Plugins - Redirection - Stable (latest release) - en to tr translation catalogue (227 entries)

en: %1$sExample:%2$s You selected to redirect all URLs which contain the string “old-blog”, and the current url structure is %3$s. With this option your entered string will be removed so %4$s will redirect to %5$s
tr: %1$sÖrnek:%2$s Diyelim ki "eski-blog" metnini barındıran tüm URL'leri yönlendirmeyi seçtiniz, ve mevcut URL yapınız şu şekilde: %3$s. Bu seçenek ile girmiş olduğunuz metin kaldırılacak, bu sebeple %4$s, %5$s tarafına yönlendirilecek.

en: %1$sExample:%2$s You selected to redirect all URLs which contain the string “old-blog”. If you enter here “new-blog” then a redirect from %3$s to %4$s will be applied for all your pages/posts on the old URLs.
tr: %1$sÖrnek:%2$s "Eski-blog" metnini barındıran tüm URL'leri yeniden yönlendirmeyi seçtiniz diyelim. Eğer buraya "yeni-blog" metnini girerseniz, %3$s üzerinden %4$s tarafına bir yönlendirme, eski URL'lerinizdeki tüm sayfalara/metinlere uygulanacaktır.

en: (Only shown if “Contain” is selected on the left)
tr: (Yalnızca soldaki "İçer" seçeneği seçilirse gösterilecektir)

en: (Only shown if “Have Permalink Structure” is selected on the left)
tr: (Yalnızca soldaki "Kalıcı Bağlantı Yapısı Barındır" seçeneği seçilirse gösterilir)

en: (Only shown if “Regex matches” is selected on the left)
tr: (Yalnızca soldaki "Regex eşleşmeleri" seçeneği seçilirse gösterilir)"

en: (also from other pages)
tr: (ayrıca diğer sayfalardan)

en: (specific URL redirects only)
tr: (yalnızca belirli URL yönlendirmeleri)

en: + Add another criteria
tr: + Başka bir kriter daha ekleyin

en: ...or
tr: ...veya

en: 301 - Moved Permanently
tr: 301 - Kalıcı olarak taşındı

en: 301 Moved Permanently
tr: 301 Kalıcı Olarak Taşındı

en: 302 Found
tr: 302 Bulundu

en: 302 – Found
tr: 302 - Bulundu

en: 303 See Other
tr: 303 Diğerlerine Göz At

en: 303 – See Other
tr: 303 - Diğerlerini İncele

en: 304 Not Modified
tr: 304 Modifiye Edilmemiş

en: 304 – Not Modified
tr: 304 - Modifiye Edilmemiş

en: 307 Temporary Redirect
tr: 307 Geçici Yönlendirme

en: 307 – Temporary Redirect
tr: 307 - Geçici Yönlendirme

en: 308 Permanent Redirect
tr: 308 Kalıcı Yönlendirme

en: 308 – Permanent Redirect
tr: 308 - Kalıcı Yönlendirme

en: <strong>import</strong>
tr: belirli URL yönlendirmeleri listesini <strong>içe aktarın</strong>

en: A Specific URL
tr: Belirli bir URL

en: A specific URL:
tr: Belirli bir URL:

en: Actions
tr: İşlemler

en: Add a redirect
tr: Yönlendirme ekleyin

en: Add a redirection rule
tr: Yeniden yönlendirme kuralı ekle

en: Add this redirect
tr: Bu yönlendirmeyi ekleyin

en: Add this redirect!
tr: Bu yönlendirmeyi ekle!

en: Add this redirection rule
tr: Bu yönlendirme kuralını ekleyin

en: Add this redirection rule!
tr: Bu yeniden yönlendirme kuralını ekle!

en: Advanced options
tr: Gelişmiş seçenekler

en: All %d redirects deselected
tr: Tüm %d yönlendirme seçimleri kaldırıldı

en: All %d redirects selected
tr: Tüm %d yönlendirmeler seçildi

en: All the options on the other tabs didn't touch the source URL structures, but only applied redirects. On this tab you can pick options which will change the source URL structure too.
tr: Diğer sekmelerdeki tüm seçenekler kaynak URL yapılarına dokunmadı, yalnızca yeniden yönlendirme uyguladı. Bu sekmede, URL yapısını değiştirecek seçenekleri de seçebilirsiniz.

