddrag

en: Existing
da_DK: Eksisterende

en: Expiration Date
da_DK: Udløbsdato

en: Expiration Month
da_DK: Udløbsmåned

en: Expiration Year
da_DK: Udløbsår

en: Export Date Range
da_DK: Eksport datointerval

en: Export Entries
da_DK: Eksporter indtastninger

en: Export Forms
da_DK: Eksporter formularer

en: Export Selected Fields
da_DK: Eksporter valgte felter

en: Export Selected Form
da_DK: Eksporter den valgte formular

en: Export Selected Forms
da_DK: Eksporter de valgte formularer

en: Export entries if {0} of the following match:
da_DK: Eksporter indtastninger, hvis {0} af følgende matcher:

en: Exporting entries. Progress:
da_DK: Eksporterer indtastninger. Status:

en: Extended
da_DK: Udvidet

en: Extra Large
da_DK: Ekstra stor

en: Extra Small
da_DK: Ekstra lille

en: Failed
da_DK: Mislykkedes

en: Failed to capture %s. Reason: %s.
da_DK: Kunne ikke fange %s. Årsag: %s.

en: Failed to load the preview for this form.
da_DK: Kunne ikke indlæse forhåndsvisningen af denne formular.

en: Failed to move uploaded file.
da_DK: Kunne ikke flytte uploadet fil.

en: Failed to open input stream.
da_DK: Kunne ikke åbne inputstream.

en: Failed to open output stream.
da_DK: Kunne ikke åbne outputstream.

en: Failed to open temp directory.
da_DK: Kunne ikke åbne temp-biblioteket.

en: Failed to upload file.
da_DK: Filupload mislykkedes.

en: Faroe Islands
da_DK: Færøerne

en: Featured Image
da_DK: Udvalgte billede

en: Feb
da_DK: feb

en: February
da_DK: Februar

en: Feed Settings
da_DK: Feedindstillinger

en: Feed id %s not found
da_DK: Feed med id %s ikke fundet

en: Feed not found
da_DK: Feed ikke fundet

en: Feed updated successfully.
da_DK: Feed opdateret.

en: Feeds deleted successfully: %d
da_DK: Feeds slettet: %d

en: Feeds updated: %d
da_DK: Feeds opdateret: %d

en: Female
da_DK: Kvinde

en: Field
da_DK: Felt

en: Field Choices
da_DK: Felt valgmuligheder

en: Field Date Format
da_DK: Format for datofelt

en: Field Description
da_DK: Feltbeskrivelse

en: Field Label
da_DK: Feltetiket (label)

en: Field Label Visibility
da_DK: Synlighed for feltetiket

en: Field Name Format
da_DK: Navneformat for felt

en: Field Size
da_DK: Felt størrelse

en: Field Type
da_DK: Felttype

en: Field type
da_DK: Felttype

en: Field type '%s' has not been implemented
da_DK: Felttypen '%s' er ikke blevet implementeret

en: Fields
da_DK: Felter

en: File
da_DK: Fil

en: File Upload
da_DK: Fil upload

en: File exceeds size limit
da_DK: Filen overskrider grænsen for størrelse

en: File exceeds size limit. Maximum file size: %dMB
da_DK: Filen overskrider størrelsesgrænsen. Maksimal filstørrelse: %dMB

en: File uploads, entry exports, and logging will not function properly.
da_DK: Fil-uploads, indtastningseksport og logning vil ikke virke ordentligt.

en: Filipino
da_DK: Filipinsk

en: Filter the entries by adding conditions.
da_DK: Filtrer poster ved at tilføje betingelser.

en: Filters
da_DK: Filtre

en: Finished
da_DK: Færdig

en: Finnish
da_DK: Finsk

en: First
da_DK: Fornavn

en: First Choice
da_DK: Første valg

en: First Name
da_DK: Fornavn

en: First Option
da_DK: Første valgmulighed

en: Fix it
da_DK: Fiks det

en: Font Color
da_DK: Tekstfarve

en: For addresses that only apply to one country, you can choose to not display the country drop down. Entries will still be recorded with the selected country.
da_DK: For adresser, der kun bruges i et enkelt land, kan du vælge at skjule rullemenuen til at vælge land. Indtastninger bliver gemt med det valgte land.

en: Forbidden
da_DK: Forbudt

en: Force SSL
da_DK: Brug altid SSL

en: Force the migration manually
da_DK: Tving flytningen igennem manuelt.

en: Force the upgrade
da_DK: Tving opgraderingen

en: Form
da_DK: Formular

en: Form Basics
da_DK: Formularer generelt

en: Form Button
da_DK: Formularknap

en: Form Button Image
da_DK: Grafik til formularknappen

en: Form Button Text
da_DK: Formular knaptekst

en: Form CSS Class Name
da_DK: Navn på formularens CSS-klasse

en: Form Description
da_DK: Formularbeskrivelse

en: Form Expired Message
da_DK: Besked når formularen er udløbet

en: Form Field
da_DK: Formularfelt

en: Form Fields
da_DK: Formularfelter

en: Form Id
da_DK: Formular id

en: Form Id and Entry Id are required parameters.
da_DK: Formular id og indtastning id er påkrævede parametre.

en: Form Label Placement
da_DK: Placering af formularetiket

en: Form Layout
da_DK: Formular layout

[ctx: Form List]
en: Active
da_DK: Aktiv

[ctx: Form List]
en: All
da_DK: Alle

[ctx: Form List]
en: Inactive
da_DK: Inaktive

[ctx: Form List]
en: Trash
da_DK: Papirkurv

en: Form Options
da_DK: Formularindstillinger

en: Form Pending Message
da_DK: Formular afventer besked

en: Form Preview
da_DK: Formular forhåndsvisning

en: Form Settings
da_DK: Formularindstillinger

en: Form Title
da_DK: Formulartitel

en: Form Total
da_DK: Formular I alt

en: Form deleted.
da_DK: Formular slettet.

en: Form duplicated.
da_DK: Formular duplikeret.

en: Form is saved
da_DK: Formular er gemt

en: Form is submitted
da_DK: Formularen er sendt

en: Form moved to the trash.
da_DK: Formular flyttet til papirkurven.

en: Form not found
da_DK: Formular ikke fundet

en: Form restored.
da_DK: Formular gendannet.

en: Form updated successfully
da_DK: Formular opdateret

en: Form with id: %s not found
da_DK: Formular med id %s ikke fundet

en: Forms
da_DK: Formularer

en: Forms could not be imported. Your export file is not compatible with your current version of Gravity Forms.
da_DK: Formularer kan ikke importeres. Din eksportfil er ikke kompatibel med din aktuelle version af Gravity Forms.

en: Forms deleted successfully: %d
da_DK: Formularer slettet: %d

en: Forms migrated.
da_DK: Formularer flyttet.

en: Forms per page
da_DK: Formularer per side

en: Forms updated successfully
da_DK: Formularer opdateret

en: Formula
da_DK: Formel

en: France
da_DK: Frankrig

en: French
da_DK: Fransk

en: French (Canadian)
da_DK: Fransk (Canadisk)

en: French Guiana
da_DK: Fransk Guinea

en: French Polynesia
da_DK: Fransk Polynesien

en: French Southern Territories
da_DK: Franske sydlige territorier

en: Frequency
da_DK: Hyppighed

en: Fri
da_DK: fre

en: Friday
da_DK: Fredag

en: From Email
da_DK: Fra e-mail

en: From Email Address
da_DK: Fra e-mailadresse

en: From Name
da_DK: Fra navn

en: Full
da_DK: Fuld

en: Full Name
da_DK: Fulde navn

en: Full Size
da_DK: Fuld størrelse

en: Full Size - Centered
da_DK: Fuld størrelse - Centreret

en: Full Size - Left Aligned
da_DK: Fuld størrelse - Venstrestillet

en: Full Size - Right Aligned
da_DK: Fuld størrelse - Højrestillet

en: Full Width
da_DK: Fuld bredde

en: Full-Time
da_DK: Fuldtid

en: Galician
da_DK: Galliske

en: Gender
da_DK: Køn

en: General
da_DK: Generelt

en: General Settings
da_DK: Generelle indstillinger

en: Georgian
da_DK: Georgiske

en: German
da_DK: Tysk

en: German (Austria)
da_DK: Tysk (Østrig)

en: German (Switzerland)
da_DK: Tysk (Schweiz)

en: Germany
da_DK: Tyskland

en: Global Settings
da_DK: Globale indstillinger

en: Go to the first page
da_DK: Gå til første side

en: Go to the last page
da_DK: Gå til sidste side

en: Go to the next page
da_DK: Gå til næste side

en: Go to the previous page
da_DK: Gå til forrige side

en: Good
da_DK: Godt

en: Government/Military
da_DK: Regering/militær

en: Graduate or Professional Degree
da_DK: Kandidat eller specialiseringsuddannelse

en: Gravity Forms %s is required. Activate it now or %spurchase it today!%s
da_DK: Gravity Forms %s er påkrævet. Aktiver nu eller %skøb i dag!%s

en: Gravity Forms API Settings
da_DK: Gravity Forms API-indstillinger

en: Gravity Forms Environment
da_DK: Gravity Forms-miljø

en: Gravity Forms has been successfully uninstalled. It can be re-activated from the %splugins page%s.
da_DK: Gravity Forms er blevet afinstalleret. Det kan genaktiveres fra %splugins-siden%s.

en: Gravity Forms is currently upgrading the database to version %1$s. For sites with a large number of entries this may take a long time. Check the %2$sSystem Status%3$s page for further details.
da_DK: Gravity Forms er i øjeblikket ved at opgradere databasen til version %1$s. For websteder med mange indtastninger kan dette tage lang tid. Tjek %2$sSystemstatus%3$s siden for at få flere detaljer.

en: Gravity Forms requires MySQL 5 or above.
da_DK: Gravity Forms kræver MySQL 5 eller højere.

en: Gravity Forms requires WordPress %s or greater. You must upgrade WordPress in order to use Gravity Forms
da_DK: Gravity Forms kræver WordPress %s eller højere. Du skal opgradere WordPress for at bruge Gravity Forms

en: Gravity Forms requires WordPress %s or greater. You must upgrade WordPress in order to use Gravity Forms.
da_DK: Gravity Forms kræver WordPress %s eller højere. Du skal opgradere WordPress for at bruge Gravity Forms

en: Gravity Forms will download important bug fixes, security enhancements and plugin updates automatically. Updates are extremely important to the security of your WordPress site.
da_DK: Gravity Forms vil downloade vigtige fejlrettelser, sikkerhedsforbedringer og plugin-opdateringer automatisk. Opdateringer er ekstremt vigtige for sikkerheden på dit WordPress-websted.

en: Gray
da_DK: Grå

en: Greece
da_DK: Grækenland

en: Greek
da_DK: Græsk

en: Green
da_DK: Grøn

en: Greenland
da_DK: Grønland

en: Grenada
da_DK: Granada

en: HH
da_DK: TT

en: HTML Block
da_DK: HTML blok

en: HTML Content
da_DK: HTML-indhold

en: Healthcare
da_DK: Sundhedspleje

en: Hebrew
da_DK: Hebraisk

en: Help
da_DK: Hjælp

en: Hidden
da_DK: Skjult

en: Hidden Field
da_DK: Skjult felt

en: Hide
da_DK: Skjul

en: Hide Address Line 2
da_DK: Skjul adresselinje 2

en: Hide Country
da_DK: Skjul land

en: Hide Province Field
da_DK: Skjul felt til provins

en: Hide State Field
da_DK: Skjul felt til stat

en: Hide State/Province/Region
da_DK: Skjul Stat/Provins/Region

en: High School
da_DK: Gymnasium

en: Home URL
da_DK: Forside URL

en: Homemaker
da_DK: Hjemmegående

en: Hong Kong Dollar
da_DK: Hong Kong dollars

en: Hospitality/Travel
da_DK: Rejser

en: Hour
da_DK: Time

en: Hours
da_DK: Tider

en: How Long
da_DK: Hvor længe

en: How Often
da_DK: Hvor ofte

en: Hungarian
da_DK: Ungarnsk

en: Hungarian Forint
da_DK: Ungarnsk forint

en: Hungary
da_DK: Ungarn

en: I understand and accept the risk of not enabling background updates.
da_DK: Jeg forstår og accepterer risikoen ved ikke at aktivere baggrundsopdateringer.

en: I understand the risks of not providing a valid license key.
da_DK: Jeg forstår risikoen ved ikke at opgive en gyldig licensnøgle.

en: IMPORTANT: As this is a major update, we strongly recommend creating a backup of your site before updating.
da_DK: VIGTIGT: Da dette er en stor opgradering, anbefaler vi på det kraftigste, at der tages en backup inden opdatering.

en: IP Address
da_DK: IP-adresse

en: Iceland
da_DK: Island

en: Icelandic
da_DK: Islandske

en: If you don't enter a valid license key, you will not be able to update Gravity Forms when important bug fixes and security enhancements are released. This can be a serious security risk for your site.
da_DK: Hvis du ikke indtaster en gyldig licensnøgle, kan du ikke opdatere Gravity Forms, når vigtige fejlrettelser og sikkerhedsforbedringer frigives. Dette kan udgøre en alvorlig sikkerhedsrisiko for dit websted.

en: If you have other forms on the page (i.e. Comments Form), specify a higher tabindex start value so that your Gravity Form does not end up with the same tabindices as your other forms. To disable the tabindex, enter 0 (zero).
da_DK: Hvis du har andre formularer på siden (f.eks. Kommentarfelter), kan du angive en højere tabindex startværdi, så din Gravity Form ikke bliver rodet sammen med andre formularer. For at deaktivere tabindex, skal du skrive 0 (nul).

en: If you would like to override the default error validation for a field, enter it here.  This message will be displayed if there is an error with this field when the user submits the form.
da_DK: Hvis du vil vise en anden fejlbesked end standarden for dette felt, kan du skrive den her. Denne besked vises, hvis der er en fejl i indtastningen af dette felt, når brugeren sender formularen.

en: If you would like to pre-populate the value of a field, enter it here.
da_DK: Hvis du vil indsætte en værdi på forhånd i dette felt, kan du skrive den her.

en: Image
da_DK: Billede

en: Image Meta
da_DK: Billedmeta

en: Image Metadata
da_DK: Billede metadata

en: Image Path:
da_DK: Sti til billedet:

en: Image Path:
da_DK: Billedsti:

en: Impersonate account
da_DK: Brug med anden konto (Impersonate account)

en: Import
da_DK: Importer

en: Import Forms
da_DK: Importer formularer

en: Import/Export
da_DK: Importer/Eksporter

en: Importance
da_DK: Vigtighed

en: Important
da_DK: Vigtigt

en: Inactive
da_DK: Inaktiv

en: Inactive Columns
da_DK: Inaktive kolonner

en: Include notes
da_DK: Inkluder noter

en: Incoming Field Data
da_DK: Indgående feltdata

en: India
da_DK: Indien

en: Indonesia
da_DK: Indonesien

en: Indonesian
da_DK: Indonesisk

en: Industry
da_DK: Industri

en: Initial payment
da_DK: Første betaling

en: Input Mask
da_DK: Inputmaske

en: Input masks provide a visual guide allowing users to more easily enter data in a specific format such as dates and phone numbers.
da_DK: Inputmasker fungerer som en visuel guide til brugeren, så det bliver nemmere at indtaste data i et bestemt format, f.eks. datoer eller telefonnumre.

en: Insert Choices
da_DK: Indsæt valgmuligheder

en: Insert Form
da_DK: Indsæt formular

en: Insert Merge Tag
da_DK: Indsæt flettetags

en: Installation Complete
da_DK: Installation fuldført

en: Installation/Maintenance
da_DK: Installation/vedligeholdelse

en: Insurance
da_DK: Forsikring

en: Intern
da_DK: Praktikant

en: Internal Error
da_DK: Intern fejl

en: Invalid
da_DK: Ugyldig

en: Invalid credit card number.
da_DK: Ugyldigt kreditkortnummer.

en: Invalid entry id: %s
da_DK: Ugyldig indtastnings-id: %s

en: Invalid form object
da_DK: Ugyldigt formularobjekt

en: Invalid form objects
da_DK: Ugyldige formularobjekter

en: Invalid log file.
da_DK: Ugyldig logfil.

en: Invalid or Expired Key : Please make sure you have entered the correct value and that your key is not expired.
da_DK: Ugyldig eller udløbet nøgle: Sørg for, at du har indtastet den korrekte værdi, og at din nøgle ikke er udløbet.

en: Invalid selection. Please select one of the available choices.
da_DK: Ugyldigt valg. Vælg venligst en af de tilgængelige valgmuligheder.

en: Invalid value
da_DK: Ugyldig værdi

en: Iraq
da_DK: Irak

en: Ireland
da_DK: Irland

en: Israeli New Sheqel
da_DK: Israelsk ny shekel

en: Italian
da_DK: Italiensk

en: Italy
da_DK: Italien

en: Item
da_DK: Element

en: Item has been deleted.
da_DK: Elementet er slettet.

en: Item has been saved.
da_DK: Elementet er gemt.

en: Jan
da_DK: jan

en: January
da_DK: Januar

en: Japanese
da_DK: Japansk

en: Japanese Yen
da_DK: Japanske yen

en: Job Search Aids
da_DK: Hjælp til jobsøgning

en: Job Type
da_DK: Jobtype

en: Jul
da_DK: jul

en: July
da_DK: Juli

en: Jun
da_DK: jun

en: June
da_DK: Juni

en: Kazakhstan
da_DK: Kasakhstan

en: Keep background updates enabled
da_DK: Hold baggrundsopdateringer aktiveret

en: Key
da_DK: Nøgle

en: Korean
da_DK: Koreansk

en: Kyrgyzstan
da_DK: Kirgisistan

en: Label
da_DK: Etiket (label)

en: Label Visibility
da_DK: Etiketsynlighed

en: Language
da_DK: Sprog

en: Laothian
da_DK: Laotiske

en: Large
da_DK: Stor

en: Large - Centered
da_DK: Stor - Centreret

en: Large - Left Aligned
da_DK: Stor - Venstrestillet

en: Large - Right Aligned
da_DK: Stor - Højrestillet

en: Last
da_DK: Efternavn

en: Last 30 Days
da_DK: Seneste 30 dage

en: Last Entry: %s
da_DK: Sidste indtastning: %s

en: Last Name
da_DK: Efternavn

en: Latest values:
da_DK: Seneste værdier:

en: Latvia
da_DK: Letland

en: Latvian
da_DK: Letlansk

en: Law Enforcement/Security
da_DK: Politi/vagt/sikkerhed

en: Learn more
da_DK: Lær mere

en: Lebanon
da_DK: Libanon

en: Left aligned
da_DK: Venstrestillet

en: Legal
da_DK: Lovgivning

en: Less than a month
da_DK: Mindre end en måned

en: Less than once a month
da_DK: Mindre end en gang om måneden

en: Libya
da_DK: Libyen

en: License Key
da_DK: Licensnøgle

en: Light
da_DK: Lys

en: Limit Form Activity
da_DK: Begræns formularaktivitet

en: Limit Number of Entries
da_DK: Begræns antallet af indtastninger

en: Limit number of entries
da_DK: Begræns antallet af indtastninger

en: Limit the number of entries a form can generate and/or schedule a time period the form is active.
da_DK: Begræns antallet af indtastninger en formular kan generere og/eller planlæg en periode hvor formularen er aktiv.

en: Link Text
da_DK: Linktekst

en: List
da_DK: Liste

en: Lithuania
da_DK: Litauen

en: Lithuanian
da_DK: Litauisk

en: Loaded Extensions
da_DK: Indlæste udvidelser

en: Loading
da_DK: Indlæser

en: Loading...
da_DK: Indlæser…

en: Log Files
da_DK: Log-filer

en: Log file could not be deleted.
da_DK: Log-fil kunne ikke slettes.

en: Log file was successfully deleted.
da_DK: Log-fil blev slettet uden problemer.

en: Logging
da_DK: Logger

en: Logging assists in tracking down issues by logging debug and error messages in Gravity Forms Core and Gravity Forms Add-Ons. Important information may be included in the logging messages, including API usernames, passwords and credit card numbers. Logging is intended only to be used temporarily while trying to track down issues. Once the issue is identified and resolved, it should be disabled.
da_DK: Logging hjælper med at spore problemer ved at logge debug- og fejlbeskeder i Gravity Forms kernen og Gravity Forms Add-Ons. Vigtig information kan inkluderes i logbeskederne, også API brugernavne, adgangskoder og kreditkortnumre. Logging er kun tænkt til at blive brugt midlertidigt, mens der forsøges på at spore problemer. Lige så snart problemet er identificeret og løst, bør logging blive deaktiveret.

en: Macau
da_DK: Macao

en: Macedonia
da_DK: Makedonien

en: Madagascar
da_DK: Madagaskar

en: Malay
da_DK: Malajisk

en: Malaysian Ringgit
da_DK: Malaysisk ringgit

en: Maldives
da_DK: Maldiverne

en: Male
da_DK: Mand

en: Management/Executive
da_DK: Drift/ledelse

en: Manufacturing/Operations
da_DK: Fremstilling/operationelt

en: Map your Form Fields to the available listed fields.
da_DK: Knyt dine formularfelter til de viste tilgængelige felter.

en: Mar
da_DK: mar

en: March
da_DK: Marts

en: Marital Status
da_DK: Civilstand

en: Mark as Active
da_DK: Marker som aktiv

en: Mark as Inactive
da_DK: Marker som inaktiv

en: Mark as Read
da_DK: Marker som læst

en: Mark as Spam
da_DK: Marker som spam

en: Mark as Unread
da_DK: Marker som ulæst

en: Mark read
da_DK: Marker som læst

en: Mark this entry as not spam
da_DK: Marker denne indtastning som ikke-spam

en: Mark this entry as spam
da_DK: Marker denne indtastning som spam

en: Mark this entry as unread
da_DK: Marker denne indtastning som ulæst

en: Mark unread
da_DK: Marker som ulæst

en: Married
da_DK: Gift

en: Marshall Islands
da_DK: Marshalløerne

en: Mask
da_DK: Maske

en: Math Challenge
da_DK: Matematikopgave

en: Mauritania
da_DK: Mauritanien

en: Max
da_DK: Maks

en: Maximum Characters
da_DK: Maksimale antal tegn

en: Maximum Execution Time
da_DK: Maksimal tid til afvikling

en: Maximum File Size
da_DK: Maksimal filstørrelse:

en: Maximum File Upload Size
da_DK: Maksimal filstørrelse ved upload

en: Maximum File Uploads
da_DK: Maksimalt antal filer til upload

en: Maximum Input Variables
da_DK: Maksimale input-variabler

en: Maximum Number of Files
da_DK: Maksimale antal filer

en: Maximum Post Size
da_DK: Maksimale indlægsstørrelse

en: Maximum Rows
da_DK: Maksimale antal rækker

en: Maximum allowed on this server: %sMB
da_DK: Maksimalt tilladt på denne server: %sMB

en: Maximum number of files reached
da_DK: Maksimale antal filer nået

en: May
da_DK: Maj

en: Mbstring Enabled
da_DK: Mbstring aktiveret

en: Mcrypt Enabled
da_DK: Mcrypt aktiveret

en: Medium - Centered
da_DK: Medium - Centreret

en: Medium - Left Aligned
da_DK: Medium - Venstrestillet

en: Medium - Right Aligned
da_DK: Medium - Højrestillet

en: Message
da_DK: Besked

en: Mexican Peso
da_DK: Mexicansk peso

en: Micronesia
da_DK: Mikronesien

en: Middle
da_DK: Mellemnavn

en: Migrating entry notes.
da_DK: Flytter indtastningsnoter.

en: Migrating forms.
da_DK: Flytter formularer.

en: Migrating incomplete submissions.
da_DK: Flytter ufuldstændige indsendelser.

en: Migrating leads. Step 1/3 Migrating entry headers. %d rows remaining.
da_DK: Flytter kundeemner. Trin 1/3 Flytter overskrifter på indtastninger. %d rækker tilbage.

en: Migrating leads. Step 2/3 Migrating entry details. %d rows remaining.
da_DK: Flytter kundeemner. Trin 2/3 Flytter indtastningsdetaljer. %d rækker tilbage.

en: Migrating leads. Step 3/3 Migrating entry meta. %d rows remaining.
da_DK: Flytter kundeemner. Trin 3/3 Flytter indtastningsdetaljer. %drækker tilbage.

en: Minimum Strength
da_DK: Minimumsstyrke

en: Minute
da_DK: Minut

en: Minutes
da_DK: Minutter

en: Mismatch
da_DK: Misforhold

en: Miss
da_DK: Fr.

en: Missing entry id
da_DK: Manglende indtasting-id

en: Missing form id
da_DK: Manglende formular-id

en: Mon
da_DK: man

en: Monday
da_DK: Mandag

en: Mongolia
da_DK: Mongoliet

en: Mongolian
da_DK: Mongolske

en: Month
da_DK: Måned

en: Monthly
da_DK: Månedlig

en: Months of the Year
da_DK: Måneder i året

en: Morocco
da_DK: Marokko

en: Move
da_DK: Flyt

en: Move this entry to the trash
da_DK: Flyt denne indtastning til papirkurven

en: Move this form to the trash
da_DK: Flyt denne formular til papirkurven

en: Move to Trash
da_DK: Flyt til papirkurven

en: Move to trash
da_DK: Flyt til papirkurven

en: Mr.
da_DK: Hr.

en: Mrs.
da_DK: Fr.

en: Ms.
da_DK: Fr.

en: Much Better
da_DK: Meget bedre

en: Much Worse
da_DK: Meget værre

en: Multi Select
da_DK: Flere valg

en: Multiple Files
da_DK: Flere filer

en: Name
da_DK: Navn

en: Name (First)
da_DK: Navn (Fornavn)

en: Name (Last)
da_DK: Navn (Efternavn)

en: Name Fields
da_DK: Navnefelter

en: Name Format
da_DK: Navneformat

en: Name Prefix Choices
da_DK: Valgmuligheder for navnepræfix

en: Name each of the pages on your form.  Page names are displayed with the selected progress indicator.
da_DK: Navngiv hver af siderne på din formular.  Sidenavne vises med den valgte forløbsbjælke.

en: Narrow the results by adding filters. Note that some field types support more options than others.
da_DK: Du kan indsnævre resultaterne ved at tilføje filtre. Bemærk, at nogle felttyper understøtter flere muligheder end andre.

en: Netherlands
da_DK: Holland

en: Network Active Plugins
da_DK: Aktive plugins i netværket

en: Neutral
da_DK: Hverken/eller

en: Never used
da_DK: Aldrig brugt

en: New
da_DK: Ny

en: New Form
da_DK: Ny formular

en: New Zealand Dollar
da_DK: New Zealandske dollars

en: New submission from
da_DK: Ny indsendelse fra

en: New version %s available.
da_DK: Ny version %s til rådighed.

en: Next
da_DK: Næste

en: Next Button
da_DK: Næste knap

en: Next Button Conditional Logic
da_DK: Næste-knap betingelser

en: Next Button Image
da_DK: Næste knapgrafik

en: Next Button Text
da_DK: Næste knaptekst

en: Next Page
da_DK: Næste side

en: No
da_DK: Nej

en: No Duplicates
da_DK: Ingen dubletter

en: No Icon
da_DK: Intet ikon

en: No entries for this field
da_DK: Ingen indtastninger for dette felt

en: No forms were found for your search query. %sView all forms%s.
da_DK: Ingen formularer blev fundet ved din søgning. %sVis alle formularer%s.

en: No notifications have been selected. Please select a notification to be sent.
da_DK: Ingen notifikationer valgt. Vælg venligst en notifikation der skal sendes.

en: No property values were found in the request body
da_DK: Ingen egenskabsværdier blev fundet i den valgte masse

en: No response
da_DK: Intet svar

en: No results
da_DK: Ingen resultater

en: No results matched
da_DK: Ingen resultater fundet

en: No results.
da_DK: Ingen resultater.

en: No-Conflict Mode
da_DK: Nulkonflikt tilstand

en: Non-Profit/Volunteer
da_DK: Non-Profit/frivillig

en: None
da_DK: Ingen

en: North America
da_DK: Nordamerika

en: North Korea
da_DK: Nordkorea

en: Northern Mariana Islands
da_DK: Nordlige Mariana Øer

en: Norway
da_DK: Norge

en: Norwegian
da_DK: Norsk

en: Norwegian Krone
da_DK: Norsk krone

en: Not Important
da_DK: Ikke vigtigt

en: Not Spam
da_DK: Ikke spam

en: Not Sure
da_DK: Ikke sikker

en: Not authorized
da_DK: Ikke autoriseret

en: Not employed and not looking for work
da_DK: Ikke i arbejde og er ikke jobsøgende

en: Not employed but looking for work
da_DK: Ikke ansat, men søger arbejde

en: Not found
da_DK: Intet fundet

en: Not implemented
da_DK: Ikke implementeret

en: Not writable
da_DK: Ikke skrivbar

en: Note: This is a simple form preview. This form may display differently when added to your page based on normal inheritance from parent theme styles.
da_DK: Note: Dette er en simpel forhåndsvisning af en formular. Formularen kan se anderledes ud, når den tilføjes til din side og påvirkes af styling fra temaet.