en: Are 404s
tr: 404s'ler

en: Author and name
tr: Yazar ve isim

en: Automatic Redirects
tr: Otomatik Yönlendirmeler

en: Cancel
tr: İptal

en: Category and name
tr: Kategori ve isim

en: Change URLs
tr: URL'leri değiştir

en: Click to see an explanation of HTTP codes
tr: HTTP kodlarına yönelik bir açıklamayı incelemek için tıklayın

en: Close
tr: Kapat

en: Coming soon
tr: Çok yakında

en: Connect with support (click to load)
tr: Destek ekibine bağlanın (yüklemek için tıklayın)

en: Contain
tr: Şunu barındır

en: Cookie name:​
tr: Çerez ismi:

en: Cookie value:​
tr: Çerez değeri:

en: Could not find the 'data-selected-dropdown-item-id' attribute in a custom dropdown
tr: Özel tasarlanmış açılır listede 'data-selected-dropdown-item-id' niteliği bulunamadı

en: Create specific URL redirections and redirection rules super-easily on a beautiful, user-friendly interface of the Redirect Redirection plugin.
tr: Yeniden Yönlendirme eklentisinin güzel ve kullanıcı dostu arayüzü ile, kolaylıkla özgül URL yönlendirmeleri ve yönlendirme kuralları oluşturun.

en: Current page must be INTEGER > 0!
tr: Mevcut sayfa INTEGER > 0 olmalı!

en: Custom posts
tr: Özel gönderiler

en: Database error, unknown table column!
tr: Veritabanı hatası, belirsiz tablo sütunu!

en: Date added
tr: Tarih eklendi

en: Day and name
tr: Gün ve isim

en: Delete
tr: Sil

en: Delete redirect?
tr: Yönlendirme silinsin mi?

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Edit this redirect
tr: Bu yönlendirmeyi düzenleyin

en: Edit this redirection rule
tr: Bu yönlendirme kuralını düzenleyin

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Enter the URL
tr: URL'yi girin

en: Enter the URL you want to redirect
tr: Yönlendirmek istediğiniz URL'yi girin

en: Enter the URL you want to redirect to
tr: Yönlendirme yapmak istediğiniz URL'yi girin

en: Enter the string
tr: Metni girin

en: Error while loading default settings
tr: Varsayılan ayarları yüklerken bir hata oluştu

en: Explain those options
tr: Bu seçenekleri açıkla

en: Explanation of HTTP codes
tr: HTTP kodlarının açıklaması

en: Export list
tr: Dışa aktarım listesi

en: File type error! Only JSON files allowed!
tr: Dosya türü hatası! Yalnızca JSON dosyaları kabul edilmektedir!

en: For all selected:
tr: Tüm seçilenler için:

en: Go!
tr: Haydi!

en: Have permalink structure
tr: Kalıcı bağlantı yapısı barındır

en: Here you can set the browser language that is used to determine the match, in addition to the source URL​
tr: Buradan uyumluluğu belirlemek adına kullanılan tarayıcı dilini, kaynak URL'ye ek olarak ayarlayabilirsiniz.

en: Here you can set the cookie name and value in addition to the source URL to determine the match. If you want to apply RegEx, tick the checkbox.
tr: Kaynak URL'ye ek olarak eşleşmeyi tanımlayabilmek için çerez ismini ve değerini buradan ayarlayabilirsiniz.

en: Here you can set the server name that is used to determine the match, in addition to the source URL​
tr: Buradan uyumluluğu belirlemek adına kullanılan sunucu adresini, kaynak URL'ye ek olarak ayarlayabilirsiniz.

en: Here you can set the user’s IP address that is used to determine the match, in addition to the source URL​
tr: Buradan uyumluluğu belirlemek adına kullanılan kullanıcı IP adresini, kaynak URL'ye ek olarak ayarlayabilirsiniz.