en: Notes
da_DK: Noter

en: Notification deleted.
da_DK: Notifikation slettet.

en: Notification duplicated.
da_DK: Notifikation dublikeret.

en: Notification not found
da_DK: Notifikation ikke fundet

en: Notifications
da_DK: Notifikationer

en: Notifications for %s were resent successfully.
da_DK: Notifikationer til %s blev gensendt.

en: Notifications were resent successfully.
da_DK: Notifikationerne blev gensendt.

en: Nov
da_DK: nov

en: Number
da_DK: Numre

en: Number Format
da_DK: Talformat

en: Number Range
da_DK: Talinterval

en: Number of Entries
da_DK: Antal indtastninger

en: Number of entries per page:
da_DK: Antallet af indtastninger per side:

en: Oct
da_DK: okt

en: October
da_DK: Oktober

en: Off
da_DK: Fra

en: On
da_DK: Til

en: Once a month
da_DK: En gang om måneden

en: Once a week
da_DK: En gang om ugen

en: Only digits are allowed
da_DK: Kun tal er tilladt

en: Only one Post Content field can be added to the form
da_DK: Kun ét felt til indlæggets indhold kan tilføjes

en: Only one Post Excerpt field can be added to the form
da_DK: Kun ét felt til indlæggets uddrag kan tilføjes

en: Only one Post Title field can be added to the form
da_DK: Kun ét felt til indlæggets titel kan tilføjes

en: Only one Shipping field can be added to the form
da_DK: Kun ét forsendelsesfelt kan tilføjes

en: Only one credit card field can be added to the form
da_DK: Kun ét kreditkortfelt kan tilføjes

en: Only one reCAPTCHA field can be added to the form
da_DK: Kun ét reCAPTCHA-felt kan føjes til formularen

en: Oops! There was an error saving the form title. Please refresh the page and try again.
da_DK: Ups! Det skete en fejl, da formularens titel blev gemt. Genindlæs venligst siden og prøv igen.

en: Oops! We could not locate your form.
da_DK: Ups! We kunne ikke finde din formular.

en: Oops! We could not locate your form. Please try again.
da_DK: Ups! Vi kunne ikke finde din formular. Prøv venligst igen.

en: Oops! We couldn't find your entry. Please try again
da_DK: Ups! Vi kunne ikke finde din indtastning. Prøv venligst igen

en: Oops!! Something went wrong. %sPlease try again or %scontact us%s.
da_DK: Ups! Noget gik galt. %sPrøv igen eller %skontakt os%s.

en: Oops!! Something went wrong.%sPlease try again or %scontact us%s.
da_DK: Ups! Et eller andet gik galt.%sPrøv igen eller %skontakt os%s.

en: Option
da_DK: Valgmulighed

en: Option Label
da_DK: Etiket for valgmulighed

en: Optional form fields
da_DK: Valgfrie formularfelter

en: Options
da_DK: Valgmuligheder

en: Order
da_DK: Ordre

en: Orders
da_DK: Ordrer

en: Other
da_DK: Andet

en: Other Settings
da_DK: Andre indstillinger

en: Output CSS
da_DK: Brug CSS

en: Output HTML5
da_DK: Brug HTML5

en: Over 3 years
da_DK: Mere end 3 år

en: Override Notifications
da_DK: Overskriv notifikationer

en: PAGE BREAK
da_DK: SIDESKIFT

en: Page
da_DK: Side

en: Page Conditional Logic
da_DK: Sidebetingelser

en: Page Names
da_DK: Sidenavne

en: Pagination
da_DK: Sideinddeling

en: Palestine, State of
da_DK: Palæstina

en: Papua New Guinea
da_DK: Papua Ny Guinea

en: Paragraph Text
da_DK: Tekst i afsnit

en: Parameter Name
da_DK: Parameternavn

en: Parameter Name:
da_DK: Parameternavn:

en: Parent
da_DK: Forælder

en: Part-Time
da_DK: Deltid

en: Pass Data Via Query String
da_DK: Send data via forespørgselsstreng

en: Password
da_DK: Adgangskode

en: Password strength unknown
da_DK: Adgangskodestyrke ukendt

en: Payment Amount
da_DK: Betalingsbeløb

en: Payment Date
da_DK: Betalingsdato

en: Payment Details
da_DK: Betalingsoplysninger

en: Payment Method
da_DK: Betalingsmetode

en: Payment Status
da_DK: Betalingsstatus

en: Payment failed to be captured. Reason: %s
da_DK: Betaling blev desværre ikke fanget. Årsag: %s

en: Payment has been authorized. Amount: %s. Transaction Id: %s.
da_DK: Betalingen er godkendt. Beløb: %s. Transaktion-Id: %s.

en: Payment has been completed. Amount: %s. Transaction Id: %s.
da_DK: Betaling er blevet gennemført. Beløb: %s. Transaktion-Id: %s.

en: Payment has been refunded. Amount: %s. Transaction Id: %s.
da_DK: Betaling er blevet refunderet. Beløb: %s. Transaktions-Id: %s.

en: Payment has failed. Amount: %s.
da_DK: Betaling mislykkedes. Beløb: %s.

en: Payment is pending. Amount: %s. Transaction Id: %s.
da_DK: Betaling afventer. Beløb: %s. transaktion-Id: %s.

en: Pending
da_DK: Afventer

en: Pending Review
da_DK: Afventer gennemlæsning

en: Per Diem
da_DK: Per dag

en: Permalinks are not in the correct format.
da_DK: Permalinks er ikke i det korrekte format.

en: Permanently Delete Entries
da_DK: Slet indtastninger permanent

en: Permission denied
da_DK: Tilladelse nægtet

en: Persian
da_DK: Persisk

en: Pharmaceutical/Biotech
da_DK: Lægemidler/bioteknologi

en: Philippine Peso
da_DK: Filippinsk peso

en: Philippines
da_DK: Filippinerne

en: Phone
da_DK: Telefon

en: Phone Format
da_DK: Telefonformat

en: Phone Number Format
da_DK: Telefonnr.-format

en: Phone format:
da_DK: Telefonformat

en: Placeholder
da_DK: Pladsholder

en: Placeholder Label
da_DK: Pladsholder etiket

en: Placeholder text is not supported when using the Rich Text Editor.
da_DK: Pladsholderteksten understøttes ikke når Rich Text Editoren bruges.

en: Placeholder:
da_DK: Pladsholder:

en: Placeholders
da_DK: Pladsholdere

en: Placeholders will not be submitted along with the form. Use Placeholders to give a hint at the expected value or format.
da_DK: Pladsholdere bliver ikke indsendt sammen med formularen. Brug pladsholdere til at give et vink om den forventede værdi eller format.

en: Please accept the terms
da_DK: Accepter venligst betingelserne

en: Please accept the terms.
da_DK: Accepter venligst betingelserne.

en: Please add a %s field to your form.
da_DK: Tilføj venligst et %s-felt til din formular.

en: Please enter a Title for this form. When adding the form to a page or post, you will have the option to hide the title.
da_DK: Skriv en titel til denne formular. Når du tilføjer formularen til en side eller et indlæg, kan du vælge, om den skal vises eller ej.

en: Please enter a URL.
da_DK: Skriv venligst en URL.

en: Please enter a confirmation name.
da_DK: Skriv venligst et navn til bekræftelse.

en: Please enter a form title.
da_DK: Skriv venligst en titel til formularen.

en: Please enter a unique form title.
da_DK: Indtast venligst en unik formulartitel.

en: Please enter a valid amount.
da_DK: Skriv venligst et gyldigt beløb.

en: Please enter a valid date in the format (%s).
da_DK: Vælg venligst en gyldig dato i formatet (%s).

en: Please enter a valid date.
da_DK: Vælg venligst en gyldig dato.

en: Please enter a valid email address for all highlighted routing rules above.
da_DK: Skriv venligst en gyldig e-mailadresse i alle de fremhævede routing-regler nedenunder.

en: Please enter a valid email address or merge tag in the BCC field.
da_DK: Skriv venligst en gyldig e-mailadresse eller flettetag i BCC-feltet.

en: Please enter a valid email address or merge tag in the CC field.
da_DK: Skriv venligst en gyldig e-mailadresse eller flettetag i CC-feltet.

en: Please enter a valid email address or merge tag in the Reply To field.
da_DK: Skriv venligst en gyldig e-mailadresse eller flettetag i Svar til-feltet.

en: Please enter a valid email address.
da_DK: Skriv venligst en gyldig e-mailadresse.

en: Please enter a valid license key.
da_DK: Indtast venligst en gyldig licensnøgle.

en: Please enter a valid quantity
da_DK: Indtast venligst et gyldigt antal

en: Please enter a valid quantity. Quantity cannot contain decimals.
da_DK: Skriv venligst et gyldigt antal. Tallet kan ikke indeholde decimaler.

en: Please enter a valid time.
da_DK: Vælg venligst et gyldigt tidspunkt.

en: Please enter a valid value.
da_DK: Skriv venligst en gyldig værdi.

en: Please enter name.
da_DK: Udfyld venligst navn.

en: Please enter your card's security code.
da_DK: Skriv venligst dit korts sikkerhedskode (CVC).

en: Please enter your credit card information.
da_DK: Skriv venligst dine kreditkortoplysninger.

en: Please resolve the following issues to use %s:
da_DK: Vær venlig at løse følgende problemer for at bruge %s:

en: Please select a form
da_DK: Vælg venligst en formular

en: Please select a form.
da_DK: Vælg venligst en formular.

en: Please select a page.
da_DK: Vælg venligst en side.

en: Please select at least one entry.
da_DK: Vælg venligst mindst én indtastning.

en: Please select at least one entry...
da_DK: Vælg venligst mindst en indtastning...

en: Please select the currency for your location.  Currency is used for pricing fields and price calculations.
da_DK: Vælg hvilken valuta du bruger. Valuta bruges til prisfelter og prisudregninger.

en: Please select the fields to be exported
da_DK: Vælg venligst de felter der skal eksporteres

en: Please select the forms to be exported
da_DK: Vælg venligst de formularer der skal eksporteres

en: Please wait for the uploading to complete
da_DK: Vent venligst til upload er fuldført

en: Plugin Logging Settings
da_DK: Pluginets log-indstilliinger

en: Poland
da_DK: Polen

en: Polish
da_DK: Polsk

en: Polish Zloty
da_DK: Polske zloty

en: Portuguese
da_DK: Portugisisk

en: Portuguese (Brazil)
da_DK: Portugisisk (Brasilien)

en: Portuguese (Portugal)
da_DK: Portugisisk (Portugal)

en: Post
da_DK: Indlæg

en: Post Author
da_DK: Indlæggets forfatter

en: Post Body
da_DK: Indlægsindhold

en: Post Category
da_DK: Indlægskategori

en: Post Content Template
da_DK: Indlæg indholdsskabelon

en: Post Custom Field
da_DK: Indlægs egne felter

en: Post Edit URL
da_DK: Indlæggets URL til redigering

en: Post Excerpt
da_DK: Indlægsuddrag

en: Post Fields
da_DK: Indlægsfelter

en: Post Fields allow you to add fields to your form that create Post Drafts in WordPress from the submitted data.
da_DK: Indlægsfelter gør det muligt at oprette nye indlæg (som kladder) i WordPress, ud fra den indtastede information.

en: Post Format
da_DK: Indlægsformat

en: Post Id
da_DK: Indlægs-id

en: Post Image
da_DK: Indlægsbillede

en: Post Payment Actions
da_DK: Handlinger efter betaling

en: Post Status
da_DK: Indlæggets status

en: Post Tags
da_DK: Indlægstags

en: Post Title
da_DK: Indlægstitel

en: Post Title Template
da_DK: Indlæg titelskabelon

en: Postal Code
da_DK: Postnr.

en: Pound Sterling
da_DK: Pund sterling

en: Predefined Choices
da_DK: Prædefinerede valg

en: Prefer Not to Answer
da_DK: Vil helst ikke svare

en: Prefix
da_DK: Præfiks

en: Prefix Choices
da_DK: Præfix-valgmuligheder

en: Preview
da_DK: Forhåndsvis

en: Preview this Form
da_DK: Forhåndsvis denne formular

en: Preview this form to see your custom icon.
da_DK: Forhåndsvis denne formular for at se dit brugerdefinerede ikon.

en: Previous
da_DK: Forrige

en: Previous Button
da_DK: Forrige knap

en: Previous Button Image
da_DK: Forrige knap grafik

en: Previous Button Text
da_DK: Forrige knap tekst

en: Previous Page
da_DK: Forrige side

en: Price
da_DK: Pris

en: Price:
da_DK: Pris:

en: Pricing Fields
da_DK: Prisfelter

en: Pricing fields allow you to add fields to your form that calculate pricing for selling goods and services.
da_DK: Prisfelter gør det muligt at tilføje felter til din formular, der kan udregne priser, f.eks. hvis du sælger varer eller services.

en: Pricing form fields
da_DK: Pris-formularfelter

en: Print
da_DK: Udskriv

en: Print Entries
da_DK: Udskriv indtastninger

en: Print Preview
da_DK: Vis udskrift

en: Print all of the selected entries at once.
da_DK: Udskriv alle de markerede indtastninger på én gang.

en: Private API Key
da_DK: Privat API-nøgle

en: Probably
da_DK: Sandsynligvis

en: Probably Not
da_DK: Nok ikke

en: Process %s feed only when payment is received.
da_DK: Behandl kun %s-feedet, når betaling er modtaget.

en: Process this feed if
da_DK: Behandl dette feed, hvis

en: Processing
da_DK: Under behandling

en: Product
da_DK: Produkt

en: Product Field
da_DK: Produktfelt

en: Product Field Mapping
da_DK: Produktfelt kortlægning

en: Product Name
da_DK: Produktnavn

en: Products &amp; Services Settings
da_DK: Produkter og tjenester-indstillinger

en: Products and Services
da_DK: Produkter og tjenester

en: Professional Services
da_DK: Professionelle services

en: Progress Bar
da_DK: Forløbsbjælke

en: Progress Bar Completion Text
da_DK: Forløbsbjælke for fuldført tekst

en: Progress Bar Confirmation Display
da_DK: Forløbsbjælkens visning af bekræftelse

en: Progress Bar Style
da_DK: Stil for forløbsbjælke

en: Progress Indicator
da_DK: Statusindikator

en: Property key incorrect
da_DK: Nøgle for egenskab ikke korrekt

en: Property values should be sent as an array
da_DK: Værdier for egenskab skal sendes som en opstilling

en: Protect your form entries from spam using Akismet.
da_DK: Beskyt dine formularer mod spam med Akismet.