en: Here you can set the user’s browser agent in addition to the source URL to determine the match. It can use browser type, OS, (mobile) platform, etc. If you want to apply RegEx, tick the checkbox.
tr: Kaynak URL'ye ek olarak eşleşmeyi tanımlayabilmek için kullanıcının browser agent'ını buradan ayarlayabilirsiniz. Tarayıcı türü, işletim sistemi (OS), (mobil) platform, vb. verileri kullanabilir. Eğer RegEx uygulamak istiyorsanız, kutuyu işaretleyin.

en: Here you can set the user’s referrer URL (URL from which they are coming) that is used to determine the match, in addition to the source URL.
tr: Buradan kullanıcının, eşleşmeyi belirlemesini sağlamak için kullanılan, yönlendiren URL'sini (kullanıcıların geliyor oldukları URL), kaynak URL'ye ek olarak ayarlayabilirsiniz.

en: If checked URLs with parameters will be redirected as well, e.g. if you selected /whatever to get redirected, then /whatever?param will be redirected too.
tr: Eğer işaretlenirse, parametreli URL'ler de yeniden yönlendirilecektir, örneğin eğer /bilmemne'yi yeniden yönlendirilmesi için seçtiyseniz, o halde /bilmemne?param da yeniden yönlendirilecektir.

en: If checked parameters will be passed on, e.g. if you selected to redirect /whatever to /whatever-new, then when a user enters /whatever?param he will be redirected to /whatever-new?param.
tr: Eğer seçilirse parametreler de geçirilecektir, örneğin eğer /birsey metnini /birsey-yeni'ye yönlendirmek istiyorsanız, o halde herhangi bir kullanıcı eğer /birsey?param adresini girdiğinde /birsey-yeni?param adresine yeniden yönlendirilecektir.

en: If checked the cases of your source URL will be ignored, e.g. if you entered /whatever as URL, /WhAteVER will also be redirected.
tr: Eğer seçilirse, kaynak URL'nize ait durumlar görmezden gelinecektir, ör. eğer URL olarak /herhangibirsey metnini girdiyseniz, /HeRhAnGiBiRsEy de aynı zamanda yeniden yönlendirilecektir.

en: If checked, URLs with “/” at the end and those without it will be redirected.
tr: Eğer işaretlendiyse, sonunda "/" olan ve olmayan URL'ler yeniden yönlendirilecektir.

en: If you change the permalink of a post/page, do you want the old permalink automatically redirect to the new one? If yes, please switch it on for the pages/posts you want it:
tr: Eğer bir gönderinin/sayfanın kalıcı bağlantısını değiştirirseniz, eski kalıcı bağlantısının yeniye otomatik olarak yönlendirmesini ister misiniz? Eğer cevabınız evet ise, lütfen bunu istediğiniz gönderilerde/sayfalarda etkinleştirin:

en: Ignore lower/upper case​
tr: Küçük/büyük harfleri yoksay

en: Ignore parameters​
tr: Parametreleri yoksay

en: Ignore trailing slashes​
tr: Bağlantı sonu taksimlerini yoksay

en: Import list
tr: İçe aktarım listesi

en: Imported successfully
tr: Başarıyla içe aktarıldı

en: Inclusion & exclusion rules​
tr: Dahil etme & etmeme kuralları

en: Invalid file data
tr: Geçersiz dosya verisi

en: Language
tr: Dil

en: Language:
tr: Dil

en: Manage
tr: Yönet

en: Month and name
tr: Ay ve isim

en: New permalink structure
tr: Yeni kalıcı bağlantı yapısı

en: New permalink structure:
tr: Yeni kalıcı bağlantı yapısı:

en: New value can not be empty!
tr: Yeni sayı boş olamaz!

en: No redirects found
tr: Yönlendirme bulunamadı

en: Off
tr: Kapalı

en: On
tr: Açık

en: Only redirect if %1$sall%2$s of the following criteria ​
tr: Yalnızca aşağıdaki kriterlerin %1$stümünün%2$s olması durumunda yönlendir

en: Page URLs
tr: Sayfa URL'leri

en: Pass on parameters​
tr: Parametreleri geçir

en: Please ensure your entry is valid!
tr: Lütfen girdinizin geçerli olduğundan emin olun!

en: Post name
tr: Gönderi adı

en: Posts URLs
tr: Gönderilerin URL'leri

en: Random similar post
tr: Rastgele benzer gönderi

en: Redirect %1$sall%2$s URLs which:
tr: %1$sTüm%2$s URL'leri yeniden yönlendir:

en: Redirect HTTP code:​
tr: Yönlendirme HTTP kodu:

en: Redirect ID must be positive number!
tr: Yönlendirme ID'si pozitif sayı olmalı!

en: Redirect Redirection
tr: Yeniden Yönlendirme

en: Redirect from
tr: Şuradan yönlendir

en: Redirect from the %1$sspecific URL%2$s…
tr: %1$sBelirli bir URL'den%2$s yönlendirin...

en: Redirect from…
tr: Yönlendirilen yer (nereden)

en: Redirect not found by given ID!
tr: Verilen ID ile yönlendirme bulunamadı!

en: Redirect settings can not be empty!
tr: Yönlendirme ayarları boş olamaz!

en: Redirect settings updated
tr: Yönlendirme ayarları güncellendi

en: Redirect status can not be empty
tr: Yönlendirme durumu boş olamaz

en: Redirection
tr: Yeniden Yönlendirme

en: Redirection ID must be INTEGER > 0!
tr: Yönlendirme ID'si INTEGER > 0 olmalı!

en: Redirection Rules
tr: Yönlendirme Kuralları

en: Redirection added successfully
tr: Yönlendirme başarıyla eklendi

en: Redirection data loaded
tr: Yeniden yönlendirme verileri yüklendi

en: Redirection deleted successfully
tr: Yönlendirme başarıyla silindi

en: Redirection edited successfully
tr: Yönlendirme başarıyla düzenlendi

en: Redirection not exists
tr: Yönlendirme mevcut değil

en: Redirection rule 'Are 404s' already exists in the database!
tr: '404s olanlar' yönlendirme kuralı, veritabanında hali hazırda mevcut!

en: Redirection rule added successfully
tr: Yönlendirme kuralı başarıyla eklendi

en: Redirection rule data can not be empty!
tr: Yönlendirme kuralı verisi boş olamaz!

en: Redirection rule edited successfully
tr: Yönlendirme kuralı başarıyla düzeltildi

en: Redirection settings loaded
tr: Yönlendirme ayarları yüklendi

en: Redirection to-rules explained​
tr: Yeniden yönlendirme (nereye) kuralları açıklaması

en: Redirects all URLs to the stated URL.
tr: Tüm URL'leri belirtilen URL'ye yönlendirir.

en: Redirects to URLs which are identical except they don’t contain the string you entered on the left at all (“&ZeroWidthSpace;<strong>remove</strong>”).
tr: Sola girmiş olduğunuz metni barındırmamaları durumu hariç aynı olan URL'lere yeniden yönlendirir (“&ZeroWidthSpace;<strong>kaldır</strong>”).

en: Redirects to URLs which contain the string you entered on the right instead ​of the string you
                        entered on the left
tr: Sola girdiğiniz metin yerine sağa girdiğiniz metinde barınan URL'lere yeniden yönlendirir

en: Redirects to the new Regex pattern you entered on the right.
tr: Sağda girdiğiniz yeni Regex kalıbına yönlendirir.

en: Redirects to the new permalink structure of your choice.
tr: Seçtiğiniz yeni bir kalıcı bağlantı yapısına yeniden yönlendirir.

en: Referrer:
tr: Yönlendiren:

en: Regex matches
tr: Regex eşleşmeleri

en: Regex matches:
tr: Regex eşleşmeleri:

en: Required minimum version of PHP is :
tr: Gerekli minimum PHP sürümü :

en: Required minimum version of WordPress is :
tr: Gerekli minimum WordPress sürümü :

en: Save
tr: Kaydet

en: Save this redirect
tr: Bu yönlendirmeyi kaydedin

en: Save this redirection rule
tr: Bu yönlendirme kuralını kaydedin

en: Search
tr: Ara

en: Search text can not be empty!
tr: Arama metni boş olamaz!