en: Province
da_DK: Provins

en: Public API Key
da_DK: Offentlig API-nøgle

en: Published
da_DK: Udgivet

en: QA/Quality Control
da_DK: QA/kvalitetssikring

en: QR Code
da_DK: QR-kode

en: Qty
da_DK: Antal

en: Qty:
da_DK: Antal:

en: Quantity
da_DK: Antal

en: Quantity:
da_DK: Antal:

en: Queued for upgrade.
da_DK: Sat i kø til opgradering.

en: Radio Buttons
da_DK: Radioknapper

en: Range
da_DK: Interval

en: Re-run database upgrade
da_DK: Kør databaseopgraderingen igen

en: Read more about reCAPTCHA.
da_DK: Læs mere om reCAPTCHA.

en: Real Estate
da_DK: Ejendomsmægler

en: Recent
da_DK: Nyligt

en: Recurring Amount
da_DK: Gentagende beløb

en: Recurring Payments
da_DK: Gentagende betalinger

en: Recurring Times
da_DK: Antal gentagelser

en: Red
da_DK: Rød

en: Redirect
da_DK: Videresend

en: Redirect Form to Page
da_DK: Videresend formular til en Side

en: Redirect Form to URL
da_DK: Videresend formular til URL

en: Redirect URL
da_DK: Videresend til URL

en: Refunds
da_DK: Tilbagebetalinger

en: Registration
da_DK: Registrering

en: Reject Request
da_DK: Afvis anmodning

en: Remove Star
da_DK: Fjern stjernemarkering

en: Remove a condition
da_DK: Fjern en betingelse

en: Remove this row
da_DK: Fjern denne række

en: Reply To
da_DK: Svar til

en: Report Copied!
da_DK: Rapport kopieret!

en: Report generated!
da_DK: Rapport genereret!

en: Request Control
da_DK: Anmod om kontrol

en: Request again
da_DK: Anmod igen

en: Require Login Message
da_DK: Besked når der kræves login

en: Require user to be logged in
da_DK: Tillad kun brugere der er logget ind

en: Required
da_DK: Påkrævet

en: Required Field
da_DK: Påkrævet felt

en: Required Gravity Forms Add-On "%s" does not meet minimum version requirement: %s.
da_DK: En påkrævet Gravity Forms Add-On "%s" møder ikke minimumskravet til versionen: %s.

en: Required Gravity Forms Add-On is missing: %s.
da_DK: En påkrævet Gravity Forms Add-On mangler: %s.

en: Required PHP extension "%s" does not meet minimum version requirement: %s.
da_DK: Påkrævede PHP-udvidelse "%s" møder ikke minimumskravet for versionen: %s.

en: Required PHP extension missing: %s
da_DK: Påkrævet PHP-udvidelse mangler: %s.

en: Required PHP function missing: %s
da_DK: Påkrævet PHP-funktion mangler: %s.

en: Required WordPress plugin is missing: %s.
da_DK: En påkrævet WordPress plugin mangler: %s.

en: Required form fields
da_DK: Påkrævede formularfelter

en: Requirements check
da_DK: Tjek af krav

en: Resend Notifications
da_DK: Gensend notifikationer

en: Resending...
da_DK: Gensender…

en: Reset
da_DK: Nulstil

en: Reset Views
da_DK: Nulstil visninger

en: Response code: %s
da_DK: Svarkode: %s

en: Restaurant/Food Service
da_DK: Restaurant/madtilberedning

en: Restore
da_DK: Gendan

en: Restrictions
da_DK: Begrænsninger

en: Results
da_DK: Resultater

en: Results Filters
da_DK: Resultatfiltre

en: Retail
da_DK: Detailhandel

en: Retired
da_DK: Pensioneret

en: Return to Form List
da_DK: Gå tilbage til listen

en: Rev.
da_DK: Pastor

en: Revenue
da_DK: Omsætning

en: Review Form
da_DK: Gennemse formular

en: Reviewing Form Submissions
da_DK: Gennemser formularindsendelser

en: Right aligned
da_DK: Højrestillet

en: Romania
da_DK: Rumænien

en: Romanian
da_DK: Rumænsk

en: Rounding
da_DK: Afrunding

en: Rules
da_DK: Regler

en: Russia
da_DK: Rusland

en: Russian
da_DK: Russisk

en: Russian Ruble
da_DK: Russiske rubler

en: START PAGING
da_DK: START SIDEINDDELING

en: Saint Kitts and Nevis
da_DK: Saint Kitts og Nevis

en: Saint Martin
da_DK: Skt. Martin

en: Saint Vincent and the Grenadines
da_DK: Saint Vincent og Grenadinerne

en: Sales
da_DK: Salg

en: Same as previous
da_DK: Samme som foregående

en: Sample Option
da_DK: Eksempel på valgmulighed

en: Sample: phone={Phone:1}&email={Email:2}
da_DK: Eksempel: phone={Phone:1}&email={Email:2}

en: Sao Tome and Principe
da_DK: Sao Tome og Principe

en: Sat
da_DK: lør

en: Satisfaction
da_DK: Tilfredshed

en: Satisfied
da_DK: Tilfreds

en: Saturday
da_DK: Lørdag

en: Saudi Arabia
da_DK: Saudi Arabien

en: Save
da_DK: Gem

en: Save & Continue Link
da_DK: Gem & fortsæt-link

en: Save & Continue Token
da_DK: Gem & fortsæt-kode

en: Save &amp; Continue Email Input
da_DK: Gem &amp; fortsæt e-mailinput

en: Save &amp; Continue Link
da_DK: Gem &amp; fortsæt-link

en: Save &amp; Continue Token
da_DK: Gem &amp; fortsæt-token

en: Save Confirmation
da_DK: Gem bekræftelse

en: Save Settings
da_DK: Gem indstillinger

en: Save and Continue
da_DK: Gem og fortsæt

en: Save and Continue Confirmation
da_DK: Gem og fortsæt bekræftelse

en: Save and Continue Email
da_DK: Gem og fortsæt e-mail

en: Save and Continue Email Sent Confirmation
da_DK: Bekræftelse på Gem og fortsæt e-mail sendt

en: Save and Continue Later
da_DK: Gem og fortsæt senere

en: Save and continue email is requested
da_DK: Har anmodet om Gem og fortsæt e-mail

en: Save as
da_DK: Gem som

en: Save as new custom choice
da_DK: Gem som ny valgmulighed

en: Saved
da_DK: Gemt

en: Saved! Redirecting...
da_DK: Gemt! Sender dig videre…

en: Saving
da_DK: Gemmer

en: Saving...
da_DK: Gemmer…

en: Schedule Form
da_DK: Planlæg formular

en: Schedule Form End Date/Time
da_DK: Planlagt slutdato/tidspunkt

en: Schedule Start Date/Time
da_DK: Planlagt startdato/tidspunkt

en: Schedule a time period the form is active.
da_DK: Planlæg en tidsramme hvor formularen er aktiv.

en: Science/Research
da_DK: Forskning

en: Scores are weighted calculations. Items ranked higher are given a greater score than items that are ranked lower. The total score for each item is the sum of the weighted scores.
da_DK: Score er vægtede beregninger. Elementer rangeret højere får en højere score end elementer, der er rangeret lavere. Den samlede score for hvert element er summen af de vægtede resultater.

en: Search
da_DK: Søg

en: Search Forms
da_DK: Søgeformularer

en: Seasonal
da_DK: Sæsonarbejder

en: Second Choice
da_DK: Andet valg

en: Second Option
da_DK: Anden valgmulighed

en: Secret Key
da_DK: Hemmelig nøgle

en: Section
da_DK: Sektion

en: Section Break
da_DK: Afsnitsdeler

en: Security Code
da_DK: Sikkerhedskode (CVC)

en: Select All
da_DK: Vælg alle

en: Select Categories
da_DK: Vælg kategorier

en: Select Date Range
da_DK: Vælg datointerval

en: Select Fields
da_DK: Vælg felter

en: Select Files
da_DK: Vælg filer

en: Select Forms
da_DK: Vælg formularer

en: Select On or Off to enable or disable no-conflict mode. Setting this to On will prevent extraneous scripts and styles from being printed on Gravity Forms admin pages, reducing conflicts with other plugins and themes.
da_DK: Vælg til eller fra for at aktivere eller deaktivere Nulkonflikt tilstand. Slår du det til, bliver overflødige scripts og styles ikke inkluderet i Gravity Forms administrationen, hvilket nedsætter risikoen for konflikter med andre plugins og themes.

en: Select a %s Field
da_DK: Vælg et %s-felt

en: Select a Currency
da_DK: Vælg en valuta

en: Select a Field
da_DK: Vælg et felt

en: Select a Form
da_DK: Vælg en formular

en: Select a Mask
da_DK: Vælg maske

en: Select a Page
da_DK: Vælg en side

en: Select a category
da_DK: Vælg en kategori

en: Select a category and customize the predefined choices or paste your own list to bulk add choices.
da_DK: Vælg en kategori og tilpas de foruddefinerede valgmuligheder eller indsæt din egen liste for at tilføje mange på én gang.

en: Select a date range. Setting a range will limit the export to entries submitted during that date range. If no range is set, all entries will be exported.
da_DK: Vælg et datointerval. Sættes et interval, begrænses eksporten til indtastninger foretaget i dette interval. Hvis intet interval sættes, eksporteres alle indtastninger.

en: Select a field
da_DK: Vælg et felt

en: Select a form
da_DK: Vælg en formular

en: Select a form below to add it to your post or page.
da_DK: Vælg en formular nedenunder for at tilføje den til et indlæg eller en side.

en: Select a form below to export entries. Once you have selected a form you may select the fields you would like to export and then define optional filters for field values and the date range. When you click the download button below, Gravity Forms will create a CSV file for you to save to your computer.
da_DK: Vælg en formular nedenfor for at eksportere indtastninger. Når du har valgt en formular, kan du vælge de felter, du ønsker at eksportere, og derefter definere valgfrie filtre for feltværdier og datointerval. Når du klikker på download-knappen nedenfor, vil Gravity Forms oprette en CSV-fil, som du kan gemme på din computer.

en: Select a form field size from the available options. This will set the width of the field. Please note: if using a paragraph field, the size applies only to the height of the field.
da_DK: Vælg en formular feltstørrelse fra de tilgængelige muligheder. Dette vil indstille bredden på feltet. Bemærk venligst: Hvis du bruger et afsnitsfelt, så vil kun højden blive påvirket.

en: Select a form from the list to add it to your post or page.
da_DK: Vælg en formular på listen for at føje det til dit indlæg eller side.

en: Select a format
da_DK: Vælg et format

en: Select a product field
da_DK: Vælg et produktfelt

en: Select a transaction type
da_DK: Vælg en transaktionstype

en: Select a transaction type.
da_DK: Vælg en transaktionstype.

en: Select all %s{0}%s entries.
da_DK: Vælg alle %s{0}%s indtastninger.

en: Select an action
da_DK: Vælg en handling

en: Select an action for this shortcode. Actions are added by some add-ons.
da_DK: Vælg en handling for denne kortkode. Handlinger tilføjes af nogle add-ons.

en: Select an existing custom field
da_DK: Vælg et eksisterende brugerdefineret felt

en: Select files
da_DK: Vælg filer

en: Select how many times the recurring payment should be made.  The default is to bill the customer until the subscription is canceled.
da_DK: Vælg hvor mange gange den tilbagevendende betaling skal foretages. Standarden er at fakturere kunden, indtil abonnementet annulleres.

en: Select how you would like the sales data to be displayed.
da_DK: Vælg hvordan du ønsker salgstallene vist.

en: Select image size
da_DK: Vælg billedstørrelse

en: Select one or more image metadata field to be displayed along with the image upload field. They enable users to enter additional information about the uploaded image.
da_DK: Vælg en eller flere billede metadatafelter der skal vises sammen med billede upload-feltet. Dette gør det muligt for brugeren at indtaste yderligere information om billedet der uploades.

en: Select the author that will be used for the post that is created by the form entry.
da_DK: Vælg hvilken forfatter der skal bruges til posten, der oprettes til formularindtastningen.

en: Select the category that will be used for the post that is created by the form entry.
da_DK: Vælg hvilken kategori der skal bruges til posten, der oprettes til formularindtastningen.

en: Select the country you would like to be selected by default when the form gets displayed.
da_DK: Vælg det land der skal bruges som standard når formularen vises.

en: Select the custom field name from available existing custom fields, or enter a new custom field name.
da_DK: Vælg navn til brugerdefineret felt fra de tilgængelige eksisterende egne felter, eller skriv et nyt navn.

en: Select the default description placement.  Descriptions can be placed above the field inputs or below the field inputs. This setting can be overridden in the appearance settings for each field.
da_DK: Vælg standardplacering for beskrivelse. Beskrivelser kan placeres over eller under feltinputs. Denne indstilling kan tilsidesættes i Visning-indstillingerne for hvert felt.

en: Select the default sub-label placement.  Sub-labels can be placed above the field inputs or below the field inputs. This setting can be overridden in the appearance settings for each field.
da_DK: Vælg standardplacering for placering af underetiket. Underetiketter kan placeres over eller under feltinputs. Denne indstilling kan tilsidesættes i Visning-indstillingerne for hvert felt.

en: Select the description placement.  Descriptions can be placed above the field inputs or below the field inputs.
da_DK: Vælg hvor beskrivelsen skal placeres. Beskrivelser kan placeres over eller under feltinputs.

en: Select the field to be used as the source for the values for this field.
da_DK: Vælg det felt der skal bruges som kilde for værdierne for dette felt.

en: Select the fields you would like to include in the export.
da_DK: Vælg de felter du ønsker at medtage i eksporten.

en: Select the fields you'd like to use in this Address Field and customize the Sub-Labels by entering new ones.
da_DK: Vælg de felter du vil bruge i dette adressefelt og tilpas underetiketterne ved at indtaste nye.

en: Select the fields you'd like to use in this Name field and customize the Sub-Labels by entering new ones.
da_DK: Vælg de felter du vil bruge i navnefeltet og tilpas underetiketterne ved at indtaste nye.

en: Select the form you would like to export entry data from. You may only export data from one form at a time.
da_DK: Vælg den formular du vil eksportere indtastninger fra. Du kan kun eksportere indtastninger fra én formular ad gangen.

en: Select the format of numbers that are allowed in this field. You have the option to use a comma or a dot as the decimal separator.
da_DK: Vælg formatet for tal der tillades i dette felt. Du kan vælge at bruge komma eller punktum til decimaler.

en: Select the format you would like to use for the Name field.  There are 3 options, Normal which includes First and Last Name, Extended which adds Prefix and Suffix, or Simple which is a single input field.
da_DK: Vælg hvilket format du vil bruge til navnefeltet. Der er 3 muligheder – Normal der inkluderer for- og efternavn, Udvidet der også viser præfiks og suffiks, eller Simpel der blot er ét enkelt felt.

en: Select the format you would like to use for the date input.
da_DK: Vælg hvilket format du vil bruge til datoer.

en: Select the format you would like to use for the phone input.  Available options are domestic US/CANADA style phone number and international long format phone number.
da_DK: Vælg hvilket format du vil bruge til telefon-feltet. Vælg mellem USA/Canada-format eller internationale, lange telefon numre.

en: Select the format you would like to use for the time field.  Available options are 12 hour (i.e. 8:30 pm) and 24 hour (i.e. 20:30).
da_DK: Vælg hvilket format du vil bruge til tidsfeltet. Vælg mellem 12 timer (8:30 pm) eller 24 timer (20:30).

en: Select the forms you would like to export.
da_DK: Vælg hvilke formualrer du vil eksportere.

en: Select the forms you would like to export. When you click the download button below, Gravity Forms will create a JSON file for you to save to your computer. Once you've saved the download file, you can use the Import tool to import the forms.
da_DK: Vælg de formularer, du gerne vil eksportere. Når du klikker på download-knappen nedenfor, vil Gravity Forms oprette en JSON-fil, som du kan gemme på din computer. Når du har gemt downloadfilen, kan du bruge Import-værktøjet til at importere formularerne.

en: Select the label visibility for this field.  Labels can either inherit the form setting or be hidden.
da_DK: Vælg etiketsynlighed for dette felt. Etiketter kan enten arve formularindstillingen eller skjules.

en: Select the language you would like to use for the reCAPTCHA display from the available options.
da_DK: Vælg sproget, du vil bruge, når reCAPTCHA feltet vises.

en: Select the page you would like the user to be redirected to after they have submitted the form.
da_DK: Vælg den side du vil sende brugere til, efter de har udfyldt formularen

en: Select the post format that will be used for the post that is created by the form entry.
da_DK: Vælg hvilket format (posttype) der skal bruges til posten, der oprettes til formularindtastningen.

en: Select the post status that will be used for the post that is created by the form entry.
da_DK: Vælg den status, der skal bruges til posten, der oprettes til formularindtastningen.

en: Select the province you would like to be selected by default when the form gets displayed.
da_DK: Vælg den provins der skal bruges som standard når formularen vises.

en: Select the state you would like to be selected by default when the form gets displayed.
da_DK: Vælg den stat, der skal bruges som standard, når formularen vises.

en: Select the sub-label placement.  Sub-labels can be placed above the field inputs or below the field inputs.
da_DK: Vælg placering af underetiketter. Underetiketter kan placeres over eller under feltinputs.

en: Select the type of CAPTCHA you would like to use.
da_DK: Vælg den type CAPTCHA du vil bruge.

en: Select the type of address you would like to use.
da_DK: Vælg hvilken type adresse du vil bruge.

en: Select the type of field from the available form fields.
da_DK: Vælg feltets type fra de tilgængelige formularfelter.

en: Select the type of inputs you would like to use for the date field. Date Picker will let users select a date from a calendar. Date Field will let users free type the date.
da_DK: Vælg typen af input du vil bruge til datofeltet. Datovælger lader brugeren vælge fra en kalender. Datofelt lader brugeren skrive datoen selv.

en: Select the visibility for this field.
da_DK: Vælg synligheden på dette felt.

en: Select the visual theme for the reCAPTCHA field from the available options to better match your site design.
da_DK: Vælg det visuelle udtryk (tema) til reCAPTCHA-feltet, så det passer bedre til sidens design.

en: Select this option to enable multiple files to be uploaded for this field.
da_DK: Vælg denne indstilling for at muliggøre upload af flere filer til dette felt.

en: Select this option to limit user input to unique values only.  This will require that a value entered in a field does not currently exist in the entry database for that field.
da_DK: Vælg dette for at begrænse indtastninger i feltet til unikke værdier. Dette vil kræve, at den indtastede værdi i feltet ikke allerede eksisterer i databasen for det pågældende felt.

en: Select this option to make the form field required.  A required field will prevent the form from being submitted if it is not filled out or selected.
da_DK: Vælg dette for at gøre feltet påkrævet. Formularen kan ikke sendes før alle påkrævede felter/muligheder er udfyldt eller valgt.

en: Select this setting to display the option as activated by default when the form first loads.
da_DK: Vælg denne indstilling for, som standard, at vise indstillingen aktiveret, når formularen loades første gang.

en: Select which Product this field is tied to.
da_DK: Vælg hvilket produkt dette felt er tilknyttet.

en: Select which actions should only occur after payment has been received.
da_DK: Vælg hvilke handlinger der kun skal ske efter betaling er blevet modtaget.

en: Select which categories are displayed. You can choose to display all of them or select individual ones.
da_DK: Vælg hvilke kategorier der vises. Du kan vælge at vise alle eller kun bestemte kategorier.

en: Select which field determines the payment amount, or select 'Form Total' to use the total of all pricing fields as the payment amount.
da_DK: Vælg hvilket felt der bestemmer beløbsstørrelsen, eller vælg 'Formular i alt' for at bruge summen af alle prisfelter som beløbsstørrelse.

en: Select which field determines the recurring payment amount, or select 'Form Total' to use the total of all pricing fields as the recurring amount.
da_DK: Vælg, hvilket felt der bestemmer størrelsen af gentagende betaling, eller vælg 'Formular i alt' for at bruge summen af alle prisfelter som beløbsstørrelse.

en: Select which progress bar style you would like to use.  Select custom to choose your own text and background color.
da_DK: Vælg hvilken forløbsbjælke du ønsker at bruge. Vælg brugerdefineret for at vælge din egen tekst og baggrundsfarve.

en: Select which type of visual progress indicator you would like to display.  Progress Bar, Steps or None.
da_DK: Vælg hvilken type visuel forløbsbjælke du ønsker at vise. Statusbjælke, Trin eller Ingen.

en: Select yes or no to enable or disable CSS output.  Setting this to no will disable the standard Gravity Forms CSS from being included in your theme.
da_DK: Vælg ja eller nej for at aktivere eller deaktivere CSS-output. Vælger du nej, bliver Gravity Forms standard og udseende ikke inkluderet i dit theme.

en: Select yes or no to enable or disable HTML5 output. Setting this to no will disable the standard Gravity Forms HTML5 form field output.
da_DK: Vælg ja eller nej for at aktivere eller deaktivere HTML5-input felter. Vælger du nej, bruger Gravity Forms ikke HTML5-felter.

en: Select your billing cycle.  This determines how often the recurring payment should occur.
da_DK: Vælg din betalingsfrekvens. Dette bestemmer, hvor ofte den gentagende betaling skal ske.

en: Selected
da_DK: Valgt

en: Selecting this option will set the post author to the WordPress user that submitted the form.
da_DK: Vælg denne for at gøre WordPress-brugeren der sendte formularen til indlæggets forfatter.

en: Self-employed
da_DK: Selvstændig

en: Send Link
da_DK: Send link

en: Send To
da_DK: Send til

en: Send To Email Address
da_DK: Send til e-mailadresse

en: Send this notification if
da_DK: Send denne notifikation hvis

en: Send to
da_DK: Send til

en: Sep
da_DK: sep

en: Separate tags with commas
da_DK: Adskil flere tags med kommaer

en: Separated with commas (i.e. jpg, gif, png, pdf)
da_DK: Separeret med komma (f.eks. jpg, gif, png, pdf)

en: Serbia
da_DK: Serbien

en: Serbian
da_DK: Serbisk

en: Server Environment
da_DK: Server-miljø

en: Set as Featured Image
da_DK: Brug som udvalgt billede

en: Set this to ON to display the Forms menu in the WordPress top toolbar. The Forms menu will display the latest ten forms recently opened in the form editor.
da_DK: Sæt denne til ON for at vise formularmenuen i den øverste WordPress værktøjslinje. Formularmenuen vil vise de sidste ti formularer, der har været åbnet i formular-editoren.

en: Set this to ON to prevent extraneous scripts and styles from being printed on Gravity Forms admin pages, reducing conflicts with other plugins and themes.
da_DK: Sæt denne til TIL for at forhindre eksterne scripts og styles i at blive anvendt på Gravity Forms&#39;s admin-sider og dermed reducere konflikter med andre plugins og temaer.

en: Settings
da_DK: Indstillinger

en: Settings License Key
da_DK: Indstillinger licensnøgle

en: Setup Email Notifications for this Form
da_DK: Opsæt e-mailnotifikationer for denne formular

en: Setup Fee
da_DK: Startgebyr

en: Seychelles
da_DK: Seychellerne

en: Shipping
da_DK: Forsendelse

en: Short
da_DK: Kort

en: Show
da_DK: Vis

en: Show more
da_DK: Vis mere

en: Show/hide QR Code
da_DK: Vis/skjul QR-kode

en: Sign up%s for an API key pair for your site.
da_DK: Tilmeld dig%s for at få et API-nøgle par til dit websted.

en: Singapore Dollar
da_DK: Singapore dollars

en: Single Line Text
da_DK: En linjes tekst

en: Single Method
da_DK: Enkelt metode

en: Single Product
da_DK: Enkelt produkt

en: Sinhalese
da_DK: Sinhalesiske

en: Site Key
da_DK: Webstedsnøgle (site key)

en: Site Registration
da_DK: Webstedsregistrering

en: Site URL
da_DK: Websteds-URL

en: Site registered
da_DK: Websted registreret

en: Size
da_DK: Størrelse

en: Skilled Labor
da_DK: Faglært arbejde

en: Slovak
da_DK: Slovakisk

en: Slovakia
da_DK: Slovakiet

en: Slovenia
da_DK: Slovenien

en: Slovenian
da_DK: Slovensk

en: Small
da_DK: Lille

en: Social Security Number
da_DK: CPR-nummer

en: Solomon Islands
da_DK: Solomon Øerne

en: Some College
da_DK: Universitet (ikke færdiggjort)

en: Somewhat Better
da_DK: Lidt bedre

en: Somewhat Important
da_DK: Mindre vigtigt

en: Somewhat Worse
da_DK: Værre

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
da_DK: Beklager, denne filtype er ikke tilladt af sikkerhedsmæssige årsager.

en: Sorry. This form is no longer accepting new submissions.
da_DK: Beklager, denne formular tillader ikke længere nye indsendelser.

en: Sorry. This form is no longer available.
da_DK: Beklager, denne formular er ikke længere tilgængelig.

en: Sorry. You must be logged in to view this form.
da_DK: Beklager, men du skal være logget ind for at se denne formular.

en: Source Field
da_DK: Kildefelt

en: Source URL
da_DK: Kilde-URL

en: Source Url
da_DK: Kilde URL

en: South Africa
da_DK: Sydafrika

en: South African Rand
da_DK: Sydafrikanske rand

en: South America
da_DK: Sydamerika

en: South Korea
da_DK: Sydkorea

en: Spain
da_DK: Spanien

en: Spanish
da_DK: Spansk

en: Spanish (Latin America)
da_DK: Spansk (Latinamerika)

en: Specify a mathematical formula. The result of this formula will be dynamically populated as the value for this field.
da_DK: Skriv den formel der skal bruges til at udregne værdi, der bliver indsat dynamisk i feltet.

en: Specify how many decimal places the number should be rounded to.
da_DK: Skriv hvor mange decimaler tallet skal afrundes til.

en: Specify the maximum file size in megabytes allowed for each of the files.
da_DK: Angiv den maksimale filstørrelse i megabytes tilladt for hver af filerne.

en: Specify the maximum number of files that can be uploaded using this field. Leave blank for unlimited. Note that the actual number of files permitted may be limited by this server's specifications and configuration.
da_DK: Angiv det maksimale antal filer, der kan uploades ved hjælp af dette felt. Udfyldes ikke for ubegrænset. Bemærk, at det faktiske antal tilladte filer kan være begrænset af denne servers specifikationer og konfiguration.

en: Specify whether or not to use Ajax to submit the form.
da_DK: Angiv hvorvidt Ajax skal anvendes eller ikke anvendes ved afsendelse af formularen.

en: Specify which notifications you would like to resend for the selected entries.
da_DK: Angiv hvilke notifikationer du gerne vil gensende for de valge indtastninger.

en: Standard Fields
da_DK: Standardfelter

en: Standard Fields provide basic form functionality.
da_DK: Standardfelter udgør basal formularfunktionalitet.

en: Starred
da_DK: Stjernemarkeret

en: Start Date
da_DK: Startdato

en: State
da_DK: Stat

en: State / Province
da_DK: Stat / Provins

en: State / Province / Region
da_DK: Stat / Provins / Region

en: Step
da_DK: Trin

en: Steps
da_DK: Trin

en: Street Address
da_DK: Adresselinje

en: Strength indicator
da_DK: Styrkeindikator

en: Strong
da_DK: Stærkt

en: Strongly Agree
da_DK: Meget enig

en: Strongly Disagree
da_DK: Meget uenig

en: Student
da_DK: Studerende

en: Sub Total
da_DK: Mellemresultat

en: Sub-Label Placement
da_DK: Placering af underetiketter

en: Sub-Label:
da_DK: Underetiket:

en: Sub-Labels
da_DK: Underetiketter

en: Subject
da_DK: Emne

en: Subject:
da_DK: Emne:

en: Submissions are currently blocked due to an upgrade in progress
da_DK: Indsendelser er i øjeblikket blokeret, fordi en opgradering er i gang.

en: Submit
da_DK: Send

en: Submitted on
da_DK: Sendt den

en: Subscription
da_DK: Abonnement

en: Subscription Details
da_DK: Abonnementsoplysninger

en: Subscription Id
da_DK: Abonnements-id

en: Subscription Settings
da_DK: Abonnementsindstillinger

en: Subscription failed to be created. Reason: %s
da_DK: Abonnement kunne ikke oprettes. Årsag: %s

en: Subscription has been cancelled. Subscription Id: %s.
da_DK: Abonnement er annulleret. Abonnement-id: %s.

en: Subscription has been created. Subscription Id: %s.
da_DK: Abonnement er oprettet. Abonnement-id:%s.

en: Subscription has been paid. Amount: %s. Subscription Id: %s
da_DK: Abonnement er blevet betalt. Beløb: %s​.Abonnement-id: %s

en: Subscription has expired. Subscriber Id: %s
da_DK: Abonnement er udløbet. Abonnent-id: %s

en: Subscription payment has failed. Amount: %s. Subscription Id: %s.
da_DK: Abonnementsbetaling mislykkedes. Beløb: %s. Abonnement-id: %s.

en: Subscriptions
da_DK: Abonnementer

en: Success
da_DK: Succes

en: Success!
da_DK: Succes!

en: Suffix
da_DK: Suffiks

en: Sun
da_DK: søn

en: Sunday
da_DK: Søndag

en: Support License Key
da_DK: Support licensnøgle

en: Supported Credit Cards
da_DK: Accepterede kreditkort

en: Swahili
da_DK: Swahiliske

en: Sweden
da_DK: Sverige

en: Swedish
da_DK: Svensk

en: Swedish Krona
da_DK: Svenske kroner

en: Swiss Franc
da_DK: Schweiziske franc

en: Switzerland
da_DK: Schweiz

en: Syria
da_DK: Syrien

en: System Report
da_DK: Systemrapport

en: System Status
da_DK: Systemstatus

en: Tab Index Start
da_DK: Tabindex start

en: Tab Index Start Value
da_DK: Tabindex startværdi

en: Table does not exist
da_DK: Tabel eksisterer ikke

en: Table has not been upgraded successfully.
da_DK: Tabellen er ikke blevet opgraderet uden problemer

en: Taiwan New Dollar
da_DK: Taiwanske nye dollars

en: Tajikistan
da_DK: Tadsjikistan

en: Take Over
da_DK: Overtagelse

en: Technology
da_DK: Teknologi

en: Telecommunications
da_DK: Telekommunikation

en: Temporary
da_DK: Vikar

en: Text
da_DK: Tekst

en: Text Color
da_DK: Tekstfarve

en: Text:
da_DK: Tekst:

en: Thai
da_DK: Thailansk

en: Thai Baht
da_DK: Thailandsk baht

en: Thank you for saving {form_title}. Please use the unique link below to return to the form from any computer. <br /><br /> {save_link} <br /><br /> Remember that the link will expire after 30 days so please return via the provided link to complete your form submission.
da_DK: Tak, fordi du gemte {form_title}. Brug venligst dit unikke link nedenfor for at vende tilbage til formularen fra enhver computer. <br /><br /> {save_link} <br /><br /> Husk, at linket udløber efter 30 dage, så vend venligst tilbage via det medfølgende link for at fuldføre indsendelse af din formular inden.

en: Thanks for contacting us! We will get in touch with you shortly.
da_DK: Tak for din henvendelse. Du hører fra os snart.

en: The %s is not compatible with this version of Gravity Forms. See the plugins list for further details.
da_DK: %s er ikke forenelig med denne version af Gravity Forms. Se plugins-listen for yderligere detaljer.

en: The %sSend To%s email address provided is not valid.
da_DK: E-mailadressen indtastet for %sSend til%s er ikke gyldig.

en: The CAPTCHA wasn't entered correctly. Go back and try it again.
da_DK: CAPTCHA blev ikke udfyldt korrekt. Gå venligst tilbage og prøv igen.

en: The Gravity Forms API allows developers to interact with this install via a JSON REST API.
da_DK: Gravity Forms API giver udviklere mulighed for at interagere med denne installation via en JSON REST API.

en: The Gravity Forms support agreement requires WordPress %s or greater. This site must be upgraded in order to be eligible for support.
da_DK: Gravity Forms' supportaftale kræver WordPress v%s eller højere. Du skal opgradere dette websted for at være berettiget til support.

en: The PHP readfile function is not available, please contact the web host.
da_DK: PHP readfile-funktionen er ikke tilgængelig, kontakt venligst din webhost.

en: The Placeholder will not be submitted along with the form. Use the Placeholder to give a hint at the expected value or format.
da_DK: Pladsholderen bliver ikke indsendt sammen med formularen. Brug pladsholderen til at give et vink om den forventede værdi eller format.

en: The aggregate rank is the overall rank for all entries based on the weighted scores for each item.
da_DK: Den aggregerede rangering er den samlede rangering for alle indtastninger baseret på den vægtede score for hvert resultat.

en: The average (mean) score for each row: the sum of all the scores for each row divided by the total number of entries.
da_DK: Den gennemsnitlige (middel) score for hver række: summen af alle scorer for hver række divideret med det samlede antal indtastninger.

en: The average (mean) score for the whole field. The sum of the total scores divided by the number of entries.
da_DK: Den gennemsnitlige (middel) score for hele feltet. Summen af de samlede resultater divideret med antallet af indtastninger.

en: The average (mean) score: The sum of the scores divided by the number of entries.
da_DK: Den gennemsnitlige (middel) score: Summen af resultaterne divideret med antallet af indtastninger.

en: The database is currently being upgraded to version %s. %s
da_DK: Databasen bliver lige nu opgraderet til version %s. %s

en: The entry object must be an array
da_DK: Indtastningsobjektet skal være en opstilling

en: The field is hidden when viewing the form. Useful when you require the functionality of this field but do not want the user to be able to see this field.
da_DK: Feltet er skjult, når du ser på formularen. Anvendeligt når feltets funktion er krævet, men du ikke ønsker, at brugeren skal kunne se feltet.

en: The field is only visible when administering submitted entries. The field is not visible or functional when viewing the form.
da_DK: Feltet er kun synligt, når du administrerer indtastninger. Feltet er ikke synligt eller funktionelt, når du ser formularen.

en: The following is a system report containing useful technical information for troubleshooting issues. If you need further help after viewing the report, click on the "Copy System Report" button below to copy the report and paste it in your message to support.
da_DK: Det følgende er en systemrapport indeholdende nyttig teknisk information til at fejlrette problemer. Hvis du har brug for yderligere hjælp efter at have gennemset rapporten, så klik "Kopier systemrapport"-knappen herunder for at kopiere den og indsætte den i din besked til supporten.

en: The form for this entry does not exist
da_DK: Formularen for denne indtastning findes ikke

en: The form id must be specified
da_DK: Formular-id skal angives

en: The form title is missing
da_DK: Formulartitlen mangler

en: The form title you have entered has already been used. Please enter a unique form title.
da_DK: Den titel, du har valgt til formularen, er allerede brugt. Skriv venligst en unik titel.

en: The form title you have entered is already taken. Please enter a unique form title
da_DK: Den titel, du har valgt til formularen, er allerede taget. Skriv venligst en unik titel

en: The formula appears to be valid.
da_DK: Formlen ser ud til at være gyldig.

en: The reCAPTCHA was invalid. Go back and try it again.
da_DK: Den reCAPTCHA var ugyldig. Gå venligst tilbage og prøv igen.

en: The subscription could not be canceled. Please try again later.
da_DK: Abonnementet kunne ikke opsiges. Prøv venligst igen senere.

en: The text entered exceeds the maximum number of characters.
da_DK: Den indtastede tekst overskrider det maksimale antal tegn.

en: The text you have entered is not valid. For security reasons, some characters are not allowed.
da_DK: Teksten du har indtastet er ikke gyldig. Af sikkerhedsmæssige årsager er visse tegn ikke tilladte.

en: The uploaded file type is not allowed.
da_DK: Filtypen er ikke tilladt.

en: The uploaded file type is not allowed. Must be one of the following: %s
da_DK: Filtypen er ikke tilladt. Det skal være en af flg.: %s

en: The versions of the following add-ons you're running haven't been tested with Gravity Forms %s. Please update them or confirm compatibility before updating Gravity Forms, or you may experience issues:
da_DK: Versionerne af følgende add-ons du har kørende er ikke blevet testet med Gravity Forms %s. Opdater dem venligst eller få bekræftet deres kompabilitet før opdatering af Gravity Forms, eller du kan få problemer:

en: Theme
da_DK: Tema

en: There appears to be a problem with the formula.
da_DK: Der ser ud til at være et problem med formlen.

en: There appears to be an issue with one of the Gravity Forms database tables. Please get in touch with support.
da_DK: Det ser ud til, at der et problem med en af Gravity Forms databasetabeller. Kontakt venligst supporten.

en: There appears to be an issue with the data in the Gravity Forms database tables. Please get in touch with support.
da_DK: Det ser ud til, at der er et problem med dataene i Gravity Forms' databasetabeller. Kontakt venligst supporten.

en: There are %d add-ons installed that are not compatible with this version of Gravity Forms. See the plugins list for further details.
da_DK: Der er %d add-ons installeret der ikke er forenelige med denne version af Gravity Forms. Se plugins-listen for yderligere detaljer.

en: There are issues with your database.
da_DK: Der er problemer med din database.

en: There are no forms in the trash.
da_DK: Der er ingen formularer i papirkurven.

en: There are unsaved changes to the current confirmation. Would you like to discard these changes?
da_DK: Der er ændringer, der ikke er gemt i denne bekræftelse. Vil du annullere disse ændringer?

en: There aren't any transactions that match your criteria.
da_DK: Der er ikke nogen transaktioner, der matcher dine kriterier.

en: There hasn't been any sales in the specified date range.
da_DK: Der har ikke været noget salg i det angivne datointerval.

en: There is a new version of %1$s available. %s.
da_DK: Der er en ny version af %1$s til rådighed. %s

en: There is a new version of Gravity Forms available.
da_DK: Der er en ny version af Gravity Forms tilgængelig.

en: There is an update available for Gravity Forms. %sView Details%s
da_DK: Der er en opdatering tilgængelig for Gravity Forms. %sVis detaljer%s

en: There was a problem while inserting one of the input values for the entry
da_DK: Der opstod et problem under indsættelse af et af inputværdierne for denne indtasting

en: There was a problem while inserting the entry properties
da_DK: Der opstod et problem under indsættelse af egenskaber for indtastningen

en: There was a problem while inserting the field values
da_DK: Der opstod et problem under indsættelse af feltværdierne

en: There was a problem while inserting the form
da_DK: Der opstod et problem under indsættelse af formularen

en: There was a problem while saving the file on the server
da_DK: Der opstod et problem da filen blev gemt på serveren

en: There was a problem while updating one of the input values for the entry
da_DK: Der opstod et problem under opdatering af en af inputværdierne for denne indtastning

en: There was a problem while updating the entry properties
da_DK: Der opstod et problem under opdatering af egenskaberne for indtastningen

en: There was a problem while updating the field values
da_DK: Der opstod et problem under opdatering af feltværdierne

en: There was a problem with your submission.
da_DK: Der var et problem med din indsendelse.

en: There was an error registering your site. Please check that the licence key entered is valid and not expired. If the problem persists, please contact support. %1$sRegister Site%2$s.
da_DK: Der skete en fejl ved registreringen af dit websted. Vær venlig at tjekke om licensnøglen, der er indtastet er gyldig og ikke udløbet. Hvis problemet fortsætter, så kontakt venligst supporten. %1$sRegistrer websted%2$s.

en: There was an error updating this feed. Please review all errors below and try again.
da_DK: Der opstod en fejl under opdatering af dette feed. Tjek venligst alle fejlene nedenfor og prøv igen.

en: There was an error while deleting feed id %s
da_DK: Der opstod en fejl under sletning af feed-id %s

en: There was an error while inserting a feed
da_DK: Der opstod en fejl under indsættelse af feed

en: There was an error while processing the entries. Please contact support.
da_DK: Der opstod en fejl under behandling af indtastningerne. Kontakt venligst support.

en: There was an error while processing the form:
da_DK: Der opstod en fejl under behandling af formularen:

en: There was an error while resending the notifications.
da_DK: Der skete en fejl da notifikationerne skulle gensendes.

en: There was an error while saving your form.
da_DK: Der skete en fejl, da din formular skulle gemmes.

en: There was an error while saving your settings.
da_DK: Der skete en fejl, da dine indstillinger skulle gemmes.

en: There was an error while updating feed id %s
da_DK: Der opstod en fejl under opdatering af feed-id %s

en: There was an error while uploading the file. Error code: %d
da_DK: Der skete en fejl under upload af filen. Fejlkode: %d

en: There was an error while validating your license key. Gravity Forms will continue to work, but automatic upgrades will not be available. Please contact support to resolve this issue.
da_DK: Der opstod en fejl under validering af din licensnøgle. Gravity Forms vil fortsætte med at virke, men automatiske opgraderinger vil ikke være tilgængelig. Kontakt venligst support for at løse dette problem.

en: There was an issue creating your form.
da_DK: Der skete en fejl ved oprettelse af formularen.

en: There was an issue deleting this confirmation.
da_DK: Der opstod en fejl, da bekræftelsen skulle slettes.

en: There was an issue deleting this notification.
da_DK: Der skete en fejl da notifikationen skulle slettes.

en: There was an issue duplicating this notification.
da_DK: Der opstod en fejl under duplikering af denne notifikation.

en: There was an issue saving this confirmation.
da_DK: Der opstod en fejl, da bekræftelsen skulle gemmes.

en: These form settings are currently locked. Click on the "Request Control" button to let %s know you'd like to take over.
da_DK: Disse formularindstillinger er låst i øjeblikket. Klik på "Anmod om kontrol"-knappen for at lade %s vide, at du ønsker at overtage.

en: These settings are currently locked. Click on the "Request Control" button to let %s know you'd like to take over.
da_DK: Disse indstillinger er låst i øjeblikket. Klik på "Anmod om kontrol"-knappen for at lade %s vide, at du ønsker at overtage.

en: Third Choice
da_DK: Tredje valg

en: Third Option
da_DK: Tredje valgmulighed

en: This add-on needs to be updated. Please contact the developer.
da_DK: Denne add-on skal opdateres. Kontakt venligst udvikleren.

en: This custom choice name is already in use. Please enter another name.
da_DK: Navnet til denne valgmulighed er allerede taget. Skriv venligst noget andet.

en: This date has already been taken. Please select a new date.
da_DK: Datoen er allerede taget. Vælg venligst en anden dato.

en: This entry is currently locked. Click on the "Request Control" button to let %s know you'd like to take over.
da_DK: Denne indtastning er i øjeblikket låst. Klik på knappen "Anmod om kontrol" for at lade %s vide, at du ønsker at overtage.

en: This feature is activated by default unless you opt to disable it below. We only recommend disabling background updates if you intend on managing updates manually.
da_DK: Denne funktion er aktiveret som standard, medmindre du vælger at deaktivere den nedenfor. Vi anbefaler kun at deaktivere baggrundsopdateringer, hvis du har tænkt dig at styre opdateringer manuelt.

en: This field is for validation purposes and should be left unchanged.
da_DK: Dette felt er til validering og bør ikke ændres.

en: This field is not associated with a product. Please add a Product Field to the form.
da_DK: Dette felt er ikke tilknyttet et produkt. Tilføj venligst et Produktfelt til formularen.

en: This field is required.
da_DK: Dette felt er påkrævet.