en: Select Option
tr: Seçenek Belirleyin

en: Select all
tr: Hepsini seç

en: Select import file, please!
tr: Yüklenecek dosyayı seçin lütfen!

en: Server
tr: Sunucu

en: Server:
tr: Sunucu:

en: Settings updated
tr: Ayarlar güncellendi

en: Showing page %d data.
tr: %d sayfa verileri gösteriliyor.

en: Showing search results
tr: Arama sonuçları gösteriliyor

en: Something went wrong, can not add redirection rule!
tr: Bir şey yanlış gitti, yönlendirme kuralı eklenemiyor!

en: Something went wrong, can not update a db row
tr: Bir şeyler yanlış gitti, db satırı güncellenemiyor

en: Something went wrong, please ensure the entry is valid!
tr: Bir şey yanlış gitti, lütfen girdinin geçerli olduğundan emin olun!

en: Something went wrong, please try again
tr: Bir şey yanlış gitti, lütfen tekrar deneyin

en: Source URL
tr: Kaynak URL

en: Source URL can not be empty!
tr: Kaynak URL'si boş olamaz!

en: Specific URL Redirections
tr: Özgül URL Yönlendirmeleri

en: Start with
tr: Şununla başla

en: Status
tr: Durum

en: Stop doing this!
tr: Bunu durdur!

en: Tab content loaded
tr: Sekme içeriği yüklendi

en: Target URL can not be empty!
tr: Hedef URL boş olamaz!

en: The URL of the requested resource has been changed permanently. The new URL is given in the response.
tr: Talep edilen kaynağın URL'si kalıcı olarak değişti. Karşılık olarak yeni URL verildi.

en: The server sends this response to direct the client to get the requested resource at another URI with same method that was used in the prior request. This has the same semantics as the 302 Found HTTP response code, with the exception that the user agent must not change the HTTP method used: If a POST was used in the first request, a POST must be used in the second request.
tr: Sunucu bu yanıtı, talep edilen kaynağa kullanıcının bir başka URL üzerinden bir önceki taleple aynı yöntem ile yönlendirmeyi sağlar. Bu, 302 HTTP Bulundu cevap kodu ile aynı anlatıma sahiptir. Tek farkı, kullanıcının tarayıcısı kullanılan HTTP metodunu değiştirmemelidir: Eğer ilk talepte bir GÖNDERİ kullanıldıysa, ikinci talepte de bir GÖNDERİ kullanılmalıdır.

en: The server sent this response to direct the client to get the requested resource at another URI with a GET request.
tr: Sunucu bu cevabı, kullanıcıyı talep edilen kaynağa, GET talepli başka bir URL üzerinden gönderebilmek için vermektedir.

en: This action will delete the plugin data and tables from the database and deactivate the plugin. 
    
     Are you sure you want to do this?
tr: Bu eylem eklenti verilerini ve tablolarını veritabanından silecektir ve eklentiyi devre dışı bırakacaktır.
    
    
    Bunu yapmak istediğinizden emin misiniz?

en: This is currently in progress – stay tuned!
tr: Bu an itibariyle sürmektedir - beklemede kalın!

en: This is used for caching purposes. It tells the client that the response has not been modified, so the client can continue to use the same cached version of the response.
tr: Bu önbellekleme amacı için kullanılmaktadır. Kullanıcıya geri bildirimin modifiye edilmemiş olduğunu, bu sayede kullanıcının geri bildirimin aynı önbellekli halini kullanmaya devam edebileceğini belirtmektedir.

en: This means that the resource is now permanently located at another URI, specified by the Location: HTTP Response header. This has the same semantics as the 301 Moved Permanently HTTP response code, with the exception that the user agent must not change the HTTP method used: If a POST was used in the first request, a POST must be used in the second request.
tr: Bu kaynağın kalıcı olarak başka bir URL'de olduğu anlamına gelmektedir, Location: HTTP Response başlığı ile tanımlanmaktadır. Bu 301 Kalıcı Olarak Taşındı cevap kodu ile aynı anlamı taşımaktadır. Tek farkı, kullanıcının tarayıcısı kullanılan HTTP metodunu değiştirmemelidir: Eğer ilk talepte bir GÖNDERİ kullanıldıysa, ikinci talepte de bir GÖNDERİ kullanılmalıdır.