en: This field requires a unique entry and '%s' has already been used
da_DK: Dette felt kræver en unik værdi, men '%s' er allerede blevet brugt

en: This field requires a unique entry and the values you entered have already been used.
da_DK: Dette felt kræver en unik indtastning og værdierne du har givet har allerede været brugt.

en: This form contains conditional logic dependent upon this choice. Are you sure you want to delete this choice? 'OK' to delete, 'Cancel' to abort.
da_DK: Denne formular indeholder betingelser, der afhænger af dette valg. Er du sikker på, at du vil slette denne valgmulighed? Tryk 'OK' for at slette, 'Annuller' for at afbryde.

en: This form contains conditional logic dependent upon this choice. Are you sure you want to modify this choice? 'OK' to delete, 'Cancel' to abort.
da_DK: Denne formular indeholder betingelser, der afhænger af dette valg. Er du helt sikker på, at du vil ændre i dette valg? 'OK' sletter, 'Annuller' afbryder.

en: This form contains conditional logic dependent upon this field. Are you sure you want to mark this field as Admin Only? 'OK' to confirm, 'Cancel' to abort.
da_DK: Denne formular har betinget logik, der er afhængigt af dette felt. Er du sikker på, at du vil markere feltet som Kun administratorer. 'OK' for at bekræfte, 'Annuller' for at fortryde.

en: This form does not have any entries in the trash matching the search criteria.
da_DK: Denne formular har ingen indtastninger i papirkurven, der matcher søgekriterierne.

en: This form does not have any entries in the trash.
da_DK: Denne formular har ingen indtastninger i papirkurven.

en: This form does not have any entries matching the search criteria.
da_DK: Denne formular har ingen indtastninger, der matcher søgekriterierne.

en: This form does not have any entries yet.
da_DK: Denne formular har ingen indtastninger endnu.

en: This form does not have any fields that can be used for results
da_DK: Denne formular har ingen felter, der kan anvendes til resultater

en: This form does not have any spam.
da_DK: Denne formular har intet spam.

en: This form does not have any starred entries matching the search criteria.
da_DK: Denne formular har ingen stjernemarkerede indtastninger, der matcher søgekriterierne.

en: This form does not have any starred entries.
da_DK: Denne formular har ingen stjernemarkerede indtastninger.

en: This form does not have any unread entries matching the search criteria.
da_DK: Denne formular har ingen ulæste indtastninger, der matcher søgekriterierne.

en: This form does not have any unread entries.
da_DK: Denne formular har ingen ulæste indtastninger.

en: This form doesn't have any notifications. Let's go %screate one%s.
da_DK: Denne formular har ingen notifikationer. Lad os få %soprettet en%s.

en: This form is currently locked. Click on the "Request Control" button to let %s know you'd like to take over.
da_DK: Denne formular er i øjeblikket låst. Klik på knappen "Anmod om kontrol" for at lade %s vide, at du ønsker at overtage.

en: This form is not yet available.
da_DK: Denne formular er endnu ikke tilgængelig.

en: This iframe contains the logic required to handle Ajax powered Gravity Forms.
da_DK: Denne iframe indeholder logikken, der er krævet for at håndtere Gravity Formularer, der bruger Ajax.

en: This is a content placeholder. HTML content is not displayed in the form admin. Preview this form to view the content.
da_DK: Dette er en pladsholder for indhold. HTML-indhold vises ikke i formularadministrationen. Forhåndsvis denne formular for at se indholdet.

en: This page is currently locked. Click on the "Request Control" button to let %s know you'd like to take over.
da_DK: Denne side er i øjeblikket låst. Klik på knappen "Anmod om kontrol" for at lade %s vide, at du ønsker at overtage.

en: This page is unsecured. Do not enter a real credit card number! Use this field only for testing purposes.
da_DK: Denne side er ikke sikker. Skriv ikke rigtige kreditkortnumre. Brug kun dette felt til testformål.

en: This site has not been registered. %1$sPlease register your site%2$s.
da_DK: Dette websted er ikke blevet registreret. %1$sRegistrer venligst dit websted%2$s.

en: This type of file is not allowed.
da_DK: Denne filtype er ikke tilladt.

en: This type of file is not allowed. Must be one of the following:
da_DK: Denne filtype er ikke tilladt. Skal være en af følgende:

en: This version of the %1$s is not compatible with the version of Gravity Forms that is installed. Upgrade this add-on to version %2$s or greater to avoid compatibility issues and potential loss of data.
da_DK: Denne version af %1$s er ikke forenelig med den version af Gravity Forms, der er installeret. Opgrader denne add-on til version %2$s eller højere for at undgå kompabilitetsproblemer og potentielt datatab.

en: This webhook has already been processed (Event Id: %s)
da_DK: Dette webhook er allerede blevet behandlet (Event-ID: %s)

en: Thu
da_DK: tors

en: Thumbnail - Centered
da_DK: Thumbnail - Centreret

en: Thumbnail - Left Aligned
da_DK: Thumbnail - Venstrestillet

en: Thumbnail - Right Aligned
da_DK: Thumbnail - Højrestillet

en: Thursday
da_DK: Torsdag

en: Time
da_DK: Tidspunkt

en: Time Format
da_DK: Tidsformat

en: Title
da_DK: Titel

en: To activate this option, please add a field to be used as the source.
da_DK: For at aktivere denne indstilling skal du tilføje et felt, der skal bruges som kilde.

en: To get started, please configure your %s.
da_DK: For at komme i gang skal du konfigurere dine %s.

en: To pass field data to the confirmation page, build a Query String using the 'Insert Merge Tag' drop down. %s..more info on querystrings &raquo;%s
da_DK: For at sende data fra felterne til bekræftelses-siden, kan du lave en forespørgselsstreg med 'Indsæt flettetag' rullemenu-feltet. %s..mere info om Forespørgselsstrenge &raquo;%s

en: To register your site, enter your license key below.
da_DK: For at registrere dit websted, så indtast din licensnøgle herunder.

en: To use conditional logic, please create a field that supports conditional logic.
da_DK: For at bruge betingelser, skal du oprette et felt, der understøtter betingelser.

en: To use notification routing, your form must have a field supported by conditional logic.
da_DK: For at bruge routing af notifikationer skal din formular først have et felt, der understøttes af betingelser.

en: To use the reCAPTCHA field you must do the following:
da_DK: For at bruge reCAPTCHA-felter må du gøre følgende:

en: Today
da_DK: I dag

en: Toolbar Menu
da_DK: Værktøjslinjemenu

en: Top aligned
da_DK: Over feltet

en: Total Score
da_DK: Score i alt

en: Transaction ID
da_DK: Transaktions-id

en: Transaction Id
da_DK: Transaktions-id

en: Transaction Type
da_DK: Transaktionstype

en: Translations
da_DK: Oversættelser

en: Transportation/Logistics
da_DK: Transport/logistik

en: Trash
da_DK: Papirkurv

en: Trial
da_DK: Prøve

en: Trial Period
da_DK: Prøveperiode

en: Trinidad and Tobago
da_DK: Trinidad og Tobago

en: Tue
da_DK: tirs

en: Tuesday
da_DK: Tirsdag

en: Tunisia
da_DK: Tunesien

en: Turkey
da_DK: Tyrkiet

en: Turkish
da_DK: Tyrkisk

en: Turn off background updates
da_DK: Slå baggrundsopdateringer fra

en: U.S. Dollar
da_DK: Amerikanske dollars

en: U.S. States
da_DK: Amerikanske stater

en: Ukrainian
da_DK: Ukrainsk

en: Undefined Service
da_DK: Udefineret service

en: Unexpected content in the response.
da_DK: Uventet indhold i svaret.

en: Uninstall
da_DK: Afinstaller

en: Uninstall %s
da_DK: Afinstaller %s

en: Uninstall %s Add-On
da_DK: Afinstaller %s Add-On

en: Uninstall Gravity Forms
da_DK: Afinstaller Gravity Forms

en: Unit Price
da_DK: Enhedspris

en: United Arab Emirates
da_DK: Forenede Arabiske Emirater

en: United Kingdom
da_DK: Storbrittanien

en: United States
da_DK: USA

en: Unread
da_DK: Ulæste

en: Unsatisfied
da_DK: Utilfreds

en: Unsupported transaction type
da_DK: Ikke-understøttet transaktionstype

en: Untitled
da_DK: Unavngivet

en: Untitled Confirmation
da_DK: Unavngivet Bekræftelse

en: Untitled Form
da_DK: Unavngivet formular

en: Update
da_DK: Opdater

en: Update Available
da_DK: Opdatering tilgængelig

en: Update Form
da_DK: Opdater formular

en: Update Notification
da_DK: Opdater notifikation

en: Update Settings
da_DK: Opdater indstillinger

en: Updates
da_DK: Opdateringer

en: Updates will only be available if you have entered a valid License Key
da_DK: Opdateringer vil kun være tilgængelig, hvis du har indtastet en gyldig licensnøgle

en: Upgrade
da_DK: Opgrader

en: Upgrade database
da_DK: Opgrader database

en: Upgrading Gravity Forms
da_DK: Opgraderer Gravity Forms

en: Upload folder
da_DK: Upload-mappe

en: Upload folder permissions
da_DK: Upload-mappe tilladelser

en: Upload unsuccessful
da_DK: Upload mislykkedes

en: Usage
da_DK: Brug

en: Use Current User as Author
da_DK: Benyt den aktive bruger som forfatter

en: Use Form Setting (%s)
da_DK: Brug formularopsætning (%s)

en: Use Rich Text Editor
da_DK: Brug Rich Text Editor

en: Use Values Submitted in a Different Field
da_DK: Brug indsendte værdier fra et andet felt

en: Use a '9' to indicate a numerical character.
da_DK: Brug '9' for at angive et tal (numerisk tegn).

en: Use a lower case 'a' to indicate an alphabetical character.
da_DK: Brug lille 'a' for at angive et bogstav (alfabetisk tegn).

en: Use a question mark '?' to indicate optional characters. Note: All characters after the question mark will be optional.
da_DK: Brug et '?' (spørgsmålstegn) for at angive valgfrie tegn. Bemærk: Alle tegn efter spørgsmålstegnet vil være valgfrie.

en: Use an asterisk '*' to indicate any alphanumeric character.
da_DK: Brug en '*' (stjerne) for at angive ethvert alfanumerisk tegn.

en: Use logged in user as author
da_DK: Benyt brugeren der er logget ind som forfatter

en: Use the Rich Text Editor
da_DK: Brug Rich Text Editoren

en: Use this confirmation if
da_DK: Brug denne bekræftelse hvis

en: User
da_DK: Bruger

en: User Agent
da_DK: Brugeragent

en: User Defined Price
da_DK: Brugerdefineret pris

en: User Display Name
da_DK: Bruger skærmnavn

en: User Documentation
da_DK: Brugerdokumentation

en: User Email
da_DK: Brugers e-mail

en: User IP
da_DK: Bruger IP

en: User IP Address
da_DK: Bruger IP-adresse

en: User Login
da_DK: Bruger login

en: User Notification
da_DK: Brugernotifikation

en: Uzbekistan
da_DK: Usbekistan

en: Valid Input
da_DK: Gyldigt input

en: Valid Key : Your license key has been successfully validated.
da_DK: Gyldig nøgle : Din licensnøgle er blev korrekt valideret.

en: Validate Formula
da_DK: Tjek formel

en: Validate Keys
da_DK: Tjek nøgler

en: Validation Error
da_DK: Valideringsfejl

en: Validation Message
da_DK: Valideringsbesked

en: Value
da_DK: Værdi

en: Very Important
da_DK: Meget vigtigt

en: Very Satisfied
da_DK: Meget tilfreds

en: Very Unsatisfied
da_DK: Meget utilfreds

en: Very weak
da_DK: Meget svag

en: Vietnamese
da_DK: Vietnamesisk

en: View
da_DK: Vis

en: View All Entries
da_DK: Vis alle indtastninger

en: View All Forms
da_DK: Vis alle formularer

en: View Entries
da_DK: Vis indtastninger

en: View entries generated by this form
da_DK: Vis indtastninger genereret af denne formular

en: View results generated by this form
da_DK: Se resultater genereret af denne formular

en: View this entry
da_DK: Vis denne indtastning

en: View version %s details
da_DK: Vis detaljer om version %s

en: Views
da_DK: Visninger

en: Views for %s form have been reset. | Views for %s forms have been reset.
da_DK[0]: Visninger for %s formular er blevet nulstillet.
da_DK[1]: Visninger for %s formularer er blevet nulstillet.

en: Virgin Islands, British
da_DK: Jomfruøerne, Britiske

en: Virgin Islands, U.S.
da_DK: Jomfruøerne, Amerikanske

en: Visibility
da_DK: Synlighed

en: Visible
da_DK: Synlig

en: Visible (%s)
da_DK: Synlig (%s)

en: Visit plugin page
da_DK: Besøg plugin-side

en: WARNING! Re-running the upgrade process is only recommended if you are currently experiencing issues with your database. This process may take several minutes to complete. 'OK' to upgrade. 'Cancel' to abort.
da_DK: ADVARSEL! At køre opgraderingen igen kan kun anbefales, hvis du i øjeblikket har problemer med databasen. Denne proces kan tage flere minutter at afslutte. 'OK' for at opgradere. 'Annuller' for at afbryde.

en: WARNING! This operation cannot be undone. Empty trash? 'Ok' to empty trash. 'Cancel' to abort.
da_DK: ADVARSEL! Denne handling kan ikke fortrydes. Tøm Papirkurven? 'OK' for at tømme Papirkurven. 'Annuller' for at afbryde.

en: WARNING! This operation cannot be undone. Permanently delete all spam? 'Ok' to delete. 'Cancel' to abort.
da_DK: ADVARSEL! Denne handling kan ikke fortrydes. Slet al spam permanent? 'OK' for at slette. 'Annuller' for at afbryde.

en: WARNING: You are about to delete ALL entries associated with the selected forms.
da_DK: ADVARSEL: Du er ved at slette ALLE indtastninger tilknyttet de valgte formularer.

en: WARNING: You are about to delete these forms and ALL entries associated with them.
da_DK: ADVARSEL: Du er ved at slette disse formularer og ALLE tilhørende indtastninger.

en: WARNING: You are about to delete this confirmation.
da_DK: ADVARSEL: Du er ved at slette denne bekræftelse.

en: WARNING: You are about to delete this form and ALL entries associated with it.
da_DK: ADVARSEL: Du er ved at slette denne formular og ALLE dens indtastninger.

en: WARNING: You are about to delete this item.
da_DK: ADVARSEL: Du er ved at slette dette feed.

en: WARNING: You are about to delete this notification.
da_DK: ADVARSEL: Du er ved at slette denne notifikation.

en: Warning
da_DK: Advarsel

en: Warning! ALL %s settings will be deleted. This cannot be undone. 'OK' to delete, 'Cancel' to stop
da_DK: Advarsel! ALLE %s-indstillinger vil blive slettet. Dette kan ikke fortrydes. 'OK' for at slette, 'Annuller' for at stoppe

en: Warning! ALL Gravity Forms data, including form entries will be deleted. This cannot be undone. 'OK' to delete, 'Cancel' to stop
da_DK: Advarsel! ALLE Gravity Forms-data, inkl. formularindtastninger vil blive slettet Dette kan ikke fortrydes. 'OK' for at slette, 'Annuller' for at stoppe

en: Warning! Deleting this field will also delete all entry data associated with it. 'Cancel' to stop. 'OK' to delete.
da_DK: Advarsel! Hvis du sletter dette felt, bliver alle indtastede data, der er forbundet med det, også slettet. 'ANNULLER' for at stoppe. 'OK' for at slette.

en: Warning! This form contains conditional logic dependent upon this field. Deleting this field will deactivate those conditional logic rules and also delete all entry data associated with the field. 'OK' to delete, 'Cancel' to abort.
da_DK: Denne formular indeholder betingelser, der afhænger af dette felt. Hvis du sletter dette felt, vil det deaktivere disse betingelser, samt alle indtastede data der er forbundet med dette felt. Tryk 'OK' for at slette, 'Annuller' for at afbryde.

en: Warning! This subscription will be canceled. This cannot be undone. 'OK' to cancel subscription, 'Cancel' to stop
da_DK: Advarsel! Dette abonnement vil blive opsagt. Dette kan ikke fortrydes. 'OK' for at opsige abonnement, 'Annuller' for at afbryde

en: Warning: downgrading Gravity Forms is not recommended.
da_DK: Advarsel: at nedgradere Gravity Forms bliver ikke anbefalet.

en: We would love to hear from you! Please fill out this form and we will get in touch with you shortly.
da_DK: Vi vil meget gerne høre fra dig! Udfyld venligst denne formular, så vender vi tilbage snarest muligt.

en: Weak
da_DK: Svag

en: Web Server
da_DK: Web-server

en: Website
da_DK: Websted

en: Wed
da_DK: ons

en: Wednesday
da_DK: Onsdag

en: Week
da_DK: Uge

en: Weekly
da_DK: Ugentlig

en: Welcome to Gravity Forms
da_DK: Velkommen til Gravity Forms

en: Western Sahara
da_DK: Vestsahara

en: What would you like to do next?
da_DK: Hvad kunne du tænke dig at lave nu?

en: When conditions are enabled, form submissions will only be sent to the payment gateway when the conditions are met. When disabled, all form submissions will be sent to the payment gateway.
da_DK: Når betingelser er aktiveret, sendes formularindsendelser kun til betalingsgatewayen, når betingelserne er opfyldt. Når deaktiveret, sendes alle formularindsendelser til betalings-gatewayen.

en: When enabled, auto-formatting will insert paragraph breaks automatically. Disable auto-formatting when using HTML to create email notification content.
da_DK: Når det er aktiveret, indsætter auto-formatering automatisk nyt afsnit. Deaktiver auto-formatering, hvis du bruger HTML til at skrive indholdet i e-mailnotifikationerne.

en: When enabled, auto-formatting will insert paragraph breaks automatically. Disable auto-formatting when using HTML to create the confirmation content.
da_DK: Når det er aktiveret, indsætter auto-formatering automatisk tekst-afsnit. Deaktiver auto-formatering hvis du bruger HTML til at lave indhold i bekræftelsen.

en: When enabled, margins are added to properly align the HTML content with other form fields.
da_DK: Når det er aktiveret, bliver margener tilføjet for at justere HTML-indhold til at flugte med andre formularfelter.

en: Whether or not to display the form description.
da_DK: Om formularbeskrivelsen skal vises eller ej.

en: Whether or not to display the form title.
da_DK: Om formulartitlen skal vises eller ej.

en: Widowed
da_DK: Enke

en: WordPress Debug Log
da_DK: WordPress debug-log

en: WordPress Debug Mode
da_DK: WordPress debug-tilstand

en: WordPress Environment
da_DK: WordPress-miljø

en: WordPress Script Debug Mode
da_DK: WordPress Script Debug-tilstand

en: Would You
da_DK: Ville du

en: Would you like to delete this file? 'Cancel' to stop. 'OK' to delete
da_DK: Vil du slette denne fil? 'Annuller' for at stoppe. 'OK' for at slette

en: Writable
da_DK: Skrivbar

en: YYYY
da_DK: ÅÅÅÅ

en: Year
da_DK: År

en: Yes
da_DK: Ja

en: Yesterday
da_DK: I går

en: You are about to delete this entry. 'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
da_DK: Du er ved at slette denne indtastning. 'Annuller' for at stoppe, 'OK' for at slette.

en: You can update to the latest version automatically or download the update and install it manually.
da_DK: Du kan opdatere til den nyeste version automatisk eller hente opdateringen og installere den manuelt.

en: You can update to the latest version automatically or download the update and install it manually. %sUpdate Automatically%s %sDownload Update%s
da_DK: Du kan opdatere til den nyeste version automatisk eller hente opdateringen og installere den manuelt. %sOpdater automatisk%s %sDownload opdatering%s

en: You cannot resend notifications for these entries because this form does not currently have any notifications configured.
da_DK: Du kan ikke sende notifikationerne for disse indtastninger igen, fordi formularen i øjeblikket ikke har nogen indstillinger for notifikationer.

en: You cannot resend notifications for this entry because this form does not currently have any notifications configured.
da_DK: Du kan ikke sende notifikationerne for denne indtastning igen, fordi formularen i øjeblikket ikke har nogen indstillinger for notifikationer.

en: You don't have adequate permission to delete entries.
da_DK: Du har ikke tilstrækkelige rettigheder til at slette indtastninger.

en: You don't have adequate permission to delete forms.
da_DK: Du har ikke tilstrækkelige rettigheder til at slette formularer.

en: You don't have adequate permission to delete notes.
da_DK: Du har ikke tilstrækkelige rettigheder til at slette noter.

en: You don't have adequate permission to edit entries.
da_DK: Du har ikke tilstrækkelige rettigheder til at redigere indtastninger.

en: You don't have adequate permission to preview forms.
da_DK: Du har ikke tilstrækkelige rettigheder til forhåndsvisning af formularer.

en: You don't have adequate permission to uninstall Gravity Forms.
da_DK: Du har ikke tilstrækkelige rettigheder til at afinstallere Gravity Forms

en: You don't have adequate permission to view entries.
da_DK: Du har ikke tilstrækkelige rettigheder til at se indtastninger.

en: You don't have adequate permission to view this page
da_DK: Du har ikke den nødvendige tilladelse til at se denne side

en: You don't have adequate permissions to delete forms.
da_DK: Du har ikke de nødvendige tilladelser til at slette formularer.

en: You don't have any active forms. Let's go %screate one%s
da_DK: Du har ingen aktive formularer. Lad os få %soprettet en%s

en: You don't have any feeds configured. Let's go %screate one%s!
da_DK: Du har ikke konfigureret nogen feeds. Lad os %soprette et%s!

en: You don't have any forms. Let's go %screate one %s!
da_DK: Du har ingen formularer. Lad os få %soprettet en %s!

en: You don't have any forms. Let's go %screate one%s!
da_DK: Du har ingen formularer. Lad os få %soprettet en%s!

en: You don't have permissions to view this page
da_DK: Du har ikke tilstrækkelige rettigheder til at se denne side

en: You don't have sufficient permissions to update the form settings.
da_DK: Du har ikke tilstrækkelige rettigheder til at opdatere formularindstillinger.

en: You don't have sufficient permissions to update the settings.
da_DK: Du har ikke tilstrækkelige rettigheder til at opdatere indstillingerne.

en: You have successfully saved your form!
da_DK: Din formular er blevet gemt!

en: You may override the default notification settings by entering a comma delimited list of emails to which the selected notifications should be sent.
da_DK: Du kan tilsidesætte standardindstillingerne for notifikationer ved at indtaste en kommasepareret liste med e-mails, som de valgte notifikationer skal sendes til.

en: You must add a Credit Card field to your form before creating a feed. Let's go %sadd one%s!
da_DK: Før du opretter et feed, skal du tilføje et kreditkortfelt til din formular. Lad os %stilføje et%s!

en: You must add a product field to the form first
da_DK: Du skal tilføje et produktfelt først

en: You must select at least one type of notification to resend.
da_DK: Du skal vælge mindst en af typerne til genudsendelse af notifikation.

en: You must specify a valid Redirect URL.
da_DK: Du skal angive en gyldig URL for viderestillelse.

en: You now have control
da_DK: Du har nu overtaget

en: Your Gravity Forms support license key is used to verify your support package, enable automatic updates and receive support.
da_DK: Din Gravity Forms support licensnøgle bruges til at verificere din adgang til support og aktivering af automatiske opdateringer.

en: Your confirmation message appears to contain a merge tag as the value for an HTML attribute. Depending on the attribute and field type, this might be a security risk. %sFurther details%s
da_DK: Din bekræftelsesbesked ser ud til at indeholde et flette-tag som værdi for en HTML-attribut. Afhængigt af attributten og felttypen, kan dette være en sikkerhedsrisiko. %sYderligere detaljer%s

en: Your database is up-to-date.
da_DK: DIn database er opdateret.

en: Your database version is out of date.
da_DK: Din databaseversion er udløbet.

en: Your emails do not match.
da_DK: E-mail matcher ikke.

en: Your form could not be found
da_DK: Vi kunne ikke finde din formular

en: Your form currently has a product field with a blank label.
    Please enter a label for all product fields.
da_DK: Din formular har p.t. et produktfelt med en tom etiket.
    Opret venligst en etiket for alle produktfelter.

en: Your form currently has an option field without a product field.
    You must add a product field to your form.
da_DK: Din formular har pt. et felt med valgmuligheder uden et produktfelt.
    Du skal tilføje et produktfelt til din formular.

en: Your form currently has one or more pages without any fields in it. Blank pages are a result of Page Breaks that are positioned as the first or last field in the form or right after each other. Please adjust your Page Breaks and try again.
da_DK: Din formular har en eller flere sider uden nogen felter. Tomme sider skyldes Sideskift som er placeret som første eller sidste felt i formularen eller lige efter hinanden. Juster venligst dine Sideskift og prøv igen.

en: Your form does not have an email field. Add an email field to your form and try again.
da_DK: Din formular har ikke noget felt til e-mail. Tilføj dette til din formular og prøv igen.

en: Your form was not submitted. Please try again in a few minutes.
da_DK: Din formular blev ikke indsendt. Prøv igen om et par minutter.

en: Your password does not meet the required strength. %sHint: To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ %% ^ & ).
da_DK: Din adgangskode er ikke sikker nok. %sTip: For at gøre den mere sikker bør du bruge både store og små bogstaver, tal og symboler som ! " ? $ %% ^ & ).

en: Your passwords do not match.
da_DK: Adgangskoderne matcher ikke.

en: Your request has been sent to %s.
da_DK: Din anmodning er blevet sendt til %s.

en: Your request was rejected
da_DK: Din anmodning blev afvist

en: Your version of %s is up to date.
da_DK: Din version af %s er den nyeste.

en: Your version of Gravity Forms is up to date.
da_DK: Din version af Gravity Forms er den nyeste.

en: ZIP / Postal Code
da_DK: Postnr.

en: ZIP Code
da_DK: ZIP kode

en: Zip
da_DK: Postnr.

en: Zip Code
da_DK: Postnr.

en: Zip Code w/ Optional Plus Four
da_DK: Zip Code m/ valgfri Plus Four Code

en: [deleted]
da_DK: [slettet]

en: \'Cancel\' to stop, \'OK\' to delete.
da_DK: \'Annuller\' stopper, \'OK\' sletter.

en: and
da_DK: og

en: and log all messages
da_DK: og log alle beskeder

en: and log only error messages
da_DK: og log kun fejlebeskeder

en: by
da_DK: af

en: cURL Enabled
da_DK: cURL aktiveret

en: click to select columns to display
da_DK: klik for at vælge hvilke kolonner der skal vises

en: close window
da_DK: luk vindue

en: complete.
da_DK: afsluttet.

en: contains
da_DK: indeholder

en: day(s)
da_DK: dag(e)

en: delete
da_DK: slet

en: delete log
da_DK: slet log

en: dismiss
da_DK: afvis

en: display grid
da_DK: vis gitter

en: ends with
da_DK: slutter med

en: enter name
da_DK: skriv navn

en: entries
da_DK: indtastninger

en: entry
da_DK: indtastning

en: form
da_DK: formular

en: forms
da_DK: formularer

en: greater than
da_DK: større end

en: if
da_DK: hvis

en: in progress
da_DK: i gang

en: infinite
da_DK: uendelig

en: is
da_DK: er

en: is not
da_DK: er ikke

en: is not supported. Please enter one of the supported credit cards.
da_DK: modtages ikke. Vælg venligst et af de mulige kreditkort.

en: less than
da_DK: mindre end

en: max characters
da_DK: maksimale antal tegn

en: month(s)
da_DK: måned(er)

en: of
da_DK: af

en: of the following match:
da_DK: af de følgende matcher:

en: options:
da_DK: valgmuligheder:

en: orders
da_DK: ordrer

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
da_DK: %1$s af %2$s

en: per day
da_DK: per dag

en: per month
da_DK: per måned

en: per week
da_DK: per uge

en: per year
da_DK: per år

en: reCAPTCHA Language
da_DK: reCAPTCHA sprog

en: reCAPTCHA Secret Key
da_DK: reCAPTCHA Hemmelig nøgle

en: reCAPTCHA Settings
da_DK: reCAPTCHA indstillinger

en: reCAPTCHA Site Key
da_DK: reCAPTCHA Webstedsnøgle

en: reCAPTCHA Theme
da_DK: reCAPTCHA tema

en: sale
da_DK: salg

en: sales
da_DK: salg

en: show empty fields
da_DK: vis tomme felter

en: show structure
da_DK: vis struktur

en: starts with
da_DK: starter med

en: subscriptions
da_DK: abonnementer

en: this field if
da_DK: dette felt hvis

en: this form button if
da_DK: denne formularknap hvis

en: this section if
da_DK: denne sektion hvis

[ctx: toolbar label]
en: Sales
da_DK: Salg

en: total entries
da_DK: indtastninger i alt

en: view log
da_DK: vis log

en: week(s)
da_DK: Uge(r)

en: year(s)
da_DK: år