en: This response code means that the URI of requested resource has been changed temporarily. Further changes in the URI might be made in the future. Therefore, this same URI should be used by the client in future requests.
tr: Bu cevap kodu, talep edilen kaynağın URL'si geçici olarak değiştirildi anlamına gelmektedir. URL'de ilerleyen zamanda ek olarak değişiklikler yapılabilir. Bu sebeple, bu URL ilerleyen zamanda kullanılmaya devam etmelidir.

en: This will add a new redirect automatically on the “Specific URL Redirection”-tab whenever applicable.
tr: Bu, "Özgül URL Yönlendirmesi"-sekmesinde, uygulanabilir her yere otomatik yönlendirme ekleyecektir.

en: This will establish connection to the chat servers
tr: Bu, chat sunucularımız ile bağlantı kuracaktır

en: To a specific URL
tr: Belirli bir URL'ye

en: Type
tr: Tür

en: URLs with new string
tr: Yeni metne sahip URL'ler

en: URLs with new string:
tr: Yeni metne sahip URL'ler

en: URLs with removed string
tr: Metnin kaldırıldığı URL'ler

en: URLs with removed string:
tr: Metni kaldırılmış URL'ler:

en: Uninstall
tr: Kaldır

en: Unknown error occured!
tr: Bilinmeyen bir hata oluştu!

en: User agent:​
tr: Kullanıcı tarayıcısı:

en: User who clicks on the link
tr: Bağlantıya tıklayan kullanıcı

en: User who clicks on the link is​
tr: Bağlantıya tıklayan kullanıcıda

en: User’s IP
tr: Kullanıcının IP'si

en: User’s agent​
tr: Kullanıcının tarayıcısı:

en: User’s cookie​
tr: Kullanıcı çerezleri

en: User’s referrer link​
tr: Kullanıcının yönlendiren bağlantısı

en: Welcome to Ultimate Redirect!
tr: Premium Yönlendirme'ye hoş geldiniz!

en: WordPress user role​
tr: WordPress kullanıcı rolü ile

en: Yes, delete
tr: Evet, silinsin

en: You can change your default settings on the %1$sOptions tab​%2$s​
tr: Varsayılan ayarlarınızı, %1$sSeçenekler sekmesinden%2$s değiştirebilirsiniz

en: Your redirection rules
tr: Yeniden yönlendirme kurallarınız

en: Your redirects
tr: Yönlendirmeleriniz

en: a list of specific URL redirections
tr: .

en: are not the case
tr: Tüm kriterler söz konusu değil ise

en: are the case
tr: Tüm kriterler söz konusu ise

en: close modal's icon
tr: kip simgesini kapat

en: close row
tr: satırı kapat

en: cogs icon
tr: cogs simgesi

en: default settings
tr: varsayılan ayarlar

en: doesn't have
tr: yoksa

en: doesn't match
tr: eşleşmiyorsa

en: edit row
tr: satırı düzenle

en: has
tr: varsa

en: info icon
tr: bilgi simgesi

en: logged in
tr: giriş yapıldı ise

en: matches
tr: eşleşiyorsa

en: not logged in
tr: giriş yapılmadı ise

en: redirect has been deleted
tr: Yönlendirme silindi

en: redirect has been edited
tr: Yönlendirme düzeltildi

en: redirects have been deleted
tr: Yönlendirmeler silindi

en: redirects have been edited
tr: Yönlendirmeler düzeltildi

en: replace
tr: değiştir

en: search button's icon
tr: arama butonunun simgesi

en: tailored settings
tr: özel ayarlanmış ayarlar

en: trash icon
tr: çöp simgesi

en: …to a %1$sspecific URL:​%2$s
tr: ...%1$sbelirli bir URL'ye:%2$s

en: …to:
tr: Yönlendirilen yer (nereye)

en: …to:​
tr: Şuraya:

en: …with the
tr: ...şununla:

en: …with your
tr: ...şununla:
